Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
10.12.2019. - 14:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 Next   Idi dole
Autor Tema: HHO generator  (Pročitano 242560 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Trafic 2.1D+HHO

« Odgovor #765 poslato: 24.08.2014. - 20:45 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

Arsic Milos
ajra
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault scenic 2 Ph 1, 1.5 dci 78 kW dynamic 2006, Mercedes Benz E220 125KW

« Odgovor #766 poslato: 24.08.2014. - 23:37 »
Podeli temuIdi gore

Vodonik je izuzetno opasan gas, eksplozivan. Ne verujem da će da se eksploatiše, vrlo je skupa tehnologija da se bezbedno primeni.

Pa upravo elektrolizom vode ga dobijas u kucnim uslovima. Opasan je kada se skladisti u velikim kolicinama to i jeste glavni problem sto se ne toci na pumpama a inace ga ima svugde oko nas. Mi cesto zanemarujemo jednostavnu cinjenicu da kad sipamo gas (TNG ili LPG) mi koristimo tecne ugljo vodonike (CH*... ) koji u velikom procentu imaju u sebi vodonik... Vodonik se moze dobiti elektrolizom vode ali i iz ugljovodonika (samo malo hemije nije na odmet). Inace vodonika ima svugde oko nas, ali njegovo koriscenje kao goriva je toliko malo u praksi i ko sto rece kolega samo se bazira na eksperimentima.

Glavni problem masovnog koriscenja ugljovodonika je nemogucnost masovnog skladistenja.
Problem se moze resiti tako sto se vodonik pretvara u tecno stanje sto je opet jako tesko i skupo za sprovesti. Sto bi se reklo moze da bude skuplja dara nego mera... Sve je to na nivou istrazivanja jos uvek.

Zbog svega toga mislim da elektromotori i pravljenje jakih baterija vec dobijaju bitku za smanjenje potrosnje fosilnih goriva. Naravno kao alternativna goriva, tu su ugljovodonici kao metan pre svega, bioetanol i sl. U trci sa ovim vidovima energije i vec postojecim pumpama koje toce CNG i bioetanol mislim da kucna radinost HHO sa diskutabilnim ucincima u isplativosti nemaju neke sanse.
Ja bih voleo da mogu da kupim atestiran uredjaj koji bi mi zamenio moj sadasnji energent dizel u novi energent vodu ili barem smanjio udeo prvog, ali mislim da trenutno to tehnoloski nije moguce a da bude isplativo. Cak iako uspete da napravite celije koje ce da budu efikasne u elektrolizi vode, opet ostaje odrzavanje tih celija (treba ih cistiti, uklanjati kamenac, oksid  jer tada postaju neefikasne.. citaj odrzavanje tj servisi ili zamena celija.. poskupljuje celu investiciju u koriscenju na svakih n km). Sve me to podseca na izreku: seci usi, krpi 

E sad ako se koristi u druge svrhe npr kao neki vid pojacanja snage motora, stepenu iskoriscenja motora to mogu da razumem i podrzavam (da ne bude da jedini mrcim ovde po forumu )

Odakle ti informacija da se ugradjuje cng na autobuse?

Znam za to odkad, nemam trenutno link ali verujem da ima na google kolko oces. Za Zabariju sam citao jos ranije cak sam se i raspitivao kako to ide ugradnja CNG na dizele i sto se secam postoje 2 varijante: da koristis samo CNG i da koristis CNG sa dizelom zajedno. No da bi to ugradio mora da se preradjuje glava motora, a i nije bas jeftino i isplati se ako prelazis mnogo km na dizelu.

« Poslednja izmena: 24.08.2014. - 23:50 od strane ajra » Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #767 poslato: 25.08.2014. - 09:27 »
Podeli temuIdi gore

Diskutabilnim ucincima?

Na fin nazin kazes da lazem, ok ako i moderatori tako misle slobodno neka kazu ja cu se iskljuciti sa ove teme ali mislim da ni sa kojom porukom (ne samo u ovoj temi) nisam lagao ljude vec koliko mogu pomognem.

