Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2019. - 14:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 191 192 193 194 [195]   Idi dole
Autor Tema: Veliki servis  (Pročitano 730180 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #2910 poslato: 23.08.2019. - 16:15 »
Podeli temuIdi gore

Koja je prava mera zupčastog remenika - broj zuba za ovaj motor?

Pre 6 godina rađen servis. Majstor išao u Mladenovac da zameni zupčasti 132 za 133zuba. Delove sam ja kupio po broju šasije u prodavnici.
Tada mi je rekao i da trebam zameniti remenicu radilice-ima lufta. Nisam je menjao do pre nekoliko dana kada sam radio drugi v.servis, pregazio oko 80kkm od predhodnog.
Za drugi servis od pre nekoliko dana kupljena garnitura.

I plus remenica

Stara remenica dobra, ne vide se oštećenja i nema lufta kako kaže sadašnji majstor, ali je zamenjena jer sam je već kupio.

Ovaj put sam kupio drugi zupčasti (tražio majstor) sa 133 zuba jer je u kompletu kupljenom po broju šasije bio sa 122zuba.
Šta je istina, koji treba da bude?
NAGLAŠAVAM
Posle predhodnog kao i posle sadašnjeg v.servisa na leru pa do 1100 obrtaja se čuje čangrljanje kao suv-loš ležaj. Kada je hladan motor jedva se to primeti, posle zagrevanja čuje se dobro.
Posle predhodnog v.servisa čulo se to dugo, godinu dve.
Sumnjam da je to razlog duži remenik i da treba 132 zuba, da je neki od predhodih majstora stavio 133 a ovi moji majstori menjaju po inerciji. Pretpostavljam da zbog veće dužine španer ne zauzme pravilan položaj pa da se on čuje.
Stari zupčasti je u odličnom stanju, kanalni dobar na izgled jedino jedna poprečna isekotina gumenog dela-nije zaprljana tako da je moguće da je pri skidanju pukla, vodena pumpa jedva primetan luft, roleŕ i zatezač kk dobar, španer zupčastog ima lufta.

Da ponovim pitanje, koji zupčasti originalno pripada gore pomenutom motoru?
« Poslednja izmena: 23.08.2019. - 16:17 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #2911 poslato: 23.08.2019. - 16:51 »
Podeli temuIdi gore

Možda bi se na internetu moglo tačno pronaći za koji indeks motora koji zupčasti ima koliko zuba. Ono što je ključno kod 1.9dCi motora je da španer zupčastog nije automatski sa oprugom, da je podešavanje "na vijak" i da postoji vrlo specifična metoda i alati za njegovo tačno zatezanje. U svakom slučaju mora se odmah proveriti iz kog dela u sklopu razvoda i PK pogone se čuje taj zvuk "suvog ležaja", da ne bi vremenom došlo do otkaza nekog od njih i do teških posledica po motor. Jednom u životu sam imao prilike da vidim taj motor 1.9dCi da je prezupčio ( ne znam detalje u kom režimu rada motora) , da su majstori ponovo uzupčili motor i da motoru nije bilo apsolutno ništa.
Stari dobri "bullet proof" motor .
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
aboki85
Moderator
Na mreži Na mreži

Starost: 34
Auto: Scenic 2 ph1 2.0T, Kangoo 1.5dci

« Odgovor #2912 poslato: 23.08.2019. - 17:09 »
Podeli temuIdi gore

Kod Renault-a cesto ne pomaze broj sasije 

Ako je motor F9Q674 onda idu 133, a ako je F9Q670 i F9Q750 onda ide sa 132.

Po tome bi trebalo da ti je ispravan zupcasti 
Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #2913 poslato: 23.08.2019. - 19:34 »
Podeli temuIdi gore

Boki je već rekao tačan broj zuba za navedeni motor,raniji F9Q motori su sa 132 zuba,dok F9Q674 je sa 133 zuba i 26mm širine ako hoćeš da i to provjeriš,ma da znam da ti je broj zuba najbitniji.
« Poslednja izmena: 23.08.2019. - 19:42 od strane Sledge » Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2914 poslato: 23.08.2019. - 20:23 »
Podeli temuIdi gore

Hvala svima.
Jeste širina 26mm ovaj predhodni

Solidno izgeda ovaj predhodni posle oko 80kkm koji je takođe škripao posle ugradnje veoma dugo

U ponedeljak ujutro ide kod majstora na proveru zvuka što se čuje od lera do 1100 obrtaja.
Komentar sa nekog drugog foruma kaže da je imao isti slučaj i da je razlog bio previše zategnut.
« Poslednja izmena: 23.08.2019. - 20:26 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #2915 poslato: 25.08.2019. - 23:00 »
Podeli temuIdi gore

Kada se zupčasti okreće on vremenom napravi žlebove u remenici koja naleže na njega.Pošto se prilikom zamene zupčastog remenica (PK kaiša na radilici) obavezno skida bilo bi dobro pregledati je dali ima te tragove.Ja sam moju obradio sa šmirgl papirom.Jel ti žlebovi stvaraju isto buku kada se kaiš okreće.
U svakom slučaju remenica se skida i tada je poželjno da se pregleda na bilo koje nepravilnosti.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2916 poslato: 26.08.2019. - 10:23 »
Podeli temuIdi gore

Pojava ista kao na predhodnom v.servisu, čangrljanje - zvuk kao loš suv ležaj. Nestao posle 1-2 godine vožnje. Tada mi majstor rekao da ima lufta remenica radilice. Nisam je menjao, mislio sam da to ona pravi čangrljanje.
Ovaj put posle oko 80kkm (drugi majstor) na v.servisu od pre nekoliko dana mi zamenio i remenicu. Stara remenica nema lufta niti vidna oštećenja.
Neprimereni zvukovi su opet isti kao i neposredno posle predhodnog v.servisa, kada je hladan motor jedva se čije a posle zagrevanja jako dobro se čuje od ler gasa do blizu1100 obrtaja motora.
Jutros sam odvezao majstoru da proveri šta je problem.

Večeras..

Majstor mi dovezao automobil, kaže dodirivao kk negde limariju. Ja ga odvezao kući ( lokalni majstor) i kada sam se  vratio, ono isto čangrljanje kao suv ležaj.

« Poslednja izmena: 26.08.2019. - 19:20 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Stranice: Prev 1 ... 191 192 193 194 [195]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 29 upita.
anything