Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
10.12.2019. - 14:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 52 53 54 55 [56]   Idi dole
Autor Tema: HHO generator  (Pročitano 242559 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Aca93
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 26
Auto: Honda Civic EC9 D14A1

« Odgovor #825 poslato: 17.02.2018. - 23:55 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ima da je prevara toliko ima snimaka i da nije...

Medjutim ko je probao a ne racunao i gledao filmove zna iz prve ruke.

Ja recimo otvarao "obican" motor koji je koristio a unutra cistije nego kod cr motora, a sjeban je preko zime nedostatkom antifriza...
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #826 poslato: 18.02.2018. - 00:04 »
Podeli temuIdi gore

Daj molim te ako imaš neki link ka nekom dokumentu, snimku ili  informaciji da je neko relevantan radio merenje pre i posle ugradnje HHO-a. Da možemo da uporedimo informacije "za" i "protiv". Hvala unapred.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
Aca93
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Honda Civic EC9 D14A1

« Odgovor #827 poslato: 18.02.2018. - 00:25 »
Podeli temuIdi gore

Ja nikako da nadjem slike smanjenja co2 nakon ugradnje bas kod mene, a mogu slikati ovaj motor iznad pomenut isto u hondi ulje jos zuto a presao oko 3k...

Evo nekih tacnih ili ne 

Ima jos neki pdf nasin ali to ne prihvata...

Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #828 poslato: 18.02.2018. - 00:42 »
Podeli temuIdi gore

Evo jednog dokumenta u korist HHO-a: http://esatjournals.net/ijret/2016v05/i02/IJRET20160502019.pdf

Citat sa kraja ovog dokumenta:
" 5. CONCLUSIONS
Optimum performance of HHO gas generator is generated by pwm with 40% duty cycle with parameters such as specific energy input of 33 121 MJ/kg, generator efficiency of 20,064% and generator temperature can be maintained below 60 0C.

Application of HHO gas generator in point above on standart ignition timing  Sinjai engine produce in an increase of performance such as torque, power, BMEP and thermal efficiency respectively of 2.27%, 2.76% and 3.05% and a decrease of  bsfc 7.76 %.

Retarded ignition timing is adjusted to MBT is able to increase performance such as torque, power, thermal efficiency, respectively 6.55%, 7,65%, 15,50% and a decrease of  bsfc 22,06 %. "

Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #829 poslato: 18.02.2018. - 01:00 »
Podeli temuIdi gore

Ja nikako da nadjem slike smanjenja co2 nakon ugradnje bas kod mene, a mogu slikati ovaj motor iznad pomenut isto u hondi ulje jos zuto a presao oko 3k...

Evo nekih tacnih ili ne  

Gledam nešto ov merenje co2 .. Co2 jeste niži ali je azot oxid dosta veći. A on je mnogo stetniji.. I temperatura je čudno dosta niža..

Sad opet gledam da je zapravo smanjenje co2 usled viska kiseonika, odnosno nije sagoreo sav kiseonik.. Mislim da se ovako moze sjbt sagorevanje i bez hho ..
« Poslednja izmena: 18.02.2018. - 01:22 od strane wcyber » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #830 poslato: 18.02.2018. - 07:40 »
Podeli temuIdi gore

Sve sto navodite je tacno ali jedna stvar mi nije jasna oko vase price...Auto radi pa radi ,trosi pa trosi,haba se i proizvoi trenje ima gubitke dal imao HHO generator ili ga nemao.Pa smatram ako auto vec radi sto nebi o istom trosku i proizvodio neki dodatak gasa

Zato što nije "o istom trošku". Svaki novi potrošač struje dodatno opterećuje motor i on mora da troši više goriva da bi dalje ravnomerno radio.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
valjan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Scenic II phI 1.9 dCi 130KS 2006.

« Odgovor #831 poslato: 18.02.2018. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Sad je pitanje i koliko su i oni dokumenti za i oni protiv zasnovani na naučnim metodama, a koliko na pseudonaučnim (odnosno nisu eliminisani svi ostali mogući uzroci za neku pojavu, nije dobar uzorak za statističke proračune, nisu pravilno aprkosimirane greške merenja...) A da to stvarno nešto valja, barem neko bi ga ugrađivao fabrički, tako da mi se nekako čini da su oni dokumenti za u stvari sa nekom falinkom i da u njima nisu ispoštovane sve naučne procedure u potpunosti...
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #832 poslato: 18.02.2018. - 23:59 »
Podeli temuIdi gore

Treba jos uzeti u obzir i troskove tokom cele eksploatacije, tj. zivotnog ciklusa. Tu ce uci i jos drugi troskovi, npr. odrzavanja. Pomenuli smo povecanu potrosnju struje radi elektrolize vode, sto dovodi do veceg opterecenja elektricne instalacije i generatora i samim tim im skracuje vek trajanja.
Sačuvana

Nasoox
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault laguna 2 1.6 16V

« Odgovor #833 poslato: 18.05.2019. - 20:42 »
Podeli temuIdi gore

Zanima me da mi date jedno objasnjenje...Slazem se da auto reba da potrosi jedan deo goriva da proizvede preko uredjaja vodonik.Sve sto navodite je tacno ali jedna stvar mi nije jasna oko vase price...Auto radi pa radi ,trosi pa trosi,haba se i proizvoi trenje ima gubitke dal imao HHO generator ili ga nemao.Pa smatram ako auto vec radi sto nebi o istom trosku i proizvodio neki dodatak gasa,pogotovu sada kada je led tehnologija zastupljena kod dosta vozila i automatski su alternatori rastereceni....O HHO generatorima nemam neko posebno misljenje,poznajem ljude koj su imali pa su skidali sa kola jer nisu imali neke efekte pak ima onih koj se sa time hvale,dosta njih tvrdi da je vozilo sa HHO generatorom startnije i jace poteze al to kazu do 2000 obrtaja.Po raznim forumima ima raznih prica konkretno i po americi su ljudi dosta posvetili tome paznju,znaci mora da ima nekog efekta...

Kada upališ auto, on radi na oko 800 obrtaja u leru, kada upališ klimu obrtaji padnu na 700, tih 100 obrtaja odu na rad klime, dok voziš sa klimom, na primer na 3000 obrtaja, bez klime bi bilo oko 3100, tako i sa HHO generatorom, deo obrtaja ode na njegov rad a samim tim što konverzija nije 100% efikasna imaš samo gubitke.
Na primer neki motor 2.0, on na 3000 obrtaja pojede 3000 litara u minutu mešavine vazduha i goriva, koliko taj HHO može da napravi gasa u jednom minutu? Može li ta mala sprava da napravi 300 litara u minutu vodonika i kiseonika za 10% uštede u gorivu.
Sačuvana

Denis Bogdanović
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #834 poslato: 19.05.2019. - 22:02 »
Podeli temuIdi gore

Kad upalis klimu, obrtaji na leru porastu, ne padaju. Ovo u voznji i da ne komentarisem
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #835 poslato: 19.05.2019. - 22:08 »
Podeli temuIdi gore

Da računar ne podigne broj obrtaja zbog rada koji odlazi na klimu, odnosno da doniranje goriva ostane isto - obrtaji bi pali. Poenta je da svaki rad povećava potrošnju goriva..
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 52 53 54 55 [56]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.189 sekundi sa 33 upita.