Ti mozes da kupis atestiran hho uredjaj koji ce ti smanjiti udeo dizela od hidrogen solucije, odrzavanje celija je mnogo manje nego npr. odrzavanje tng uredjaja ako sipas losu vodu moze to da ti se desi kamenac nikad video u generatoru a oksid opet zavisi od koriscenja ploca eto ja sam samo jednom rasklapao generator zbog ciscenja...
Sačuvana

Arsic Milos
ajra
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault scenic 2 Ph 1, 1.5 dci 78 kW dynamic 2006, Mercedes Benz E220 125KW

« Odgovor #768 poslato: 25.08.2014. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam kako si to povezao i kako sam te spominjao u vezi sa utvrdjivanjem neke istine ili lazi. Jednostavno sam napisao ono sto sam ja pronasao i ranije na internetu o vodoniku kao gorivu, ni u jednom trenutku nisam pomislio na tebe kao pojedinca (ni ne poznajem te). Ti probaj da osporis nesto od toga ako imas druge cinjenice, bez ljutnje. Moj burazer je pokusavao sam da napravi uredjaj i te stvari o oksidaciji ploca sam cuo od njega. To mnogi izbegavaju da govore u temi, a veliki je problem. Ti ih cistis sam kao sto rece, ja kakav sam i za to bih morao kod majstora.
U svakom slucaju su korisni ljudi sa svojim iskustvima, koji imaju ugradjen uredjaj, a malo ih ima ovde na forumu.
Moje insistiranje na proslom postu je da ima efikasnijih sistema za ustedu goriva od HHO, a ako je svrha neka vrsta pojacanja snage motora, bolje sagorevanje goriva (jer je H i katalizator pri sagorevanju) to sve podrzavam. Ja sam se svojevremeno raspitaivao kolko kosta taj uredjaj bilo je nesto oko 300 - 350eur, tada nisam nasao racunicu da to isplatim s obzirom na km koju prelazim. Da je duplo jeftiniji mozda bih ga i ugradio.

Svako dobro.
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #769 poslato: 25.08.2014. - 15:12 »
Podeli temuIdi gore

Postavio dokumente u prethodnim postovima o dokazanim efektima ustede.

Ja ga napravio za sebe jer i da ne radi bacao sam pare i na vece stvari (a iskoristio bih ga na drugom mestu) ali radi malo manje trosi malo bolje ide nije laz, to povecanje snage isto nije nesto posebno oseti se da lakse povlaci i to je to.

Stavljao prijateljima i rekao probaj ako ima super ako nema skidamo ali je svakome ostao u autu i svi imaju utisak kao ja, po ceni goriva 1l manje pa se ustedi a svakome je bilo vise.

Ne izbegavam da odgovorim oko oksidacije ali nisam ima sa tim nekih problema ploce ako su lose elektrolit ih pojede nakon nekog vremena pa treba biti dobre ista stvar i sa gumicama-dihtunzima (silikonske valjda ne odgovaraju), voda treba biti destilirana ne dejonizovana i ako je ona losa javi se prljavstina koja se lepi na ploce usled elektrolize mozda je na to mislio burazer a ciscenje je lako moze i bez skidanja...

Efikasnijih od hho naravno da ima ali jeftinijih ja video nisam, atestirani kosta 300+50E ugradnja a ima koji prave duplo jeftinije ali je bez atesta dok ima i onih koji prodaju za 100E (ne ugradjuju) ali je krs i kuvalo za kafu koje naravno ne radi pa ljudi bace to i sire pricu da je laz.
Sačuvana

Arsic Milos
MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #770 poslato: 29.09.2014. - 20:08 »
Podeli temuIdi gore

Mali update kad bio na tehnickom covek pohvalio izduvne gasove i rekao mi da zadovoljava euro3 normu motor iako je euro1...

Nesto je spominjao da preko 4.5% zagadjenja ne treba da ide ali cega isto da nema neki podatak za razlicite tipove motora nivo zagadjenja?

