Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.09.2019. - 18:30 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 26 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: nece da upali (senzor polozaja radilice / TDC senzor)  (Pročitano 196950 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« poslato: 13.08.2008. - 23:16 »
Podeli temuIdi gore

Veceras mi se dogodila jako zanimljiva situacija.Auto je Clio 2 1.5 dci.
Krstario sam gradom (4. brzina oko 65km/h) kad odjednom bljesnuse 2-3 lampice i motor se ugasi.     Ja gledam i ne verujem.Stanem sa strane,probam da ga upalim,auto vergla ali nece da upali.Probao sam 2-3 puta da ga upalim ali nista.Pozovem moga oca,on dodje za 15-tak minuta i upali auto iz prve.Ja opet ne verujem!    
Do pola puta sam ga pratio,a onda sam nastavio dalje svojim poslom..jer je auto savrseno lepo vozio.    

Zanima me..da li se ikome od vas,a posebno vlasnicima 2-ki dci,ikada nesto slicno dogodilo?  

Mozda sam ga urekao,posto ga uvek hvalim kako je dobar i kako me odusevljava svojom "velicinom",okretnoscu i udobnoscu!    
« Poslednja izmena: 05.01.2013. - 14:45 od strane direstraits » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #1 poslato: 13.08.2008. - 23:29 »
Podeli temuIdi gore

Desilo se meni... Sad samo pri mnogo vecoj brzini... na auto putu. Sad

Razlog je kada otvoris haubu pogledaj poklopac sa tvoje desne strane, tamo u elektroniku. Da li nesto kvrcka, zuji, pecka ili tako to. Moze biti da su ti tokom pranja nakvasili elektroniku ili tako vec nesto slicno(nemoj prati pod velikim pritiskom ispod tog tocka).

Meni se isto desio takav problem. Ceo dan sam vozio kola i pokupio svez asfalt i oterao ga na pranje da bih nastavio dalje put poslom. Doterao sam kola kuci nakon  pranja i nakon toga krenuo i na nekih 10min voznje ugasi mi se pri brzini od 100 i nesto... Sad Dobro je pa se el. rucna nije zategla inace bi bilo veslanja na sve strane auto puta. Nakon toga sam pokusavao da upalim auto nije hteo. Izbacivao da ulje nije ok, a nivo bio ok(bilo je na francuskom pa nisam bas razumeo). Pokusao da ga upalim o5 nije hteo. Zvao slep. Covek nas odslepao. Dosao je cak i moj burazer. Burazer uzeo kljuc i stistao magicno dugme ispred servisa i auto je upalio. I nastavio sam put dalje. Ali sam kasnije izvalio da se tu elektronika cula, da je tu bilo navlazeno ili vec nesto... Sad ako je do toga, onda prosusi fenom tu elektroniku, i skini klemu sa akumulatora(trebace ti kod za muziku), i ne znam nadaj se kao i ja da nista nije sprzeno. Sad Meni bogu hvala sve posle bilo uredu
« Poslednja izmena: 13.08.2008. - 23:32 od strane fLiP » Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.08.2008. - 23:37 »
Podeli temuIdi gore

Nekih pola sata pre nego sto se to dogodilo,moj stari se tim autom vratio sa vikendice pa cu ga bas pitati da li ga je prao.Ali i ako jeste,nema on neko crevo pod tako jakim pritiskom kao u perionici.

Videcemo..popricacemo sutra ili ovih dana i sa prijateljima iz Mastera pa da vidimo sta oni kazu.Ja se ne uzrujavam previse jer auto radi super,ali opet..kopka me sta se to dogodilo..   

Edit : Videcu sutra jos nesto oko lampica koje se pale na komandnoj tabli,nesto mi nije jasno u vezi sa njima ali sada mi je kasno da idem da gledam.Cini mi se da mi se na Cliu 3-ci nakon kontakta sve lampice pogase,dok na 2-ci ostaju da mi gore 3 lampice..cini mi se Stop,akumulator i narandzasta od serva,ali videcu jos sutra.
« Poslednja izmena: 13.08.2008. - 23:51 od strane Clioman » Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #3 poslato: 13.08.2008. - 23:51 »
Podeli temuIdi gore

Ja ti kazem koji je meni razlog bio. Ti vidi u masteru i mene iskreno interesuje. Sada je sve ok sa kolima, to se desilo jos prosle godine...
Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.08.2008. - 23:53 »
Podeli temuIdi gore

@ fLiP : A reci mi..ti vozis dizel..kad das kontakt pa par sekundi posle..jeli ti se pogase bukvalno sve lampice ili gori jos po koja?
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 13.08.2008. - 23:58 »
Podeli temuIdi gore

