Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
28.03.2020. - 20:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 Next   Idi dole
Autor Tema: HHO generator  (Pročitano 249570 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Trafic 2.1D+HHO

« Odgovor #780 poslato: 07.11.2014. - 10:11 »
Podeli temuIdi gore

Do slicnog zakljucka sam dosao i ja sto se tice ploca...

Ne razumem radni rezervoar cemu sluzi, filter na izlazu je ok ali obican filter za benzin + babler je sasvim dovoljan meni je aliminijumska usisna grana i koliko godina radi bez problema.

Nesto mi deluje kao da imas mnogo pare na izlazu jeste da je skoro 20A ali ja moj terao na 15 i na izlazu nije bilo izmaglice mozda vrlo malo.
Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: renault megane 1.9dti 2001g

« Odgovor #781 poslato: 07.11.2014. - 14:15 »
Podeli temuIdi gore

Pa jednostavno to je mali rezrvoarcic koji prima gas odvodi vodu u uredjaj i iz njega ide gas u babler....njega uvek tako malog mozes da stavis negde blizu generatora a onaj veci rezervoar mozes da smestis na neko drugo mesto i on je povezan principom spojenih sudova sa onim radnim...u mom slucaju on je od yuga za rezervoar zadnjih stakala..Jednostavno ne mora da bude zadihtovan a opet kada je na nivou radnog rezervoara ovaj iz njega vuce vodu, tako da ne mora svaki cas da se otvara onaj rezervoar mali ako je dobro zadihtovan.....jbg sada sam se malo izgubio u objasnjavanju... u svakom slucaju kod kola koja nemaju mnogo prostora lakse ces da ubacis dve manje posude nego jednu veliku.A ako upotrebis od yugica onda i generator ima dusu :-). Da neverujes al ona izmaglica mi se javlja tek posle ovog aluminijumskog filtera a iz bablera nije takav....nemam pojma zbog cega a aluminujum je prilicno pocrneo unutra. Takodje uvek se odvoji mala kolicina vode na dnu tog al rezervoara. Mozda malo preterujem al me strah da mi turbina ne cvrcne vremenom.
Sačuvana

sredovecni vlasnik sredovecnog krsa
MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #782 poslato: 07.11.2014. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Koji katalizator koristis?

I kakav je alu filter unutra?

Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #783 poslato: 07.11.2014. - 19:56 »
Podeli temuIdi gore

koristim do 10 ampera natrijum karbonat a posle dodam malo koh i to vrlo mala kolicina dovoljna da digne do 20 a struju..otprilike jedna kafena kasicica. Za alu filter koristim pneumatski filter koji se koristi prilikom farbanja ali uz male prepravke i dodam unutra opiljke od al.Na donjem delu tog filtera ima mali srafcic za ispustanje vode i to valja povremeno otvoriti. Usput stavio sam danas prst iznad te pare koja izlazi i zanimljvo je da je ona bila hladnija od okolnog vazduha. 
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #784 poslato: 08.11.2014. - 00:42 »
Podeli temuIdi gore

Da li te pare ima i na 10A?
Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #785 poslato: 08.11.2014. - 12:02 »
Podeli temuIdi gore

Smanjicu u sredu kada odem na posao amperazu na 10 pa ti javljam a mozda i okacim snimak. Usput jesi li probao da koristis struju alternatora neispeglanu..tj da stavis neku jaku diodu prema akomulatoru a uredjaj prikljucis na alternator.....kolega mi se kune da je dobio mnogo vise mehurica u bableru. Nameravam i to da probam kada ugradim kod mene isto kao sto cu probati u babler da stavim alkohol....jbg mnogo sam znatizeljan.
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #786 poslato: 08.11.2014. - 15:43 »
Podeli temuIdi gore

A sta ces kad alkohol ispari?  