Informativno me zanima kako to ide cisto da uporedim izmedju motora...
Sačuvana

Arsic Milos
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #771 poslato: 29.09.2014. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

Evo graficki prikazano

http://en.wikipedia.org/wiki/European_emission_standards
« Poslednja izmena: 29.09.2014. - 20:49 od strane wcyber » Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #772 poslato: 30.09.2014. - 21:15 »
Podeli temuIdi gore

Onda kombi nije ni euro 1 ispod toga znaci euro 0 

Mislio za motore ne za euro norme...
Sačuvana

Arsic Milos
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #773 poslato: 30.09.2014. - 22:48 »
Podeli temuIdi gore

ZAapravo nisu iste norme za aute, manje kombije, vece kombije, kamione .. ima sve na linku
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #774 poslato: 01.10.2014. - 06:46 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da nisu euro 1 auta su od 92 a kombi od 94...
Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: renault megane 1.9dti 2001g

« Odgovor #775 poslato: 05.11.2014. - 12:37 »
Podeli temuIdi gore

Ajd nesto na brzaka i ja da se umesam u ovu temu. Pravim hho generatore zadnjih 7 godina...tj vise ih razvijam za svoju dusu i licnu upotrebu. Mogu reci da imaju smisla samo oni kvalitetniji uredjaji koji mogu da proizvedu oko litar gasa na minut sa nekih 10a. Uglavnom mogu da sluze samo kao ispomoc u sagorevanju i najbolje su se pokazali kod starijih dizela i benzinaca gde nema puno elektronike. Kod novijih auta bas i nemaju nekog smisla i ne verujem bas u price da su nesto smanjili potrosnju bez dodatne elektronike kojom bi prevarili senzore na autima.Ranije sam imao omegu 2.0 i iz89 godine i sa varanjem lambda sonde uspeo sam u gradu da snizim sa nekih 13 na 10-ak litara . Normalno da mnogo zavisi od vozaca i njegovih zahteva tako da ce uvek biti onih koji ce ocekivati mnogo vise od tog uredjaja. Zato to jeste uredjaj koji ce doneti ustede kod onih koji imaju nezniju nogu na gasu i koji najvise pokazuje do 2500 do 3000 obrtaja . Ko voli zestoku voznju neka ne ocekuje ustede ni sa ugradnjom hho generatora. Imao sam rodjaka koji je to ubacio na toyotu rav4 d4d i vecito je bio nezadovoljan.Jednostavno covek ne zna ni ovako normalno da vozi, a ocekivao je od ovog uredjaja da mu bude carobni stapic.Za sada toliko od mene a kada budem skupio dovoljno vremena i zivaca da uguram hho u moj megane 1.9dti javicu rezultate ako bude zainteresovanih.
Sačuvana

sredovecni vlasnik sredovecnog krsa
MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #776 poslato: 05.11.2014. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

A zasto kad se tim toliko dugo bavis nemas u svom autu generator?

Inace dti motor obozava hho provereno 
Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #777 poslato: 05.11.2014. - 22:23 »
Podeli temuIdi gore

Moj dti imam nepunih godinu dana a omegu sam pre njega vozio sa hho generatorom... a kako sam malo lenj u zadnje vreme planiram da ga ugradim pocetkom decembra kada prodjem tehnicki pregled.

Ovo je inace jedan noviji generator cim saznam kako se ubacuje film ovde nakacicu ga
« Poslednja izmena: 06.11.2014. - 12:49 od strane peccaz » Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #778 poslato: 06.11.2014. - 21:50 »
Podeli temuIdi gore

Iskreno prvi put vidim ovakav generator ali mi deluje tanak, koliko + - i neutrala?

Isto ove brze spojnice ne volim nesto...

Nema sta da cekas lepo vreme ugradjuj pa javi rezultate 
Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #779 poslato: 07.11.2014. - 08:12 »
Podeli temuIdi gore

Pa malo sam ekspermentisao sa oblikom ploca i rasporedom rupa unutar njih pa sam konstatovao da pri vrhu ionako se stvara mali gasni cep i da sto je veca povrsina prema vrhu veci su i gubici.Imam pet neutralnih ploca, jedan rezervoar za vodu to je onaj beli malo veci a onaj malo manji sa zelenim cepom je radni rezervoar . Onaj okrugli sa crnim debelim poklopcem je babler a ono crno u koje na kraju ulazi je napunjeno aluminijumom i kroz to se dodatno prociscava gas. Racunao sam posto su turbine od aliminijuma pretezno onda je bolje da prethodno ovaj aluminijumski filter pokupi eventualne stetne sastojke. Evo stavljam ovaj moj video sa youtube-a pa pogledaj. E da nije neka velika razlika sa brojem ploca jer se dosta gubi u samom protoku zbog otpora koji se stvara. Zato radije idem na manji broj ploca a vece generatore.

https://www.youtube.com/watch?v=OG0wrnPg1x4&feature=youtu.be
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.136 sekundi sa 36 upita.