Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2017. - 13:50 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 3 4 5 6 [7]   Idi dole
Autor Tema: Laguna II - odrzavanje  (Pročitano 51107 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Click
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #90 poslato: 01.03.2009. - 19:21 »
Podeli temuIdi gore

Cekaj, je li ovo crevo ide na intercooler?
Sačuvana

Malivuk612
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #91 poslato: 01.03.2009. - 19:42 »
Podeli temuIdi gore

nemam pojma na sta ide, zato i pitam... 
aj videcu sutra da skinem ovu plastiku pa da slikam normalno... il pogledaj na tvom... 
Sačuvana

pokra89
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Laguna II

« Odgovor #92 poslato: 02.10.2014. - 08:56 »
Podeli temuIdi gore

Nadam se da postam u pravoj temi, ukoliko nisam unaprijed se ispricavam, ali imam par pitanja i nisam siguran gdje postaviti a glupo mi je pisati u nekoliko tema. Idemo redom:

1. kada prijedem preko imalo vece rupe ili neravnine lijevim prednjim tockom, cuje se nesto kao da udara zeljezo od zeljezo, imam osjecaj da su sarafi skroz odvijeni i da ce poispadat, a provjerio sam i sve je ok. Prosle godine kada sam bio na velikom servisu, promijenjena je desna (?!) krajnica, lijeva ne. Pa me zanima jel to ima veze s krajnicom, sa sponom, s amortizerom ili necim stotim?

2. Kod polazenja, znaci kada auto krece, ili kad se salta u vecu brzinu ali pri manjim obrtajima, cuje s desne zadnje strane neko klapanje nalik na auspuh kao da od nesto udara, ali je auspuh na lijevoj strani, tj njegov zavrsetak, pa me zanima jel moze biti auspuh, posto ne znam tocno kojim dijelom auta on prolazi.

3. Sve isto kao i pod brojem 2, ali ovoga puta je rijec NAJVJERNOJATNIJE od motorica u vratima, bar je to neki moj osjecaj. Znaci cuje se zujanje i brujanje sekudnu dvije, zbog cega?

4. svako malo mi se pali lampica od akumulatora, javlja gresku u punjenju. a zadnji akumulator je trajao cijelu godinu dana.  A bojim se da ce ovaj i krace. jel stvar u cetkicama ili je veci problem? ima li ikakav tutorial kako doci do tih cetkica i promijeniti ih, jer se nitko od majstora ne zeli bakcat oko lagune

5. Vidim da mi zadnjih nekoliko dana ne rade niti svjetla u kabini na krovu, ni prednje ni zadnje, bez obzira koja vrata otvorio. Centralno svjetlo se ne moze uplaiti ni na dugme, dok ona dva sa strane mogu.  Sijalica nije crkla, jedino da su istodobno crkle i prednja i zadnja. svjetla koja se nalaze ispod siceva i instrument table, i dalje uredno rade... Sto bi moglo bit problem?

6. Prilikom zaključavanja i odključavanja umjesto poznatog zvuka klik pojavljuje se neki tupi i dugački zvuk kao da nesto zapinje. Sto je, pak, sad to?

Hvala puno svima na pomoci
Sačuvana

Igysha
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi 120 hp privilege

« Odgovor #93 poslato: 20.11.2014. - 22:05 »
Podeli temuIdi gore

Odgovor za br.4 posto cini mi se da ti je laguna initiale, ako ti se pojavjuje crveni aku i izbacuje ti da displeju da ne puni alternatog, logicno je proveriti punjenje, kod mene se isto to desavalo a punio 13,8, i malo gledao i trazio po forumu i nadjem da je problem u instrument tabli, ima na forumu i fotografije kako se skida i sta treba zalemiti, ali trenutno nemogu da nadjem, jer treba da krenem,ali mogu sutra da potrazim pa da ti postavim temu pa potrazi. ako se nesnadjes
« Poslednja izmena: 20.11.2014. - 22:07 od strane Igysha » Sačuvana

zokce
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 56
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #94 poslato: 22.11.2014. - 01:04 »
Podeli temuIdi gore

Mnogo si toga napisao. Prvo bi moglo da bude piknuta opruga. Mora majstor. Svetlo koje se ne pali ni na dugma, pogledaj koji je osigurac i da li je izgoreo. Za lupanje auspuha ili tu neceg, isto mora majstor da pogleda. Poslednje bi mogao da bude i slab akumulator.
Sačuvana

pokra89
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: 01.12.2014. - 16:54 »
Podeli temuIdi gore

Odgovor za br.4 posto cini mi se da ti je laguna initiale, ako ti se pojavjuje crveni aku i izbacuje ti da displeju da ne puni alternatog, logicno je proveriti punjenje, kod mene se isto to desavalo a punio 13,8, i malo gledao i trazio po forumu i nadjem da je problem u instrument tabli, ima na forumu i fotografije kako se skida i sta treba zalemiti, ali trenutno nemogu da nadjem, jer treba da krenem,ali mogu sutra da potrazim pa da ti postavim temu pa potrazi. ako se nesnadjes
stvarno nigdje ne mogu da nadem, pa ako ti nije mrsko postavit link bio bih zahvalan
Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Laguna grandtour privilege 1.8 16v

« Odgovor #96 poslato: 01.12.2014. - 17:02 »
Podeli temuIdi gore

eve ti ga 

http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=29645.15
Sačuvana

pokra89
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: 01.12.2014. - 18:01 »
Podeli temuIdi gore

Hvala puno
Sačuvana

SaleNBeograd
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault Laguna 1.8 16V

« Odgovor #98 poslato: 22.06.2017. - 15:30 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav drugari,
Da li neko zna sta bi moglo da bude sledece: Kada je auto u pokretu vozim nekih od 70-120km/h desava se da kada pustim gas auto se cimne u levu stranu a kada pritisnem gas onda u desnu stranu..Da li su to krive felne, trap ili letva volana?
Sačuvana

Ko ume...taj zna
Stranice: Prev 1 ... 3 4 5 6 [7]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 33 upita.
anything