Ja vozim dizel. Ali palim na dugme START. Nema davanja kontakta na ovom novijem da bi gorele lampice. A ovom drugom scenicku starijem palim na kljuc, da gore sve pa se onda postepeno gase kako se koja proveri. Na kraju ostane ulje, akumulator i rucna... nista drugo ne bi trebalo. Eto to je to...
Sačuvana

mr.bjanko
Gost
« Odgovor #6 poslato: 14.08.2008. - 00:01 »
Podeli temuIdi gore

Stop definitivno ne bi trebao da gori jel tako? 
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 14.08.2008. - 00:01 »
Podeli temuIdi gore

Ahh to start dugme    nisam ni pomislio na njega!  
Pogledacu kako je kod mene pa javljam,da vidimo tripujem li se ja to ili ne.    

@ mr.bjanko : Ne bi trebalo     tj. trebalo bi da se ugasi nakon datog kontakta,bar ja tako mislim.
Da ne bude zabune,u voznji mi nista ne gori.
« Poslednja izmena: 14.08.2008. - 00:02 od strane Clioman » Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 14.08.2008. - 00:01 »
Podeli temuIdi gore

E g0ri i stop ja mislim! Smiley Da, mislim da, gori 100%!

He he he pa rekoh ti na ovom drugom sve to pali ali ja sacekamda se pogase sve pa onda palim auto. Ali bilo je komentara da se to ne ceka... ali neko je bio pametan pa izmislio senzore za grejace dizel goriva. Smiley
« Poslednja izmena: 14.08.2008. - 00:03 od strane fLiP » Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 14.08.2008. - 00:04 »
Podeli temuIdi gore

Onda je STOPostotno ispravan!        

Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 14.08.2008. - 00:05 »
Podeli temuIdi gore

Onda nemas frke. Mada proveri za svaki slucaj elektroniku. Kazem ti ja sam isao ali su mi rekli da je sve ok. I pitali me sha se desilo i kako i rekli da nista nije otislo. Pa su ga i 2x stavljali na komp... i tako...
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #11 poslato: 14.08.2008. - 01:25 »
Podeli temuIdi gore

ako je do toga, onda prosusi fenom tu elektroniku, i skini klemu sa akumulatora(trebace ti kod za muziku)

Ili vozi benzinca . Šala, i mene baš interesuje šta ti se događa sa aFtekom

Što se lampica tiče, sad baš nešto razmišljam... Ne mogu da se setim kako je bilo na mom Cliu II, kod ćaleta mi sad kasno da proveravam ali znam da na trojci pogasi sve lampice. Nekad zna da mi ostane sekund-dva posle paljenja motora jedino lampica serva, ali se i ona ugasi odmah. Sve u svemu, u toku vožnje ne bi trebalo ništa da ti svetli
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #12 poslato: 14.08.2008. - 10:37 »
Podeli temuIdi gore

Sad je vec poceo jako da me nervira!
Desava se nekad da kad hocu da upalim on jednostavno nece
Vergla kao lud,cuje se pumpa ali nece da sastavi(koliko sam primetio ne baca struju)To mi se desi ednom mesecno gurnem ga i upali cim pustim kvacilo(istog momenta)i posle pali opet dve nedelje bez problema
Pomislio sam da me zeza ili alarm(blokada motora)ili kontakt brava(da je pocela, da riknjava)Stvarno nisam pametan sta da pogledam vise kad se to desi(da ga teram kod majstora ne vredi,kad cu potrefiti da sam kod njega a on bas tada nece da upali)??
Sta moze biti jos uzrok(da u pojedinim momentima nece da baci struju)dok se pali na kljuc a na guranje sastavi u momentu?
« Poslednja izmena: 23.02.2011. - 19:54 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Nisu sale za umove male
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #13 poslato: 14.08.2008. - 10:42 »
Podeli temuIdi gore

Možda ti nešto "vuče" struju? Sestra je imala sličan problem na Twiletu, stari Pioneer KASETOFON joj je pravio problem . Čim jedan-dva dana ne pali motor, eto posle zabave... Trebalo je poprilično vremena dok smo skontali šta je, odnosno dok sestra nije odlučila da stavi CD i kantira kasetofon

EDIT: U međuvremenu su joj obili auto i maznuli CD bez pločice. Sad nema nikakvih problema (mada ih nije imala ni sa CD-om), auto pali savršeno
« Poslednja izmena: 14.08.2008. - 10:44 od strane Exception » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 14.08.2008. - 10:44 »
Podeli temuIdi gore

Ili lose gorivo, ili imas negde los protok goriva, zapuseno od prljavstine... Sad Moze biti svasta... proveri filtere za svaki slucaj.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 26 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.192 sekundi sa 47 upita.