Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.09.2019. - 18:59 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 18 19 20 21 [22] 23 24 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: "Check engine" poruka - zuta lampica sa simbolom motora (slavinica)  (Pročitano 194763 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 51
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #315 poslato: 17.12.2015. - 19:46 »
Podeli temuIdi gore

Pa pozalio se da auto na leru malo treska, tj. nemirnije radi i da pri zagrijanom motoru, na leru, iz auspuha se cuje kako ne treba da se cuje, kao male eksplozije.
Sačuvana

marsal
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megane II

« Odgovor #316 poslato: 18.12.2015. - 14:23 »
Podeli temuIdi gore

Da, ali samo kad je motor zagrijan na radnu temperaturu. A lampica se nekad upali i trepce a nekad ne.. danas opet ne..
Kako god, za vikend cu provjeriti svjecice pa cemo vidjeti..
U svakom slucaju, hvala svima koji zele pomoci..
Sačuvana

marsal
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megane II

« Odgovor #317 poslato: 04.02.2016. - 15:11 »
Podeli temuIdi gore

Evo update.. ako neko bude imao slican problem..
Najvjerovatnije je dizna bila u pitanju.. juce mi je zamijenjena dizna i auto radi normalno (da kucnem u drvo)..
Sačuvana

Radowi
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Clio III 2011, 1.5 DCI, 86 ks

« Odgovor #318 poslato: 12.03.2016. - 00:56 »
Podeli temuIdi gore

Veceras, odjednom mi se upali ono kao servisna lampica i za air bag ono zuto svetlo i pise mi check air bag, pojavilo se kad sam upalio auto, posle pauze od 10 min (do prodavnice) ugasilo se posle 5-6 min voznje, pa se opet upalilo pa se ugasilo posle minut, pa sam bio van auta nekih 2 sata upalio auto i vise mi nista ne svetli..da li neko zna sta to moze mozda da bude?
Sačuvana

Radowi
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Clio III 2011, 1.5 DCI, 86 ks

« Odgovor #319 poslato: 14.03.2016. - 01:47 »
Podeli temuIdi gore

Da li neko zna o cemu se radi? Ne bih bas opet da idem do majstora...
I danas ista prica, pali se gasi se , malo stoji upaljeno, malo ne i tako u krug..
Sačuvana

boree
Global Moderator
Na mreži Na mreži

Starost: 44

« Odgovor #320 poslato: 14.03.2016. - 08:42 »
Podeli temuIdi gore

Ti imaš problem sa air bag-om , ovo je druga tema , potraži temu o air bag-u, verovatno je konektor ispod sedišta ili špulna.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=856.0
« Poslednja izmena: 14.03.2016. - 08:43 od strane boree » Sačuvana

BakiSaN
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Modus 1.5 DCI

« Odgovor #321 poslato: 22.03.2016. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

Pali mi se lampica za kompjuter (doduše nije check engine, ali mi se nekako čini da treba ovde da pitam, ako grešim ispravite me) kada sam na otvorenom putu i kada recimo pretičem uzbrdo pa moram malo više da stisnem gas, mada ja ne primećujem gubitak snage niti bilo šta drugo. Da nema lampice ne bih ni znao da se nešto dešava. Pored toga, kada kočim motorom - kada idem nizbrdo u brzini, oseca se kao da blago dodaje i oduzima gas, kao da "ljulja" napred-nazad. Da li su ovo povezane stvari i šta može da bude? Meni prvo padaju na pamet svećice, kablovi, bobina. Mada u vožnji, dok držim gas, nema nikakvog trzanja, gubitka snage...  

Znam da je problem resen , ali sam imao slican problem na 1.5 DCI (sa tim sto sam ja gubio na gasu, i problem je bio u regulatoru turbine gasa)
Sačuvana

PuZZle ShoCk
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Megane 2 1.6 16v 2003 god.

« Odgovor #322 poslato: 24.06.2016. - 17:59 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav drugari, imam problem sa meganom pali lampicu service i lampicu za motor i pise check injection.Auto se ponasa sasvim normalno u voznji u leru radi normalno ne znam sta bi moglo da bude i jel ima neko da je imao ovakav problem ?
Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #323 poslato: 25.06.2016. - 23:35 »
Podeli temuIdi gore

Daj jos podataka...kilometraza,  da li si ikada imao problem diznama, sa lambda sondom, da li ti je katalizator ispravan....
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #324 poslato: 25.06.2016. - 23:57 »
Podeli temuIdi gore

check injection nije veci kvar, nego nesto sto ima mali uticaj na rad motora.. zato i pise check.. ali moras otici na dijagnostiku da se vidi sta je
Sačuvana

djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Seat Cordoba 1.9 TDI

« Odgovor #325 poslato: 26.06.2016. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

Jednostavno tu grešku utvrditi bez dijagnostike je isto kao i gledanje u grah koliko je uopštena a vezana za sve i jedan parametar rada motora.
Nažalost bez dijagnostike ti niko ne može ništa pomoći.
Sačuvana

renoboy
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: u potrazi

xxx

« Odgovor #326 poslato: 26.06.2016. - 12:46 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav drugari, imam problem sa meganom pali lampicu service i lampicu za motor i pise check injection.Auto se ponasa sasvim normalno u voznji u leru radi normalno ne znam sta bi moglo da bude i jel ima neko da je imao ovakav problem ?

proveri kakav ti je izduv.Ako je pletenic riknula zna lambda sonda da daje pogresne odgovore.To kazem samo preventivno.Moj kum je rado polu generalnu na jednom hjundaiu, jer mu je majstor rekao da je los pa zato i da bi ubrzo posle genralke bilo isto.Otisao je na poravku auspuha i kada je zamenio pletenicu, od tada vise nije palio cek endzin.Dzabe radio generalnu.Ove je samo preventivni savet.nemoj uzimati za ozbiljno.
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #327 poslato: 26.06.2016. - 18:02 »
Podeli temuIdi gore

Valjda neće naleteti na tog istog majstora...kad pročitam ovako nešto, jasno mi je zašto ljudi imaju traume od servisera.

@Puzzle Shock: da ne bi čitao sve iz početka, kratak savet: pravac servis specijalizovan za Renault da se odradi dijagnostika. Na osnovu dijagnostike znaće se da li je greška bila povremena ili je stalna, da li je nešto za popravku ili ne.
Isto savetujem kao i wcyber. Samo nemoj da dođeš u situaciju da ti neko vrača šta bi moglo biti ili još gore da napamet menja(š) delove ili popravlja(š) nešto što je ispravno...
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
250375
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan 1.9 131 kw 2007 g

« Odgovor #328 poslato: 06.07.2016. - 13:14 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav
pojavila mi se greska ELECTRONIC FAULT da li je mozda neko imao tu gresku i sta moze to da bude
inace u pitanju je MEGAN 2, ali ne upali se odma nego posle par minuta voznje
Sačuvana

salee
mgsgoran
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megane 1, 1.9 dci

« Odgovor #329 poslato: 24.02.2017. - 21:05 »
Podeli temuIdi gore

Motor poceo cudno cuti. Kao da gubi snagu, satresa se na leru na semaforu (promijenio sam sve moguce nosace motora), neravnomjeran rad (filteri svi promijenjeni, od zraka ulja, filter goriva).
Danas kad smo ga skopcali na dijagnostikui izbacio je nevjerovatnih 16 gresaka. DA to nije nagovjestaj kraja motora? Da nomenem da mi gubi rashladnu tecnost zadnjih 10tak hiljada km, iako je vodena pumpa yamjenjena prije 25.000 km.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 18 19 20 21 [22] 23 24 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 38 upita.