Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.02.2020. - 14:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 ... 57 Next   Idi dole
Autor Tema: HHO generator  (Pročitano 248271 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Trafic 2.1D+HHO

« Odgovor #750 poslato: 21.08.2014. - 07:16 »
Podeli temuIdi gore

Potrosnja struje jeste bitna ali ne gledamo sta koliko trosi...

Ok onda mi objasni zasto ne potrose toliko plina koliko ustede dizela?

Osim potrosnje struje tng uredjaj koristi i na druge nacine snagu motora...
Sačuvana

Arsic Milos
Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #751 poslato: 21.08.2014. - 08:20 »
Podeli temuIdi gore

Na koje druge načine?
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
markovic.mr
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault 19 1.8 16V

« Odgovor #752 poslato: 21.08.2014. - 08:58 »
Podeli temuIdi gore

Pravi kako god hoces ali najbolje da probas i jedno i drugo pa koje ti se najbolje pokaze koristis 

Da ponovim, ja ne pravim generatore već se bavim elektronikom. A ideja koju imam nema veze sa slaganjem ploča, kao što je uobičajeno...

Koliko troši, molim te?

Koliko se sećam iz mojih merenja, solenoid elektroventila na najobičnijem venturi lpg sistemu troši oko 2A, dakle ništa strašno.

Ovo ne razumem. Hoćeš da kažeš da nam je promaklo šta koliko troši?
Vidi ovako, ja svima, a pogotovo ljudima koji se bave HHO pričom, sugerišem jednu stvar koja obično "promakne" ljudima, a to su svetla. Primorani smo da stalno vozimo sa upaljenim farovima, a to je preko 100W bačenih na sijalice (koje realno preko dana ničemu ne služe). Ako bismo klasiku zamenili LED sijalicama, bar za dnevna svetla, eto uštede od 10A sa kojima možemo da pravimo HHO gas ili pak ne moramo, ušteda goriva se svakako postiže.

Kasnije kada sam nešto više naučio i imao mogućnosti eksperimentisao sam i uvideo da je potrebno više uložene energije nego što se dobije nova energija.Da nije tako našli bi se mnogo pametnijih i školovanijih od mene i sačinili automobil na vodeni pogon.

Mišljenja sam da niste dovoljno eksperimentisali i istraživali na temu. Ne treba se fokusirati samo na brutalnu elektrolizu.
« Poslednja izmena: 21.08.2014. - 08:59 od strane markovic.mr » Sačuvana

Elektronika za HHO sisteme: www.hho-elektronika.com
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #753 poslato: 21.08.2014. - 09:16 »
Podeli temuIdi gore

Ok onda mi objasni zasto ne potrose toliko plina koliko ustede dizela?

Osim potrosnje struje tng uredjaj koristi i na druge nacine snagu motora...

Kako ne gledamo koliko šta troši? Ne razumem šta hoćeš da kažeš. Ne razumem ni šta si pitao u vezi sa količinom plina i dizela. U kombinaciji TNG/dizel, plin zamenjuje deo potrošnje dizela. Ušteda je u tome što je plin jeftiniji. Ovaj sistem ima razne nedostatke od kojih je verovatno najveći taj što motor ne radi kada mu nedostaje bilo koje od ova dva goriva.

Na koje još načine TNG uređaj troši koristi snagu motora, osim minimalnom potrošnjom struje?

I još jedno pitanje. Ako je HHO toliko dobar koliko se sugeriše, kako to da ga ne koriste autoprevozničke firme koje bi imale drastične uštede u poslovanju?

@markovic.mr - Upaljena svetla, iako malo ljudi to tako posmatra, utiču na potrošnju goriva i to je jedan od razloga zbog kojih je njihova upotreba prestala da bude obavezna u nekim zemljama, pogotovo u letnjim mesecima.
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #754 poslato: 21.08.2014. - 09:24 »
Podeli temuIdi gore

Oborena svetla su u EU zamenjena dnevnim svetlima kao fabrickom ugradnjom, cisto da ne bude zabune.

