Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 22:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 9 Next   Idi dole
Autor Tema: Višak ulja u motoru  (Pročitano 29798 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sasho
Gost
« poslato: 08.08.2008. - 00:07 »
Podeli temuIdi gore

Na sipci meraca ulja u motoru pokazuje da ima vise od one gornje granice. Mislim da je majstor sipao vise ulja nego sto treba. Da li to steti motoru?
« Poslednja izmena: 11.11.2016. - 14:50 od strane boree » Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: 08.08.2008. - 05:05 »
Podeli temuIdi gore

Moze da steti.
Sačuvana

drMarty
Gost
« Odgovor #2 poslato: 10.08.2008. - 04:14 »
Podeli temuIdi gore

Može ili mora?
Koliko znam,auto mora da "odleži" malo pre merenja nivoa ulja zbog moguće greške...
Sačuvana
ivica.djurdjevic
Gost
« Odgovor #3 poslato: 11.08.2008. - 07:36 »
Podeli temuIdi gore

Kada je nivo ulja u motoru visok onda se radilica kupa u ulju sto dovodi do penusanja ulja. Ako je nivo ulja malo iznad nivoa verovatno nece biti nista ali ako ga ima malo vise onda ce ga motor izbaciti negde, recimo kroz semeringe na radilici, sto i nije bas dobro.
Sačuvana
nuk
VIP
Na mreži Na mreži

Starost: 36
Auto: Renault Espace

« Odgovor #4 poslato: 11.08.2008. - 22:46 »
Podeli temuIdi gore

ili na dihtungu glave sto takodje nije dobro. meni su na skoro svakoj zameni ulja sipali malo preko maximuma sto mi nije bilo bas najjasnije (cista nemarnost majstora) sto me je nateralo da pocnem sam da odrzavam svoj automobil iako sam od uvek mrzeo da radim te stvari koje nisu moj posao i nije mi problem da platim ali je neverovatno koliko je tesko u danasnje vreme naci normalnog majstora koji i kod najobicnije ili da kazem najrutinskije "popravke" zasere a ja ga gledam sve vreme. ako ti je auto dizel a nije nivo ulja mnogo preko max, ne brini brzo ce to da sagori i nista se nece desiti u suprotnom bih ti posavetovao da visak ispustis
Sačuvana

Sasho
Gost
« Odgovor #5 poslato: 14.08.2008. - 15:46 »
Podeli temuIdi gore

"majstoru" sam doneo 4 litre ulja, i kad sam dosao po auto kaze posto se menja filter ulja onda mora 5 litara da se sipa pa je on sipao jos litru... Kasnije sam saznao podatak da u motor idu 4.3 litre ulja. Kupio sam onaj kljuc za karter pa ce biti ispustanja... Da li cu moci u praksi da izvedem da ispustim neku kolicinu ulja i da vratim cep dok ulje curi, da ne ispustam svo ulje i da ga posle vracam? Kontam da ispustam kad je motor skroz hladan dok je ulje gusto pa ce mi tako biti lakse da vratim cep dok ono polako curi... ?!
Sačuvana
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #6 poslato: 14.08.2008. - 17:52 »
Podeli temuIdi gore

Odvrnes samo malo cep,da curi sa strane(ne odvrces cep skroz)i bice ok
Sačuvana

Nisu sale za umove male
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #7 poslato: 14.08.2008. - 18:18 »
Podeli temuIdi gore

Naravno ispod stavis kanticu. Jer ces moci da koristis to ulje ako vec nisi mnogo vozio a i ne zagadjujes okolinu... i stvarno ga pretera taj sa 5 litara. Upravo tako ide odpriliki 4.3-4.5l tako sam i ja cuo.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #8 poslato: 14.08.2008. - 20:17 »
Podeli temuIdi gore

...kaze posto se menja filter ulja onda mora 5 litara da se sipa pa je on sipao jos litru...

Nemojte me držati za reč, ali mislim da u Clio II 1.5 dCi ide 5 l ulja. Ali potpuno nebitno u ovom slučaju... Koji je genijalac taj majstor kad dospe litru ulja samo zato što se menja i filter ... Pa ne staje u filter cela litra . Menjaj majstora pod hitno
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #9 poslato: 14.08.2008. - 21:08 »
Podeli temuIdi gore

u moj ide 4.5 Smiley
Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #10 poslato: 14.08.2008. - 21:52 »
Podeli temuIdi gore

"majstoru" sam doneo 4 litre ulja, i kad sam dosao po auto kaze posto se menja filter ulja onda mora 5 litara da se sipa pa je on sipao jos litru... Kasnije sam saznao podatak da u motor idu 4.3 litre ulja.

Ne znam gde si nasao podatak,ali ja sam upravo pogledao uputstvo za Clio 2 sa 1.4 16v motorom (to jer identican motor pa sam pogledao bas zbog tvog pitanja) i u njega ide 4.9L ulja,isto kao i u 1.6 16v. 
Proveri ti to jos negde,da ne bude posle da je majstor dobro sipao a ti posle ispustanja da vozis sa manje ulja nego sto je potrebno. 
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 14.08.2008. - 22:06 »
Podeli temuIdi gore

bas cu sada i ja da pogledamu auto dati za tvoj auto(megana)
Pise motor sa filterom 4,2 litre
« Poslednja izmena: 14.08.2008. - 22:10 od strane Boki » Sačuvana

Nisu sale za umove male
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #12 poslato: 15.08.2008. - 02:03 »
Podeli temuIdi gore

Ajd' sad, ko daje više... Pitaj lepo u ovlašćenom servisu jer se svi navedeni podaci razlikuju
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Sasho
Gost
« Odgovor #13 poslato: 15.08.2008. - 08:21 »
Podeli temuIdi gore

Po auto dati su mi rekli da ide 4.3. Da je sipao taman ne bi bio jedan prst vise ulja na meracu za ulje
Sačuvana
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 15.08.2008. - 08:27 »
Podeli temuIdi gore

Po auto dati su mi rekli da ide 4.3. Da je sipao taman ne bi bio jedan prst vise ulja na meracu za ulje
Tako sam i ja procitao u autodati.Slobodno ispusti visak ulja,nek ti merilo bude sipkica(merac)ulja
Gde si kupio kljuc za ispustanje ulja i koja mu je cena?
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 9 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.157 sekundi sa 47 upita.