Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2019. - 00:09 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 5 6 7 8 [9]   Idi dole
Autor Tema: Višak ulja u motoru  (Pročitano 28348 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 47
Auto: Grand scenic II ph2 2.0dCi automatic

« Odgovor #120 poslato: 17.11.2016. - 17:13 »
Podeli temuIdi gore

A onda čik da se pojavi višak ulja u motoru.
« Poslednja izmena: 17.11.2016. - 19:25 od strane xrgrands » Sačuvana

Plivajuci zamajac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Twingo 16V

« Odgovor #121 poslato: 07.09.2019. - 22:10 »
Podeli temuIdi gore

Izvinjavam se na vaskrsavanju stare teme, moze i nova da se otvori ako treba.

Dakle, uzeo sam nedavno Tvingo 1.2 16V. Odradio sam ubrzo po kupovini mali i veliki servis, majstor mi je rekao da motor nije sjajan i da ce mi trositi ulje, ali u principu da ga vozim i pratim potrosnju ulja i da dok god to ne ode u neke ekstreme nije preterani problem. Pogledao sam jednom pre recimo 20ak dana, bilo je jako sunce i bio sam u brzini pa ne mogu 100% da tvrdim, ali sam prilicno siguran da je nivo ulja bio na negde ~80% od maksimuma. Danas uzmem ponovo da pogledam i vidim da je nivo ulja jako blizu maksimuma, znaci ako sam prvi put pogledao kako treba, neka druga tecnost je dosla u karter. Oba puta sam merio nakon sto je motor mirovao bar 12h, ulje deluje da je prilicno cisto, nivo rashladne tecnosti je korektan i ne deluje mi da ima ulja u posudi. E sad, nisam siguran kako ulje inace mirise, ali paranoisem da se oseca blag miris benzina. Da li postoji neki nacin da utvrdim sigurno da li je doslo do mesanja tecnosti? Inace bas silujem auto sa prelazenjem malih relacija, ne znam koliko to utice na celu pricu.

Do majstora svakako planiram da ga vozim iz jos nekih razloga, nego ne stizem, danas sam bio do Nese u Zemunu koji naravno bas samo danas nije radio , ali da se makar psihicki pripremim na to sta me ceka.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #122 poslato: 08.09.2019. - 01:36 »
Podeli temuIdi gore

Menjaj dizne
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #123 poslato: 12.09.2019. - 00:32 »
Podeli temuIdi gore

E sad, nisam siguran kako ulje inace mirise, ali paranoisem da se oseca blag miris benzina. Da li postoji neki nacin da utvrdim sigurno da li je doslo do mesanja tecnosti? Inace bas silujem auto sa prelazenjem malih relacija, ne znam koliko to utice na celu pricu.

Poslušaj wcybera, jer kako stoje stvari - ne paranoišeš, nego između ostalog ako baš siluješ tj. forsiraš motor onda benzin poprilično razređuje motorno ulje.

Ta pojava, kada je u značajnoj meri (dakle nekih više od oko 5 % razređenja ulja) i ako se odražava duže vreme - je između ostalog pogubna i za podmazivanje motora jer onda ulje nema dovoljan viskozitet.

Btw, osim što se čulom mirisa konstatovati prisustvo benzina u ulju, ukoliko želiš npr. da testiraš da li je u motornom ulju prisutna npr. rashladna tečnost - možeš jednostavno izvršiti tzv. test cvrčanja.

Na nekoj ringli, rešou i sl.  maksimalno zagrejati neku staru metalnu posudu (koja se ne koristi više za pripremu hrane/kafe/čaja), a nakon što se dobro zagreje kapnuti kap motornog ulja. Ako cvrči, a cvrči kada trenutno dolazi do isparavanje vode, onda je voda tj. rashladna tečnost prisutna u nekoj količini što dakle nije baš dobar znak (ali to ume da se dešava i privremeno zbog kondenzacije vode pothlađenih motora, pa se stvar rešava dužom vožnjom tj. poptunim zagrejavanjem motora).

Btw, motorno ulje miriše - bez veze (tj. ima nekakav karakterističan miris ali se on ne može opisati nekome koji ga nije osetio jer ne miriše na nešto drugo u široj upotrebi). Međutim uglavnom ne smrdi, kako to umeju da oštrije smrde npr. transmisiona/menjačka ulja kod kojih su aditivi po drugačijem tipu. Kada se miriše korišćeno ulje (tj. merač/šipka) od benzinca uglavnom se oseti i benzin, ali je pitanje količine (jer je ljudsko čulo mirisa poprilično osetljivo).
« Poslednja izmena: 12.09.2019. - 18:50 od strane DS9 » Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #124 poslato: 12.09.2019. - 15:26 »
Podeli temuIdi gore

@Plivajući zamajac:

- ulje se kontroliše na ravnoj podlozi, najbolje kada auto odstoji više sati. Razlog je da se svo ulje slije u karter tokom stajanja.
- ugradiš plin i nemaš više problem s paranojom u vezi benzina u ulju. Posle druge zamene pržiš pomfri u ulju koje ispustiš iz motora Smiley
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
baki800
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 45
Auto: Scenic III 1.4 TCe

« Odgovor #125 poslato: 12.09.2019. - 16:41 »
Podeli temuIdi gore

Slavko uvek ima genijalne savete
Sačuvana

Plivajuci zamajac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Twingo 16V

« Odgovor #126 poslato: 12.09.2019. - 19:52 »
Podeli temuIdi gore

Hvala svima na savetima, plin nisam bas raspolozen da ugradjujem iako mi je pred nosom otisao drugi Tvingo sa plinom i istim motorom(samo verovatno dobrim  ).

S obzirom da motor neravnomerno radi(gusi se pomalo, pogotovo nakon paljenja pa sledecih 5-10 minuta, mada mi se jos nijednom nije ugasio), pretpostavljam da wcyberova teorija sa diznama ima najvise smisla. Majstor je sumnjao na dotok vazduha da je problematican, ali da ne cackam nista dok/ako se ne pogorsa situacija.

Da ne skrecemo sa teme, ali prevelika kolicina posla kod maltene svih majstora u BGu je preozbiljan problem, jer izgleda da vecina gleda samo sto pre da skine automobil sa kanala i uzme pare. Jos sam kod coveka isao preko preporuke i cuo sve najbolje o njemu.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 5 6 7 8 [9]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 29 upita.