Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Skorašnje poruke

#31
N
Novi članovi / Nov član
Poslednja poruka nesha.co - 31.05.2026. - 22:29
Pozdrav, od skora vlasnik Renault Clio IV Sporttour 1.5dci.
#32
avatar_Sasa_NS
Benzinski motori / Odg: Termostat 1.3 TCE 140
Poslednja poruka Sasa_NS - 30.05.2026. - 14:35
Pojavio se konačno i taj treći termostat koji je najavljen (i to u dve varijante) ali mi se nimalo ne dopada.

Proizvod je turske firme "Kirpart" i izbacili su iz njega oprugu koja drži termostat zatvorenim i grejač preko kojeg se termostat otvara ranije po potrebi. Uz ovaj termostat se isporučuje i neko dodatno ožičenje sa ubačenim otpornikom da se ne bi palila greška na instrument tabli. Pritom je konstrukcija i dalje ista odnosno dve zavarene polovine samo se autoru ovog video čini da je sada sve to robusnije zavareno i urađeno.

Sve u svemu - žešća budževina koja mi se nimalo ne sviđa i koju ja sigurno neću staviti na svoj auto.

https://youtu.be/cMYCT5_WJKs?si=GlAIdb0DKsSKlphz
#33
Ja mu narucio nove 4, necu da razmisljam :D

Sent from my Poco using Tapatalk

#34
Moguce ali iz mog iskustva teska je to raboda...svo ocekuju dobru polovnu, a kao novu gumu za skoro dzabe. :D
#35
pa to, ako si prednje spustio ispod 4mm, vise nisu za zimu  :kez:   kontam da se mogu prodati nekome, ko hoce da ih vozi kao letnje samo :D
#36
Ni ja...na kraju cu kupiti dve nove i tek tada zadnje staviti napred, a te nove pozadi.
#37
ja nikako da se setim da odem da zarotiram prednje i zadnje
#38
Zadnje i dalje dobre posle 3 godine. Prednje popuštaju

Sent from my Poco using Tapatalk

#39
M
Styling / Odg: Presvlačenje volana
Poslednja poruka MareClio2 - 27.05.2026. - 18:05
Presvlake za volane imate na Temu, tako kožne gore glatko sa strane rupice....koje se šiju, imaju rupice i konac. Treba samo ušiti.
#40
M
Benzinski motori / Odg: Katalizator
Poslednja poruka MareClio2 - 26.05.2026. - 15:35
Citat: wcyber poslato 26.05.2026. - 09:16jos ako to radis na mufte bez promene papiraaaa  :kez:

Ma to treba da dobijem neku saglasnost u Renaultu i da platim valjda 30k njima, i nova saobraćajna, pa majstor za ruke.. jeftino je održavanje Clia dvojke zato sam ga i kupio :D