Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Auto perionice - nasa iskustva

Započeo Click, 24.03.2008. - 18:52

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bojan_NBG

Sjajna perionica u Beogradu na Kanarevom brdu u Borskoj ulici...Košta 950 dinara, ali auto naredne 3 nedelje "miriše"...Tu spada pranje spolja, iznutra, voskiranje... :yes:
A kad žurim onda kroz četke kod Petoševića... :fucka:

nebojsa

-950 dinara !? a jer rade nesto posebno ili ?

Alhemičar

#17
Sada sam se bas vratio iz samousluzne perionice i za 100din. sam oprao auto..naravno,samo spolja.Prosli put kada sam ga prao,bio sam vise zadovoljan u smislu da se prljavstina manje zadrzavala na autu tj. na donjiem delu vrata..tako da sam tada samim sapiranjem u toku pranja uspeo da sperem svu prljavsitnu.Medjutim,danas se dosta teze skidala prljavstina sa donjeg dela vrata tako da sam nakon pranja morao sam skinuti tu preostalu "upornu" necistocu tako sto sam ispirao krpu i sa tako vlaznim krpom brisao donji deo vrata.Sve u svemu,to mi je oduzelo malo vise vremena nego inace ali na kraju se auto opet sijao i ja sam prilicno zadovoljan ovakvim nacinom pranja jer je brz,malo se covek rekreira i jeftino je.
:wavey:
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Bojan_NBG

Citat: Nebojsa poslato 27.03.2008. - 22:04
-950 dinara !? a jer rade nesto posebno ili ?

Pa znam da prošli put kad sam prao, pala je kiša posle 2 dana i kad se osušio nisu ostajale one fleke od prašine...A i kao što rekoh, miriše auto... :celb1:

Bojan_NBG

Evo oprao juče auto, obično pranje spolja i iznutra je 450din... :fucka:

fLiP

Veoma lose iskustvo!!!  :bat:  :cekicem::bat:  :cekicem::bat:  :cekicem::bat:
Perem kola sam!!!  :beee:

Dogac

I ja ponekad volim sam da operem ali su te situacije sve ređe i ređe...
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

danijelzg

Ja svoje aute perem samo sam. Nitko ga ne moze bolje oprat. Imam losa iskustva sa praonicama pa sam prestao tamo ici,ali da moram isao bi tamo di peru rucno.

fLiP

Ma meni su jednom zbog velikog pritiska zaprskali komp! kako su uspeli ne znam, ali moja pretpostavka je kada su chistili ispod prednjeg levog ruba i onda eto chuda.... posle ne bas duge voznje ugasio mi se auto pri 140 na auto putu. I nakon toga sto se mene tice ne perem ih vishe u perionici.

IsNoGood

Na Dorcolu preporucujem perionicu  na uglu DUnavske i Dubrovacke (blizu Boban centra) i perionicu u Cara Dusana (kada se krene od ZOO vrta prema Francuskoj sa desne strane), na Vracaru perionicu u Juznom bulevaru, pre poslednjeg semafora kada se ide od Autokomande.

Dogac

Ja sam u petak uveče prao samo spolja, u perionici na Voždovcu.Lepo ga je nasapunjao ali ga je loše isprao i uzeo mi 300 din.
Ujutru kad sam ustao on žut od one afričke kiše!Mislim,nije samo on bio žut već sva kola po Bg koja nisu bila u garaži.Tako da sam bacio 300 dinara.  :bat:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Cici

#26
Citat: Exception poslato 24.03.2008. - 21:49
nosim ga u perionicu 100 m od kuće. Od kad je otvorena perem kod njih i prezadovoljan sam. Veoma su pedantni a kompletno pranje (spolja i unutra košta 390 din.-cca 5 €).

Kako se zove? Jel znaš možda neke koje rade non-stop, tj. i nedeljom, a da nisu sa četkama? Ja znam onu "Foku" na Futoškom putu, ali nisu nešto sjajni. Inače, neki su hvalili one u hotelu Park, pa ću ih testirati jednom. :) Meni su dobri oni u Autouniverzalu (ali ne rade vikendom).
.

Alhemičar

@ Cici : Ja sam danas odvezao auto na pranje na Avia pumpu prema Veterniku.Oni dele kartice u koje dobijas pecate pri svakom  sipanju goriva ili ako kupsi nesto (min. 1000 din.) ..ja sam ih popunio nekoliko pa reko red je da potrosim koju  :bigl: .Inace je pranje spolja i iznutra 330din. i jako lepo operu auto..s tim sto se dugo ceka,jer radi samo jedan covek a pranje je prilicno detaljno.Ja sam se danas naoruzao strpljenjem,narucio hladnu vodicu i polako cekicao(i citao literaturu za ispit).Ispred mene su bila 2 auta a cekao sam sat i po dok ih je oprao,plus jos moj auto..pa sad vidite da li je dugo ili ne  :nezna: uglavnom,za njih znam da lepo peru i da nisu skupi.  :yes:
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Exception®

Citat: Cici poslato 21.04.2008. - 16:43
Kako se zove? Jel znaš možda neke koje rade non-stop, tj. i nedeljom, a da nisu sa četkama? Ja znam onu "Foku" na Futoškom putu, ali nisu nešto sjajni. Inače, neki su hvalili one u hotelu Park, pa ću ih testirati jednom. :) Meni su dobri oni u Autouniverzalu (ali ne rade vikendom).

Zovu se "Erede SL" i nalaze se u Ćirpanovoj ulici. Znam sve momke koji tamo rade, stvarno su pedantni i temeljni i uvek je gužva :D . Ja svakako tuda prolazim, pa kad nema nikog onda "uletim" a ako mi baš ne treba auto onda im ga ostavim pa dođem po njega kada mi kažu (zavisi od gužve). Inače, kompletno pranje je 400 din. a rade svakim danom od 7 ili 8 (nisam siguran) do 22 h uveče :) . Inače, tamo perem kade ma mrzi da to radim sam. U principu, dvorište rules :too:
ΕΛΛΑΣ

AccA

#29
Da malo ozivimo ovaj topic. Nedavno se kod mene u komsiluku otvorila perionica. Vozila peru tzv. bezkontaktnim pranjem, tj.pokvase auto, zatim naprskaju nekom tecnoscu (neka pena) i onda ga speru kismetom. Auto izgleda dobro posle pranja, ali mene zanima da li eventualno ta tecnost ostecuje farbu. Nacuo sam nesto tipa da je to neka hemija koja nagriza farbu. E sada, ne bi ljudi bili ludi da to koriste ako nije dobro, ali opet da proverim. U svakom slucaju to mi deluje dosta bolje nego kada u nekoj perionici nekim losijim ili prljavim sundjerom zaparaju po novom laku.