Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.11.2019. - 16:32 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 32 Next   Idi dole
Autor Tema: Check AIR BAG ili AIRBAG + SERV lampice svetle  (Pročitano 163792 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sauriann
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Clio II Ph2 1.5 dCi 65ks/Alfa Romeo 156 JTD MJET SW 16v 150 KS

NO TURBO NO FUN

« poslato: 01.08.2008. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Da li neko ima iskustvo za uključivanjem lampice od air baga iz sedišta. Meni se nasumično uključuje, ali kad dodirnem žice ispod sedišta lampica service i onaj desno air bag znak se ugasi. Kako da ustanovim gde je prekid?
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.08.2008. - 16:23 »
Podeli temuIdi gore

Tamo gde dodirujes, odnosno ispod onog sedista gde cackas, kontakt ti je u prekidu. Razlog: naglo pomeranje sedista napred-nazad. Lek: ocistiti i pricvrstiti kontakte 
Sačuvana

Sauriann
Captur
Van mreže Van mreže

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #2 poslato: 01.08.2008. - 16:26 »
Podeli temuIdi gore

Tamo gde dodirujes, odnosno ispod onog sedista gde cackas, kontakt ti je u prekidu. Razlog: naglo pomeranje sedista napred-nazad. Lek: ocistiti i pricvrstiti kontakte 

tnx, znači na onom džeku ispod sedišta.
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.08.2008. - 16:27 »
Podeli temuIdi gore

Bas tako 
Sačuvana

bazdarevic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: clio II dci

« Odgovor #4 poslato: 02.08.2008. - 16:18 »
Podeli temuIdi gore

Opet ja prijatelji,

Jes da imam ovog klia tek tri nedelje, al moram da se zalim, kontam da vi imate vise iskustava sa ovim novim kolima.

posle jedno 1000 predjenih km (od 2500 koliko sam presao sa njim, sta cu kad volim) kad upalim auto pogase se sve lampice pa se upale ove dve, air-bag i servo.
Postavio bih sliku al jos sam na proputovanju.
Da li neko ima iskustva sa ovim? Vozen je malko po makadamu, pa mozda i to ima veze.
Sačuvana

banem
Gost
« Odgovor #5 poslato: 02.08.2008. - 16:25 »
Podeli temuIdi gore

Opet ja prijatelji,

Jes da imam ovog klia tek tri nedelje, al moram da se zalim, kontam da vi imate vise iskustava sa ovim novim kolima.

posle jedno 1000 predjenih km (od 2500 koliko sam presao sa njim, sta cu kad volim) kad upalim auto pogase se sve lampice pa se upale ove dve, air-bag i servo.
Postavio bih sliku al jos sam na proputovanju.
Da li neko ima iskustva sa ovim? Vozen je malko po makadamu, pa mozda i to ima veze.

Za Air bag će se verovatno samo ugasiti - prodrmaj konektore ispod sedišta. Meni se palile dva puta do sada, trajalo neko vreme, pa se ugasile.

Ono drugo može značiti neki problem kod serva volana, proveri u servisu.
Sačuvana
Kod
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Clio 1.4 16v & Alfa Romeo 147 1.9 16v

« Odgovor #6 poslato: 02.08.2008. - 18:43 »
Podeli temuIdi gore

imao sam isti problem ali nisam nista ''drmao'' nego otisao u servis. senzori su jako osetljivi tako da se od truckanja po losem putu ''aktivira'' lampica, kao i kada ima nekog prekida u sistemu (konektori ispod sedista). potrazi negde ovde na forumu tu temu - raspravljalo se na dugacko i nasiroko!!! 
Sačuvana

Aleksandar
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #7 poslato: 03.08.2008. - 00:07 »
Podeli temuIdi gore

^^

Ili ovo navedeno, ili (ne bih da te "plašim") ali ako si kupio polovan auto, vrlo je moguće da uopšte nema air-bag... Proveri ti to za svaki slučaj. Znam xy slučnih slučajeva
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
kulicd
Gost
« Odgovor #8 poslato: 04.08.2008. - 15:27 »
Podeli temuIdi gore

Clik hvala na pomoći . Ima nas još sa takvim prolemčićem. Nije ništa strašno ali ''žbada '' mi oči kad se upali s' vremena na vreme.
Sačuvana
zoran.nik
Gost
« Odgovor #9 poslato: 09.09.2008. - 21:10 »
Podeli temuIdi gore

I meni se palio kada sam kupio "makinu" ali resili su to "hitech" u ovlascenom servisu u KG-u tako sto su isekli dzek za airbag i prelelemili zicice na suvozacevom sedistu ...
Sačuvana
Sauriann
Captur
Van mreže Van mreže

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #10 poslato: 10.09.2008. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

E ljudi ja sam skinuo taj džek ispod sedišta prelemio žičice i nisam imao problema. Međutim onda sam jednom prilikom pre sedam dana
auto ostavio u perionici i kada sam ga preuzeo gle čuda ponovo mi svetli lampica...Skontao sam da su pomerali suvozačevo sedište kada su usisavali...

Da li neko ima slična iskustva tj. da mu air bag gubi kontakt negde na prelomu sedišta ili nekom drugom mestu, pošto đžeka više nema?
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #11 poslato: 10.09.2008. - 23:57 »
Podeli temuIdi gore

Sad Joj... :S To je tek sad zezancija... ne daj boze da ti je negde precvikano, jer to treba pronaci. Sigurno je tu negde kod dzeka. Ja sam dzek samo pricvrstio sa dve trakice. I za sada drzi...
Sačuvana

deki
Gost
« Odgovor #12 poslato: 11.09.2008. - 01:48 »
Podeli temuIdi gore

Inace koliko ljudi je radilo testiranje airbegova u predvidjenom roku?!

Šta? to se proverava! 

Misliš, da se zaukam u zid i da testiram air-bag ?

Al' ne na ovaj način! 
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #13 poslato: 11.09.2008. - 10:21 »
Podeli temuIdi gore

ne na taj nacin... to samo EX ima svoje posebne taktike.
Ma da proverava se, mislim da se ide u OS (ovlasceni servis, programeri nije to OPERATIVNI SISTEM)... e za ostalo ne znam nisha...
Sačuvana

igor
Gost
« Odgovor #14 poslato: 02.10.2008. - 13:44 »
Podeli temuIdi gore

odlican savet hvala resih se bede
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 32 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 44 upita.