Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.11.2018. - 06:47 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 21 22 23 24 [25]   Idi dole
Autor Tema: Problem: nece da upali (senzor polozaja radilice / TDC senzor)  (Pročitano 176275 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 50
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #360 poslato: 14.06.2018. - 17:43 »
Podeli temuIdi gore

Kaze da senzor bregaste ne mora da prijavi gresku na dijagnozi, sem u slucaju samo ako je dijagnoza prikacena dok vozis auto i u tom trenutku se ugasi. Tada ce jedino da vidi problem sa senzorom.
To su reci majstora (i kaze da ima vise modela automobila sa takvim slucajem)...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Nije tako, UCH memorise gresku kad god se pojavi pa kad ukljucis dijagnostiku mozes da je procitas, eventualno obrises.. ukljucujuci i tu o senzoru bregaste
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #361 poslato: 15.06.2018. - 08:23 »
Podeli temuIdi gore

Kada ti se desi sledeći put da neće da upali, probaj 2-3 puta da daš kontakt na par sekundi pa ponovo probaj da startuješ. Ako tada upali, verovatno je u problemu pumpa za gorivo.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 54
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #362 poslato: 15.06.2018. - 09:24 »
Podeli temuIdi gore

Kaze da senzor bregaste ne mora da prijavi gresku na dijagnozi, sem u slucaju samo ako je dijagnoza prikacena dok vozis auto i u tom trenutku se ugasi. Tada ce jedino da vidi problem sa senzorom.
To su reci majstora (i kaze da ima vise modela automobila sa takvim slucajem)...

pa sad jeli senzor bregaste ili senzor radilice u pitanju?
Sačuvana

Acotakis
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Renault Scenic II 2.0 16v Benzin+TNG

« Odgovor #363 poslato: 15.06.2018. - 09:45 »
Podeli temuIdi gore

Zamenili su senzor radilice, i porucili senzor bregaste (ali nisu sigurni da li ga auto ima uopste). Nemam pojma sta vise rade. Ozbiljno razmisljam o promeni majstora...

Sačuvana

dzekbauer
Gost
« Odgovor #364 poslato: 15.06.2018. - 14:03 »
Podeli temuIdi gore

Otkaži porudžbinu i promeni majstora.
Sačuvana
Bgigor
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Laguna II

« Odgovor #365 poslato: 14.10.2018. - 10:40 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svim forumašima! Pročitao sam ovde dosta toga interesantnog i korisnog! Do sada sam sve kvarove rešavao rutinski u istom servisu u kome i održavam auto od prvog dana. Sada imam situaciju zbog koje mi je potrebno dodatno mišljenje i savet.
Vozim lagunu 2, 1.9 dci 2005 godiste, kod mene je od novembra 2010. Pocetkom avgusta se desilo prvi put da auto tokom voznje cimne, da se na semaforu ugasi nakon cega uvek mogu odmah da upalim motor.
09.08. U servisu dijagnoza pokazala povremeni problem sa 3 i 4 diznom kao i sa senzorom bregaste. Prvi saveti su bili i remont dizni i zamena senzora ali rekli su mi da pokusam i sa nekim sredstvom za ciscenje dizni - probao sam wynn's. Narednih dana odnosno do pocetka septembra i nakon 2000 km sve je funkcionisalo kao i pre. Pre dve nedelje pocelo je ponovo da se desava ali sve ucestalije. Da uprostim, posle dva servisa i nekoliko majstora, provere dizni definitivno je ostala samo greska sa senzorom bregaste. Senzor je zamenjen novim i vec sutradan auto je ponovo poceo da se gasi na leru ili tokom voznje da cima. Ukoliko se ugasi na semaforu ili parkingu uvek odmah upali.
Skidali smo poklopac dizni ispod koga je uoceno da snop kablova kod cetvrte dizne dodiruje poklopac bregaste ( u istom snopu su i zice senzora bregaste). Skinut je stari platneni izolir, zice su razmaknute,... nakon toga auto je skoro dva dana radio normalno... i opet samo senzor bregaste. Usput je i EGR ventil zamenjen.
Svaki savet ili sugestija je dobro došla
Hvala puno!
« Poslednja izmena: 14.10.2018. - 10:43 od strane Bgigor » Sačuvana

itexzibit
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Laguna 3

« Odgovor #366 poslato: 06.11.2018. - 08:24 »
Podeli temuIdi gore

Poštovani drugari,
Nikako da riješim problem ali sam došao do nekih novih saznanja. Računar je prijavio dvije greške: slovenska je dijagnostika pa cu napisati i prevesti, ap možada neko od vas ima iskustva:
Krmiljenje vbrizgalnih šob i tokokrog tlačnega tipala voda (kontrola mlaznice za ubrizgavanje
krug senzora pritiska vode - tecnosti, goriva vjerovatno....) Imate li kakvu ideju moliim vas.

Evo da podsjetim o cemu se radi...

Imam Lagunu 3, 2.0dci 96kw 130PS.

Imam problem sa paljenjem jer motor jednostavno nekad vergla duze, nekad krace, nekad upali bez problema. Takodje na leru nekad se obrtaji povecavaju i smanjuju a nekad radi normalno. Prvo sam mislio da je samo kada je motor radio i kada je vruc, ali nije utvrdio sam da se desava i ujutro na prilicno hladnoj temperaturi.  da li je neko imao slican problem, te sta mi savjetujete. Motor kad je upaljen radi ok, i bez problema i vuce dobro, na insturment tabli meni ne prikazuje nikakvu gresku... Ni u ovlastenom nemaju ideju, vec bi kao mijenjali dio po dio pa dok ne nadju sta je
Sačuvana

itexzibit
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #367 poslato: 06.11.2018. - 08:46 »
Podeli temuIdi gore

Ocigledno regulator pritiska brljavi
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 21 22 23 24 [25]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 31 upita.
anything