Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
07.12.2019. - 07:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 56 Next   Idi dole
Autor Tema: HHO generator  (Pročitano 242399 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
nikolanixy
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Renault Safrane 3.0 v6 24v

sve volim i sve hoću

« Odgovor #15 poslato: 13.09.2011. - 08:24 »
Podeli temuIdi gore

ja baš odavno razmišljam o ovome al nikako da rešim da zadržim auto ja mslm da ću lagunu zadržati malo duže i ugradio bih hho jer baš prelazim ogromne kilometraža a ako kaže da štedi 30% a moj auto sad troši oko 7l 30% od toga je 2.1l uštede onda bi to bilo full i puta 10000km vrlo isplativa investicija.E da i kad se uradi atest ne bi se trebao plaćati parking nigde
Sačuvana

Tihi
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: MEGANE 3 COUPE

« Odgovor #16 poslato: 13.09.2011. - 08:34 »
Podeli temuIdi gore

Jeste, ali ja, idiot, mislio da je neki "šalabajzer" u pitanju pa se nisam ni zadržavao 

I ja sam to isto pomislio, ličilo mi je na neku telešop prodaju 

A što se tiče parkinga, čisto sumnjam da bi se naša državao odrekla te zarade 
Sačuvana

nikolanixy
Kadjar
Van mreže Van mreže

sve volim i sve hoću

« Odgovor #17 poslato: 13.09.2011. - 08:38 »
Podeli temuIdi gore

ima i toga al možda i prođe sa jeftinijom registracijom i plus da se ne plaća parking jer ja čuvam planetu nigde u svetu se ne plaća parking kad imate eko nalepnicu na kolima,a oni mogu pisati za parking i sve im se tužbe mogu oboriti
Sačuvana

Nikola8
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane Berline III 1.6 16V Expression

« Odgovor #18 poslato: 13.09.2011. - 14:02 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na sajmu odgledao pazljivo celu prezentaciju!

Stvar je u redu!

Medjutim,cini mi se da je,realno,usteda goriva manja nego sto sada zvanicno kazu!

Ja sam se tada malo zagrejao za tu stvar,ali sam odustao zbog te male ustede!

Da li se sto,u medjuvremenu promenilo,ne znam!
Sačuvana

Mi stvaramo automobile!
Milan.S.90
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 13.09.2011. - 14:16 »
Podeli temuIdi gore

ja mislim da se ovo ne isplati nekome ko godisnje prelazi manje od 20 25 hiljada
Sačuvana

Nikola8
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane Berline III 1.6 16V Expression

« Odgovor #20 poslato: 13.09.2011. - 14:17 »
Podeli temuIdi gore

ja mislim da se ovo ne isplati nekome ko godisnje prelazi manje od 20 25 hiljada

Da i ja mislim da je tako!
Sačuvana

Mi stvaramo automobile!
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #21 poslato: 14.09.2011. - 23:49 »
Podeli temuIdi gore

meni bi se isplatilo nakon predjenih 27152km...
Sačuvana

Markoman
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: megan II 1.5 dCi grandtour 63 kw

« Odgovor #22 poslato: 15.09.2011. - 11:24 »
Podeli temuIdi gore

meni bi se isplatilo nakon predjenih 27152km...

Za koji auto si racunao ustedu,klio ili R19 ?
Koliko si racunao da uredjaj stedi,minimum po specifikacijama ili si isao na neku srednju vrednost ?
Sačuvana

damal
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Renault Kadjar (maskirani Nissan....)

« Odgovor #23 poslato: 15.09.2011. - 11:29 »
Podeli temuIdi gore

R19 sigurno nije - utepao bi ga ćale samo tako kada bi ga video da je ovako nešto ubudžio u onog lepotana 
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #24 poslato: 18.09.2011. - 03:27 »
Podeli temuIdi gore

za clio, u odnosu na prosecnu potrosnju koju vozim
Sačuvana

mladjo75
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: espace 1

« Odgovor #25 poslato: 03.10.2011. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

