Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.07.2019. - 05:51 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 169 170 171 172 [173]   Idi dole
Autor Tema: Mali servis  (Pročitano 561422 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #2580 poslato: 07.06.2019. - 22:02 »
Podeli temuIdi gore

Hvala ti za komentar, ja iz druge ruke imam laboratorijske analize po nekih domaćih ulja (a za famovo fenix psa energy 5w-30 iz motora moje c3ojke i bukvalno držim u ruci) .
Ako ćemo o prehrambenoj, recimo da sam iz prve ruke imao tokom prošle decenije i nešto od analiza koja se ticala uticaja nextovog soka od malina. Taman toliko da je teško mogao u svetu da se nađe kvalitetniji.

Sve što mogu da kažem na slične konstatacije je da npr. rakija (u Srbiji) može da se ispeče katastrofalno loše (što je sve ređe) - s tim da ima onih koji je prave vrhunskog kvaliteta.
Koje vino da pijem? Italijansko koje se ovde prodaje za 2,5 evra? Količinu sulfita koju sadrži dobijam i besplatno, mada mogu i sam da dosolim kalijum-metabisulfit (tj. vinobran) kada hoću da se obeznanim od migrene.

Koncept ponašanja Castrola, za npr. Grčku:

Ovo je njihov globalni sajt za pretraživanje deklaracija https://msdspds.castrol.com/msdspds/msdspds.nsf/CastrolSearch?OpenForm&sitelang=EN&output=Full

(donje linkove sasvim selektovati a zatim paste-ovati, u suprotnom se traži login)

Ovo je castrolova deklaracija kada se izabere država grčka i jezik deklaracije engleski https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/8AD402B97799788A802583EB0034AF55/$File/BPXE-BBPLF6.pdf

Ovo je castrolova deklaracija kada se izabere država grčka i jezik deklaracije grčki https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/63AEB6A8AACDDE158025840B00330700/$File/BPXE-8ML4LJ.pdf

Kome da verujem - prepakivaču koji je naručio svoj brend od velike evropske/belgijske blendare, ili od onih koji u svojoj ponudi imaju samo automativna maziva, a kompleksnije mašinske masti, sredstva za obradu metala, ili npr. za održavanje vojnih oruđa su videli samo na slici?

Inače, ja ne znam za falš iz inostranstva, osim potvrđenih kriminalnih falsifikata (divljih blendara) iz npr. Rusije, Indije ili  Kazahstana, kao i ordinarne falsifikate sa Bubanj potoka. Ako neko ima dokaze voleo bih to da vidim. Sve što sam o tome čuo su pojedinačni slučajevi koji su vrlo diskutabilni za tumačenje tj. dokazivanje da se radi o lošem (koliko lošem?) ulju. Slično sam slušao u pojedinačnim slučajevima i za ovdašnje proizvođače.

« Poslednja izmena: 08.06.2019. - 12:38 od strane DS9 » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #2581 poslato: 08.06.2019. - 15:02 »
Podeli temuIdi gore

Ako ćemo o prehrambenoj, recimo da sam iz prve ruke imao tokom prošle decenije i nešto od analiza koja se ticala uticaja nextovog soka od malina. Taman toliko da je teško mogao u svetu da se nađe kvalitetniji.

Lako za sok. Drugar mi se bavi ispitivanjem namirnica, mesa, ribe, slatkiša... Ne želiš da znaš.

U svakom slučaju hvala za vrlo kvalitetan komentar, kao i uvek.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2582 poslato: 08.06.2019. - 23:55 »
Podeli temuIdi gore

Pa iskreno, voleo bih da znam - najpre zbog toga što bih znao koliko je odstupanje od npr. sličnog u EU.  Sasvim je druga priča ingerencija veterinarskog inspektorata, odnosno to kako oni rade svoj posao (po direktivi).

Kod ulja koja su mnogo manje kompleksna nego što je to hrana, i čija proizvoddnja donekle liči na slaganje (par) lego kockica - manje kompanije (kao što je npr. kruševački FAM) ne mogu da targetiraju jednu šaržu za domaće a drugu za inostrano tržište. Moćnim mejdžorsima sa više (desetina) blendara po svetu je to praktično politika poslovanja. Obaška finansiranje političara koji su moćni da organizuju ratove pa mi je ta_man mučno da kupovinom njihovog maziva (npr. Chevron/Texaco, Mobil...) praktično finansiram da me neko za moje pare mlati. Mislim, ako već mogu da biram.

Šta bi sve rekli i za strane proizvode oni koji rade po laboratorijama, ali bi time uboli prst u oko i uvoznicima, a uvoznici po pravilu finansiraju političare, ovako ili onako (jer im ovi omogućavaju uvoz bez kontrole, osim naravno ukoliko su uvoznici finansirali one druge pa sad neće ove prve).

Ako ćemo da se dodrnemo politike, na kraju krajeva se stvar svodi da je ova teritorija (tj. tržište) samo tačka na karti koja se razmatra kao plen (od strane onih koji kreiraju svetsku politiku), pa su mi i makar naši prevaranti draži od stranih. Ovi drugi su mnogo perfidniji i suroviji. Sa druge strane, u ostacima nekada moćnih rafinerija još uvek ima časnih ljudi koji vrlo stručno i pošteno rade svoj posao. Ja im verujem (i poštujem), pa zato koristim njihova maziva. Obaška što moje iskustvo nije usamljeno, već je sasvim široko rasprostranjeno među dugogodišnjim korisnicima/stručnjacima za maziva, jedino što oni nemaju motivaciju da kao ja ovako trube po forumima. Ja je imam jer me to opušta u pauzama kada me život tera da budem koncentrisan.

