Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.07.2019. - 05:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: nece da upali (senzor polozaja radilice / TDC senzor)  (Pročitano 192758 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Rale
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: logan 1.5 dci - espace 2.0 dci

« Odgovor #300 poslato: 21.02.2015. - 21:58 »
Podeli temuIdi gore

Dole je senzor radilice a gore senzor bregaste. Probaj prvo sa ciscenjem senzora radilice

Narode, koji od ova dva senzora, ukoliko je prekinut (na bilo koji nacin van funkcije) ne dozvoljava paljenje,
Potrebno mi je iz sasvim drugih razloga, ali je zgodno ovde da pitam, hvala! 
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #301 poslato: 23.02.2015. - 16:06 »
Podeli temuIdi gore

Senzor radilice je iznad zamajca ( uzima informaciju sa zamajca )  , i uglavnom je ispod termostata.Čini mi se da on pravi veći problem.
Senzor bregaset je u glavi motora ( gde je i bregasta)  i uglavnom je blizu remenice bregaste .
Mislim da u oba slučaja motor neće da upali kada je neispravan bilo koji od ova dva senzora.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #302 poslato: 23.02.2015. - 19:14 »
Podeli temuIdi gore

Koliko kosta taj senzor u originalu a koliko ovako neki sa strane, zna li neko?
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #303 poslato: 23.02.2015. - 22:35 »
Podeli temuIdi gore

Evo kod ovoga u Knjaževcu košta nov : 2.000 din .http://www.dacia-delovi.com/?649,davac-impulsa-radilice-(senzor-radilice)1.5-dci-1.9-dti-1.9-dci
Sačuvana

Rale
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: logan 1.5 dci - espace 2.0 dci

« Odgovor #304 poslato: 23.02.2015. - 23:46 »
Podeli temuIdi gore

Senzor radilice je iznad zamajca ( uzima informaciju sa zamajca )  , i uglavnom je ispod termostata.Čini mi se da on pravi veći problem.
Senzor bregaset je u glavi motora ( gde je i bregasta)  i uglavnom je blizu remenice bregaste .
Mislim da u oba slučaja motor neće da upali kada je neispravan bilo koji od ova dva senzora.

Hvala, Milenko,
pozzz
Sačuvana

misogt
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megane 2

« Odgovor #305 poslato: 16.04.2015. - 10:31 »
Podeli temuIdi gore

https://www.youtube.com/watch?v=fTJ7VgY5uis

Evo kako izgleda problem na meganu 2 16.16v----- trza trokira i nece da vuce, rjesenje senzor bregaste, i crkla dizna za benzin na. 3 klipu, djelovi su oko 50 evra a majstor kako kome  
« Poslednja izmena: 16.04.2015. - 10:55 od strane misogt » Sačuvana

ElMiki
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Megane 1.4 16V

« Odgovor #306 poslato: 24.04.2015. - 02:23 »
Podeli temuIdi gore

Zdravo 

Sličan ovom problemu imam i ja na mom meganu 1.4 16v. Pa da pitam ipak vas iskusnije za savet 

Već neko vreme se događa da auto nekada neće da upali iz prve. U početku mi se činilo da se dešava samo kada je manje goriva u rezervoaru, ali
mi se onomad ugasio na semaforu i nije hteo da upali. Samo što smo ga pomerili s puta, zaverglao i upalio iz druge.
Danas ga vozio burazer i isto mu se desilo, samo što je u ovom slučaju prošlo možda sat vremena ili malo manje, jer su se već spremali da ga šlepaju do kuće.
Sem u ovim slučajevima, automobil radi bez problema, i obično pali bez problema.

Bio je na velikom servisu pre Nove Godine i majstor je spomenuo da bi trebalo da se menja remenica, ali da nije hitno.
Čak sam ranije i primećivao da ponekad u leru malo radi kao dizel, ali se to već duže vreme ne događa.