Jeste, ali ja, idiot, mislio da je neki "šalabajzer" u pitanju pa se nisam ni zadržavao 
A ja jos veci idiot pa se upustio u izgradnju istog.Dobio proizvodnju gasa od nekih 0,7litara na minut ali nisam primetio neke vece rezultate.Inace u nekom prethodnom topicu videh da se pominje prah.To je NaOh[natrijum hidroksid] ili KOH[kalium hidroksid].Dodaju se u vodu [destilovanu] da povecaju elektricnu provodljivost vode.To inace jeste elektroliza vode a tako dobijeni gas je strasno eksplozivan odnosno implozivan sagoreva na bazi implozije. toliko za sada ako nekoga zanima pisacu jos. Laie_15
Sačuvana

nikolanixy
Kadjar
Van mreže Van mreže

sve volim i sve hoću

« Odgovor #26 poslato: 03.10.2011. - 22:25 »
Podeli temuIdi gore

piši piši interesuje me
Sačuvana

mladjo75
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: espace 1

« Odgovor #27 poslato: 04.10.2011. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Pa evo da se nadovezem na vec zapoceto.Veoma je tanka granica izmedju smanjenja i povecanja potrosnje.Naime alternator u automobilu pored proizvodnje struje za elektro uredjaje u autu ima na raspolaganju nekih 20A za dodatne uredjaje.Ako gresim neka me ispravi neki elektricar na forumu.Kada se predje ta granica motor se dodatno opterecuje i kao posledica toga se povecava potrosnja. :banghead:Odredjivanje snage struje se radi gustinom elektrolita tj kolicinom NaOH ili KOH.Po teoriji motor bi trebalo da mirnije da radi i da ima smanjenu emisiju CO2 i to mnogo.Jedino o cemu treba da se vodi racuna je da se gas nigde ne skuplja nego da se sve sto se proizvede i potrosi.
Sačuvana

BlackZero
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megane Classic 1.4 16v 2002

Volim sve sto ima tockove!

« Odgovor #28 poslato: 28.10.2011. - 02:25 »
Podeli temuIdi gore

Kakva Nemacka, kakvi bakraci. Uredjaj je moguce napraviti za samo 30 evra za materijal. Treba vam 3metara armiranog creva za gas, jedan regler, jedan relej, 3 metara kablova sa dobrim provodom da ne dodje do usijanja zice,  jedan ampermetar, jedan potenciometar, jedan prekidac, treba vam 1KG kalijum hidroksida (KOH) koji sluzi kao provodnik, 60cm prohromske zice debljine do 3mm za Katodu i Anodu, jedna tegla od 3 litra sa kiselim krastavcima koja ima plastican poklopac i pola litar Srpske domace sljivovice da dok pravite uredjaj tih pola sata mezite krastvac. A sve dok slusate Nemce i sve zemlje van Srbije kako nam ubijaju volju da zivimo slobodno i ucenjuju nas automobilima na fosilna goriva. Na svu srecu je tu HHO, i samo mentalno zaostala osoba nece poverovati da je to zaista moguce, zahvaljujuci njemu ja mesecno prelazim do 5hiljada kilometara i ne zanima me da li ce mi nestati goriva. 100grama kalijum hidroksida u gepeku ili Natrijum hidroksida je sasvim dovoljno da se vratite kuci sa druge strane Srbije. Na kraju krajeva i ako vam to nestane, Soda Bikarbona je u svakim prodavnicama pa sa 5 kesica napravite ceolu tu ekskurziju koja bi vas kostala 200evra samo za benzin. )) Za sve vas kao potvrda, poslacu vam slike iz Opel Omege iz 87godine a mozda i klip sa youtube kako prede auto na HHO. I da ne zaboravim, onaj ko ugradjuje HHO da bi mu stedeo gorivo je nebuloza, sa dobrim HHO generatorom mozete da pokrenete Ruski Kamaz benzinca sa 5 hidjada kubika da sa 6 litra vode i proizvodnju gasa od 5 litra u minuti predjete 300kilometara. Lupanje gluposti da HHO samo stedi potrosnju je Farsa jer se time firma koja to ugradjuje u automobile se "Ogradjuje" da bi izbegla komplikacije sa monopolom nad naftom i pekljanje sa zakonom. Stedanja griva je samo za dizela, benzinac sa pola litra u minuti, sto je smesno, moze da snabde gasom automobil od 2000 kubika da radi na 3hiljade obrtaja. Moj uredjaj do duse proizvodi 4 litara u minuti sto je dovoljno da se radi Burnout uz maksimalni broj obrtaja. Regulacija prozivodnje vodonika se regulise kod mene uz pomoc potenciometra prikacenim na mehanizam za dodavanje gasa, kad se gas doda, povecava se i napon u celiji cime se povecava i produkcija gasa. Da napomenem, uredjaj radi na 6 volta i 20 ampera.
Sačuvana

Nijedan kompjuter u automobilu ne moze da kontrolise auto bolje od vas! xD
chika.doctor
Gray Shadow
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Laguna 2 ph1 1.9dCi 88kw

Stefan Veselinović

« Odgovor #29 poslato: 28.10.2011. - 07:38 »
Podeli temuIdi gore

Postavi slike, klipove, voleli bi da vidimo to..
I, koja ti je sad potrosnja goriva?
Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 56 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 38 upita.