Bilo bi odlicno kada bi se taj HHO gas dotirao preko neke dizne u zavisnosti od razlicitih rezima rada motora.. Ovako direktno sa crevom u usis mi je nekako ... previse haoticno.

Glavni problem uopste sa motorom sa unutrasnjim sagorevanjem upravo i jeste sto radi u vrlo sirokom spektru i zato smo dosli do trilion senzora za sve zivo, kako bi ECU primenio najbolji odnos gorivo/vazduh i trnutak paljenja svecica kod benzinca.. I onda bocnemo crevo sa HHO preko svega toga 
Sačuvana

markovic.mr
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault 19 1.8 16V

« Odgovor #755 poslato: 21.08.2014. - 09:39 »
Podeli temuIdi gore

I još jedno pitanje. Ako je HHO toliko dobar koliko se sugeriše, kako to da ga ne koriste autoprevozničke firme koje bi imale drastične uštede u poslovanju?

@markovic.mr - Upaljena svetla, iako malo ljudi to tako posmatra, utiču na potrošnju goriva i to je jedan od razloga zbog kojih je njihova upotreba prestala da bude obavezna u nekim zemljama, pogotovo u letnjim mesecima.

Koriste ga vozači na svoju ruku, i kamiona i taksija a nemojmo da smo naivni, naftni lobi je strašan...mani HHO, što se javni prevoz ne prebaci na LPG? To bar nesumnjivo radi.
Svetla ne samo da utiču na potrošnju, več smanjuju vek akumulatora i alternatora.

@wcyber: Zamenjena sa FABRIČKOM ugradnjom, što znači kupi novi auto, a vi stari - trošite...
HHO se može i treba dozirati u zavisnosti od režima rada motora, i to je nešto na čemu trenutno radim i završiću kada se vratim sa odmora. A mislim da nema ništa loše sa crevom u usis, sve se to lepo izmeša u usisnoj grani, pa i venturi radi tako. Slažem se da je neefikasniji nego sekvent, ali što se HHO tiče, uvođenje tih dizni je tek neki sledeći korak, još nismo došli dotle..

Sačuvana

Elektronika za HHO sisteme: www.hho-elektronika.com
mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #756 poslato: 21.08.2014. - 09:42 »
Podeli temuIdi gore

^^ Nema razloga za zabunu. Svetla su zamenjena dnevnim, ali je u nekim zemljama obaveza korišćenja delimično, ili potpuno ukinuta ili nije ni uvođena - Nemačka, Hrvatska, Grčka, na primer.
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #757 poslato: 21.08.2014. - 09:53 »
Podeli temuIdi gore

U nekim drzavama je LPG obavezan za gradski prevoz i taksiste
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #758 poslato: 21.08.2014. - 10:35 »
Podeli temuIdi gore

Na koje druge načine?

Razmisli, gde se stavlja i na sta se sve prikljucuje uredjaj.

Markovic ok probaj zasto da ne, ja sam tako probao i napravio bolji generator, ovo oko svetala ja koristim 2X21W sijalice kao dnevna da je led jos bolje a i predlozio ljudima kako da naprave sijalice oborenih/dugih svetala rade redno i trose manje struje ima u dlr temi pogledaj mozda imas neko neko bolje resenje preko elektronike...

Sto se elektroventila tice mislio da trosi i manje od 2A eto meni generator radi na 3A ali to nije bila moja poenta nego da dizel-tng varijanta potrosi npr. 10L manje dizela ali ne 10L plina nego manje.

Mupe odakle ti to da autoprevoznici ne koriste, video taksiste autobuse i zbog cega ne koriste onda cng pored dizela?

Wcyber vec ti rekao hho se moze dozirati preko dizne i elektronike, ja stavio ovako i radi mi pa ne planiram da ga menjam.
Sačuvana

Arsic Milos
mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #759 poslato: 21.08.2014. - 12:12 »
Podeli temuIdi gore

Neću da razmišljam na šta se priključuje LPG uređaj. Očigledno znaš bolje od mene, pa te zato pitam.