Naravno
« Poslednja izmena: 09.06.2019. - 10:28 od strane DS9 » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2583 poslato: 10.06.2019. - 08:44 »
Podeli temuIdi gore

Znaš da je dozvoljen nivo aflatoksina u Srbiji podignut. E, ne znaš da naši mlečni proizvodi ne ispunjavaju ni taj, podignut kriterijum.

Još veći problem je što aflatoksina ima još puno više u nekim drugim proizvodima. Na primer, kikiriki obiluje aflatoksinom.
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2584 poslato: 10.06.2019. - 12:33 »
Podeli temuIdi gore

Ne čudi me, amerkanci su čini mi se najveći proizvođači, a verujem definitivno najveći potrošači kikirikija (osim možda kineza). Sad, što se Evrope tiče, ne verujem da je bitno bolja situacija sa aflatoksinom u npr. Grčkoj ili Italiji. U Engleskoj odnosno UK su takođe imali uvoz putera od kikirikija koji preko sto puta premašuje propisanu granicu.

« Poslednja izmena: 10.06.2019. - 12:34 od strane DS9 » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2585 poslato: 10.06.2019. - 13:31 »
Podeli temuIdi gore

Ne da je bolja situacija, nego je neuporedivo bolja. Svi grčki i italijanski mlečni proizvodi na našem tražištu imaju nivo aflatoksina ispod EU granice.
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #2586 poslato: 10.06.2019. - 13:37 »
Podeli temuIdi gore

A ja se pitam zasto mi je lose jedemo sve goru i goru hranu.

Dok sam imao prilike da zivim u aziji, jeo sam u glavnom sve iz mora. Izgledao sam super i osecao sam se super. Od kako ne jedem vise  tu hranu, licim na dzak krompira (tako se i osecam).
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2587 poslato: 12.06.2019. - 13:27 »
Podeli temuIdi gore

Ne da je bolja situacija, nego je neuporedivo bolja. Svi grčki i italijanski mlečni proizvodi na našem tražištu imaju nivo aflatoksina ispod EU granice.

Hvala ti za info   Sada ostaje još i formiranje laboratorije za bezbednost hrane i naravno akreditacija

Ako ćemo sasvim po analogiji, koliko je meni poznato grčka i italijanska ulja su dobra/odlična, što i ne čudi. Doduše, na tim prostorima ima i blendara od raznih proizvođača kojii nisu grčki ili italijanski. Ako bih preneo ono što je akreditovana famova laboratorija (svojevremeno) utvrdila u pojedinim slučajevima - onda bih morao da pokažem crno na belo (što mogu jedino za svoj motor), a bez toga bi bila pomenuta neka maziva sasvim renomiranih svetskih proizvođača čiji sastav u konkretnom slučajuu recimo da nije bio na odgovarajućem nivou (na kojem je trebao da bude po specifikaciji). Da li je uzrok tome bio proizvođač ili izvoznik/uvoznik pitanje je (tj. ja ne znam).

Ono što znam je to da mogu bez ikakvih dilema da koristim pojedina (odgovarajuća) maziva od FAM, Nisotec, RNB/Galax i Optime/Modriče, što i činim.
« Poslednja izmena: 12.06.2019. - 13:47 od strane DS9 » Sačuvana

super_koza
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Scenic 3

« Odgovor #2588 poslato: 07.07.2019. - 13:19 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav,
spremam se da uradim mali servis. Evo dvije ponude iz online prodavnica u Austriji gdje sam našao dijelove:

• Filter vazduha MANN C25115 10,47€
  • Filter ulja MANN W79 5,22€
  • Filter goriva MANN WK9012X 28,05€
  • Filter kabine MANN CUK27009 14,29€
  • Ulje Elf Full-Tech FE 5x 1 litar 32,90€
  • Poštarina 6€
Ukupno 97€

• Filter vazduha Purflux A1314 11,06€
  • Filter ulja Purflux LS933 5,21€
  • Filter goriva Purflux FCS770 22,06€
  • Filter kabine Purflux AHC284 12,54€
  • Ulje Elf Full-Tech FE 1x 5 litara 37,27€
  • Poštarina 10€
Ukupno 98€

U konačnici, cijena je identična. Koji filteri su kvalitetniji i bolji?
Nemam pojma kakve su te prodavnice, računam da prodaju originalnu robu, a ne neki fušeraj...

Auto je Scenic 3, 2012. godište, 1.5dci 81kW.
« Poslednja izmena: 07.07.2019. - 13:20 od strane super_koza » Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2589 poslato: 08.07.2019. - 08:16 »
Podeli temuIdi gore

Teško će neko znati da li je bolje ovo ili ono. Purflux je više renoovski/francuski.
Sačuvana

Megane IV
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault fluence, 1.6

« Odgovor #2590 poslato: 08.07.2019. - 08:37 »
Podeli temuIdi gore

Neces pogresiti koju god da uzmes
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 169 170 171 172 [173]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 34 upita.
anything