Ne razumem bas to sa diodom ali znam da nije presudna kolicina gasa npr. losi gen sa 3n ili nesto slicno lose uradjeno proizvode dosta veliku kolicinu gasa u kojem ima i vodene pare pa se i generator greje a u autu to ne radi nikako...

Mnogi iz neznanja su tako ugradjivali i to naravno nije radilo pa su mnogi odustali od toga a ustvari bio problem u uredjaju.

« Poslednja izmena: 08.11.2014. - 15:45 od strane MilosArsic » Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #787 poslato: 12.11.2014. - 08:20 »
Podeli temuIdi gore

Pa jos nisam smanjio amperazu ali sam izbacio zadnji filter sa aluminijumom i pare je mnogo manje...ako to moze da se tako nazove.Takodje sam sklonio malo onu crnu podlogu iza i gle cuda pare kao i da nema.Aluminijum je inace dosta potamneo i lepljiv al sobzirom da je radilo na tom filteru preko 300 sati i ne zameram mu.Uredjaj se inace posle dva sata rada ustali na nekih 45 ili 6 stepeni i drzi tu temperaturu.Mozda je i los ko zna... u svakm slucaju nemam nameru da dokazujem drugacije. 3n nije ali je 5n a mozda ja i dalje nemam pojma o pravljenju tih uredjaja svih ovih godina. Nisam ih puno ni napravio....mozda nekih dvadesetak komada a to ipak nije dovoljno da tvrdim da znam nesto. U svakom slucaju drago mi je da saslusam savete iskusnijih.Ako neko ima neki dodatni predlog neka mi javi.
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #788 poslato: 12.11.2014. - 09:55 »
Podeli temuIdi gore

Ne druze nisi razumeo ne kazem ja da je tvoj gen los ili da neznas samo sam rekao da nije sve u kolicini gasa nego je mnogo bitnije kakav je gas...

Predlog koji mogu da ti dam jeste da stavis u autu babler+filter za gorivo i stavis na npr. na 5A pa vidi kako se auto ponasa, posle probaj na 3 pa 7 i nadji sta ti najvise odgovara.

Uglavnom do 10A gde ti auto najbolje ide i najmanje trosi tu ga ostavis i vozis.
« Poslednja izmena: 12.11.2014. - 09:56 od strane MilosArsic » Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #789 poslato: 14.11.2014. - 12:54 »
Podeli temuIdi gore

Sorry što se nisam ranije javio ali tek danas sam prikljucio hho na 8 A pošto sam do sada pokušavao da repariram onaj poluhidraulični nosač motora na autu.Uglavnom evo snimka rada uredjaja na 8 A.
https://www.youtube.com/watch?v=8ZfoM5mUqyc&feature=youtu.be
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #790 poslato: 14.11.2014. - 17:02 »
Podeli temuIdi gore

Sad samo stavi u auto  

Edit: zaboravih da pitam da li si merio lpm?
« Poslednja izmena: 14.11.2014. - 21:33 od strane MilosArsic » Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #791 poslato: 24.11.2014. - 22:46 »
Podeli temuIdi gore

Zaboravih da napomenem da ne ugradjujem onaj hho - vec ovaj dijagonalni moj omiljeni 
https://www.youtube.com/watch?v=OldFAi7xWNU
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #792 poslato: 25.11.2014. - 22:53 »
Podeli temuIdi gore

Babler deluje dosta mali...
Sačuvana

Arsic Milos
peccaz
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #793 poslato: 26.11.2014. - 09:26 »
Podeli temuIdi gore

Babler sluzi samo na stolu za ispitivanje da se bolje vid mehurovi u kolima je malo dublji i siri i okrugao.Da izvines i zensko bi pozelelo tako dugacak i debeo ....babler 
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #794 poslato: 26.11.2014. - 12:09 »
Podeli temuIdi gore

Ok takav i treba da bude.

Da li si merio lpm?
Sačuvana

Arsic Milos
Stranice: Prev 1 ... 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 36 upita.
anything