A mislio sam na ozbiljne prevoznike koji imaju flote sa više stotina autobusa i kamiona, a ne na pojedinačne slučajeve. Doduše, iskreno, ne znam ni za pojedinačne koji imaju HHO na svojim autobusima i kamionima.
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #760 poslato: 21.08.2014. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Ni meni nije jasno kao ni za cng 

https://www.facebook.com/photo.php?v=1476195929258820
Sačuvana

Arsic Milos
ajra
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Mercedes Benz E220 W211 restailing avangarde 125KW, ex Renault scenic 2 Ph 1, 1.5 dci 78 kW 2006,

« Odgovor #761 poslato: 24.08.2014. - 14:35 »
Podeli temuIdi gore

Dalje, što se tiče kombinacije diesel+lpg, svi ozbiljni proizvođači opreme su napustili taj pravac. Ne bih sada o razlozima. Pravac kojim idu proizvođači opreme je diesel-CNG i tu su rezultati mnogo bolji, i tehnički i ekonomski.

U Italiji ugradjuju CNG na gradske autobuse. Nije ovo tema o tome, ali i ja se slazem da je to buducnost usteda. No i ti sistemi imaju mana pre svega jer mora da teglis one boce za CNG, zauzimas prostor itd..

Sto se tice HHO, ne moram ja sve da probam prvo. Sacekacu da malo situacija zazivi pa da stavljam to sokocalo, a kako se ne bavim razvojem HHO uredjaja jos uvek je prakticna ugradnja svega toga daleko od mene kao parna masina od pecinskog coveka.

Inace postoje bolji i elegantniji sistemi za ustedu goriva, hibridni sistemi sto imaju nova mazdina vozila sa elektromotorima. Mnogo lakse da konstantno punis baterije koje ces posle da koristis za pokretanje elektromotora. Jedino treba razviti tehnologiju proizvodnje tih baterija, da imaju male dimenzije i da imaju dugi vek. Mislim da to sigurno vec i postoji, samo sto rekoste naftni lobi ubija. Pa vidite kolko je kod nas tesko samo registrovati vozilo na elektro pogon (citaj tesko zaobici drzavne takse koje stalno ubiru od nas preko cene naftnih derivata).  Zbog svega toga mislim da HHO sistem nema sanse da zazivi kao dopuna, jer postoje mnogo efikasnih alternativa ili su neke na pomolu. Po meni jedino sistem na vodonik koji bi punio u rezervoar pije vodu, a i to mi se cini da je ideja koja ne moze da zazivi zbog automobila na elektricni pogon.

Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #762 poslato: 24.08.2014. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Vodonik je izuzetno opasan gas, eksplozivan. Ne verujem da će da se eksploatiše, vrlo je skupa tehnologija da se bezbedno primeni.
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #763 poslato: 24.08.2014. - 16:20 »
Podeli temuIdi gore

Odakle ti informacija da se ugradjuje cng na autobuse?

Pitam informativno, ako je tako to je super!

Oko ovog drugog se delimicno slazem jbg u takvoj smo drzavi ali opet hho uredjaj nije skup i relativno brzo se otplati (ako sam pravis onda izadje jos manje), a da nije dobro za motor kod mene bi moralo da bar malo pokaze jer ga nemam samo na kombiju a i kod drugih koji prelaze velike km...
Sačuvana

Arsic Milos
LeNgenda
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Dacia Sandero 1.4 MPI Ambiance Plus

Сложи српску браћу драгу...

« Odgovor #764 poslato: 24.08.2014. - 16:27 »
Podeli temuIdi gore

http://www.busevi.com/vesti/733-deset-novih-maz-vulovi-transport-cng-autobusa-isporueno-prevozniku-gsp-qbeogradq
Sačuvana

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Istorija mačevanja u Srbiji

Vojno mačevanje u Srbiji
Stranice: Prev 1 ... 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 ... 57 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 36 upita.