Da li imate neki savet? Da probam ja da očistim ovaj senzor položaja radilice pa da vidimo šta dalje. Ne bi trebalo da je komplikovano 
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #307 poslato: 24.04.2015. - 07:15 »
Podeli temuIdi gore

Po simptomima moze biti da je TDC senzor, al tesko da se to moze resiti ciscenjem senzora, praksa pokazala da cak i nov ako je od onih jeftinijih nekvalitetnih ne resava trajno problem, cak ima slucajeva da nov odmah ne radi. Jedino originalan ili neki kvalitetniji, sad ne znam koje firme valjaju, koji su originalni, al narod kaze "ako ne znas sta je bolje - pitaj sta je skuplje" 
Sačuvana

ElMiki
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #308 poslato: 25.04.2015. - 01:03 »
Podeli temuIdi gore

Ovo je slika senzora pre čišćenja. Može se videti da izgledao kao da je boravio u dimnjaku.

Sada izgleda ovako

Nadam se da je bilo to u pitanju. Uostalom videćemo u narednih nekoliko dana da li će se ponoviti isti problem.

Ja se ipak nadam da neće   
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #309 poslato: 25.04.2015. - 21:53 »
Podeli temuIdi gore

ma to je to, drzimo ti palceve

nego trebao si neki kontakt sprej da naprskas u konektor takodje.
Sačuvana

ElMiki
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #310 poslato: 27.04.2015. - 11:02 »
Podeli temuIdi gore

Nisam imao 

Za sada je sve ok. Videćemo na dalje 
Sačuvana

kemo007
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Megane II 1.5dci

« Odgovor #311 poslato: 11.09.2015. - 19:59 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav
Radi se o Meganu 1.5dCi 60kW
Od prije 3-4 mjeseca počelo mi se dešavati da auto prilikom paljenja počne verglati i to ne svaki put nego ponekad, npr kad pritisnem start auto počne verglati i ja pritisnem stop da ga ugasim i probam opet i onda upali "isprve" (hahah). Ako ne upali iz drugog puta, onda vergla nakon dva, tri paljenja i također se znalo dešavati ono kao upali pa "kašlje" i onda se ugasi i nakon toga upali normalno. Sumnjao sam da je filter goriva. Međutim i poslije promjene filtera goriva auto i dalje ponekad vergla. Da li je neko imao sličnih problema? Da li se radi o pumpi goriva ili diznama ili o filteru zraka? Neki savjet? [na dijagnostici mi je pokazivalo senzor bregaste]
Otvorio sam bio tamo temu pa rekoše da pišem ovdje, sad me zanima jel se moj problem nalazi u ovoj temi ili da tražim dalje?
pozz
Sačuvana

edis82
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault megane II 1.5 dCI

« Odgovor #312 poslato: 11.09.2015. - 22:25 »
Podeli temuIdi gore

jel to vazi samo za prvo paljenje, posle kada je motor vruc pali ok ceo dan ?
Sačuvana

Ne brze od zivota
kemo007
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Megane II 1.5dci

« Odgovor #313 poslato: 12.09.2015. - 01:31 »
Podeli temuIdi gore

svejedno bio motor vruć ili ne, kad mu ode crijevo nalijevo neće do iz 4. puta da upali. Uglavnom nikad ne vergla više od 3. puta.
Sačuvana

RILLE
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: MEGANE 1.9 DTi karavan

« Odgovor #314 poslato: 05.08.2016. - 12:59 »
Podeli temuIdi gore

ne znam jeli sam pogodio mesto gde da napisem problem .... radi se o jutarnjem prvom paljenju , pa cak i kad auto odstoji jedno pet do sest sati . Verlgla po tri cetri puta i oce lagano i akumulator da izvuce jer je vec dve i po godine star . Zamenio povratno crevo od pumpe do dole ispod patosa , dovodno od filtera do pumpe , poskidao reducire u koje idu creva i opet ista prica . Majstor kaze , ma kakvi , senzor radilice nema veze sa tim , nego da se pogleda kaze u kucistu taj neki leptir gasa jer je pre toga palio bez gasa a to se desava od vremena kad su mi menjali ventilator u kabini gde je moralo sve zivo da se raskaci i povadi da bi se izvadila kutija sa ventilatorom . Ima li neko nekakav predlog , sta dalje , gde i kako dalje , hvalla unapred . ( megane 1.9 DTI 59 kw , 2002 god ) ...
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 37 upita.