Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.11.2019. - 15:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 32 Next   Idi dole
Autor Tema: Check AIR BAG ili AIRBAG + SERV lampice svetle  (Pročitano 163787 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
bungee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Renault Megane

« Odgovor #15 poslato: 24.06.2009. - 13:16 »
Podeli temuIdi gore

Od skoro sam vlasnik Megana II, 2003, 1.4 16V, i poprilichno sam zadovoljan autom, ali mi se pre 10ak dana javio problem naveden u naslovu teme. U toku vozhnje se deshava da se chuje "klik" bash kao kada se auto zakljuchava/otkljuchava, i u tom trenutku mi se upali lampica koja signalizira da je air bag neaktiviran, i lampica service, zatim se posle odredjenog vremena chuje isti "klik" i lampice se ugase. Ti intervali se tokom vozhnje smenjuju.

Takodje sam skontao da mi se pre paljenja auta na BC pojavljuje poruka "steering not locked", za koju se ne secam da sam je vidjao prvih dana od kupovine auta. To bi trebalo da znachi da je upravljachki sistem otkljuchan. Jel to normalna stvar, ili...?

Inache auto imam nepunih mesec dana, i uradio sam veliki servis, tako da me ono "service" dodatno zbunjuje. Ima li neko ideju u chemu je problem?

P.S. Da li neko ima manual za ovaj model, na engleskom?

EDIT: Izmenjen naslov teme
« Poslednja izmena: 17.12.2010. - 00:29 od strane SlObOdNi » Sačuvana

mcfilip
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Megane Sedan II

« Odgovor #16 poslato: 24.06.2009. - 13:40 »
Podeli temuIdi gore

Nadam se da se varam, ali cini mi se da ti je otisla spirala air baga. To je jos jedna od standardnih boljki Megana, kako su mi rekli u servisu.

Imao sam skoro iste simptome, samo nisam dobijao "steering not locked" poruku (bar nisam primetio  ).
Svakako bih ti preporucio sto pre odlazak u servis da se ne bi air bag aktivirao (u servisu mi rekli da je moglo lako da se desi  ).

Inace, ako je to kvar, sto je bio slucaj kod mene, menja se komplet elektronika oko volana sa svim rucicama.

Za taj zahvat majstor Cile sa Petrovaradina mi je trazio 270eu, a u Masteru sam to sredio za 15000din.

P.S. Ne secam se tacno, ali kurs evra je tada bio preko 90din.
Sačuvana

Keep it simple!
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #17 poslato: 24.06.2009. - 13:47 »
Podeli temuIdi gore

Jesi li video temu na forumu o STEERING problemu?

http://forum.renaultklub.org/index.php?topic=1199.0
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
bungee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 24.06.2009. - 14:13 »
Podeli temuIdi gore

Chitao sam tu temu, ali kod njega je pisalo steering locked, a kod mene steering not locked... Bah... Josh se nisam oporavio od velikog servisa, a sad opet treba ispljunuti 15 hiljadarki... No dobro, shto se mora, nije teshko... Hvala na odgovorima.
Sačuvana

Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #19 poslato: 24.06.2009. - 14:29 »
Podeli temuIdi gore

Proveri jel ti nesto "krcka" ali ga skroz namotavaj na jednu pa na drugu stranu! Ako DA onda ti se lampica service i airbag pali jer ti je spirala od vozacevog airbaga pukla! Do toga dolazi kad "strucnjaci" koji valjaju kola daju opet nekom "strucnjaku" da zameni kozu na volanu i prilikom skidanja i vracanja volana ne odrade to kako treba i spirala se izlomi i naprave ti stetu od 150e za ustrb lazi o kao lepo ocuvanom volanu i autu koji je malo presao!!!
A to za "steering not locked" u pitanju ti je bravica volana 100% i ocekuj u skorije vreme i poruku "steering locked"!   Pozdrav
Sačuvana

bungee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 24.06.2009. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Koliko to zadovoljstvo u vidu menjanja bravice volana koshta? Mamma mia...
Sačuvana

Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 24.06.2009. - 14:43 »
Podeli temuIdi gore

Za menjanje bravice ces morati izdvojiti oko 350e jer mora da se porucuje original spec za tvoj auto jer je kodirana a za sada nisam cuo da ijedan servis radi popravku toga jer je mnogo pipavo i osetljivio i uglavnom usledi neuspeh tj napravi se dupli posao pa nece niko da se zeza sa tim.
Opusti se, cekaj da ti rikne pa ces menjati 
Sačuvana

bungee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 24.06.2009. - 14:59 »
Podeli temuIdi gore

Hvala ti za ovaj "opusti se" deo... Sad mi je mnogo lakshe...  Znachi istovaricu se josh 500 ojra u bliskoj buducnosti...  Tachno cu se upucati... 
Sačuvana

Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 24.06.2009. - 15:41 »
Podeli temuIdi gore

Ako ti to sve izdrzi do zime ok ali zimi je elektronika najosetljivija zbog vlage i ostalih sr*anja pa ce tad poceti da ti brljavi!
Sve je moguce a opet to ne znaci da ce se tebi to sigurno desiti 
« Poslednja izmena: 26.06.2009. - 06:14 od strane Mr.Black » Sačuvana

bungee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 26.06.2009. - 00:04 »
Podeli temuIdi gore

Motao sam volan na obe strane, i nishta ne krcka, ili ja ne chujem... A one dve lampice se i dalje pale i gase, i to uvek posle "klika"... Što se tiče bravice volana, elektronike i zime, ne ostaje mi nishta drugo nego da se u decembru selim u toplije krajeve.
Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane 1.5dCI

« Odgovor #25 poslato: 30.06.2009. - 12:25 »
Podeli temuIdi gore

Meni se isto ukljucivala od nedavno sijalica za airbag i service i to nasumicno u toku voznje bez klik. Povezao sam to sa pomeranjem suvozacevog sedista, mrdnuo malo konenktor za elektroniku ispod sedista i sve je bilo ok. Desilo se par puta ali je uvek bila ista fora, neko pomeri sediste i taj konektor izgubi kontakt, malo ucvrstim konektor i greska se izgubi.
Sačuvana

idemo dalje =)
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 30.06.2009. - 13:00 »
Podeli temuIdi gore

^^
jeste, ti konektori su na vise razlicitih automobila jako lose reseni, bas tu ispod suvozacevog sedista treba potraziti problem, treba taj konektor lepo zastiti necim jer se vremenom njegova zastita pokida pa zna da pravi problem i prijavljuje gresku.
« Poslednja izmena: 30.06.2009. - 13:01 od strane Mr.Black » Sačuvana

bungee
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 02.07.2009. - 00:00 »
Podeli temuIdi gore

Probacu sutra da zavirim pod sedishte, mozhda u tom zecu lezhi grm...
Sačuvana

Coki TCA
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Megane Coupe 1.6 16v & Laguna 1.8 8v

« Odgovor #28 poslato: 02.07.2009. - 06:48 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene na Meganu svetli lampica za Air Bag i SERVICE vec mesecima i nisam imao problema.
Naime i meni se pokidala spirala air bag-a u volanu (ispao komad napolje,tj virio kroz volan) pa sam ga malo rastavio,iscupao spiralu i vozi dalje....
Naravno ne savetujem ti da i ti to uradis al jbg to je meni bilo najbrze resenje....
Sačuvana

Renault
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 02.07.2009. - 06:54 »
Podeli temuIdi gore

Najbrze da, ali si doveo airbag u totalno ne ispravno stanje a on kosta nekih 4 puta vise od spirale!
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 32 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.57 sekundi sa 37 upita.