Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Nixazzar

Styling stilovi

Započeo Nixazzar, 14.07.2011. - 20:57

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nixazzar

Taj CRX je od decka po imenu Milos, zovu ga Mugen, i radio japance, tj honde vecinom, taj auto je 1.6 ivt, tj 160ks i ima nitro, tako da nije nesto preterano radjeno na njemu, posto za takav rad treba jako velika kolicina para (u tuning motora ne racunam cipove, k&n filtere i slicne gluposti)

Sto se tice styling stilova ima ih dosta, ali ima i tih istaknutijih koji se u svetu generalno koriste i prate, mozda bi bilo drugima pametnije da se ugledaju malo na te stilove, to nije nesto sto je jedan covek napravio, vec mnogo je ljudi vremenom ucestvovalo u tome da se izgradi jedan stil, kada toliko ljudi prodje kroz sve to, rezultat bi trebao uglavnom da bude dobar. Evo primera za to.

Hellaflush
Poenta hellaflusha je sledeca, zakucati auto maximalno u patos, staviti *ebacke felne a sve to je ispraceno "Clean" stylingom.




RatStlye
Rat znaci pacov, tako treba da izgledaju ovakvi automobili, uglavnom pacovi su oguljeni do golok metala, ostavljeni da rdjaju, spusteni, sa felnama koje se isticu iz kompletnog izgleda auta.



JDM
Sto se tice JDM-a, to je za japose, ne moze biti audi JDM. JDM znaci Japanese Domestic Market, a kako je to nastalo? Pa Japanci su pametan narod, vidite, svi japanski automobili koji se naprave, prave se takodje i u specijalnim verzijama koje ce ostati na japanskom trzistu i nece se izvoziti, to podrazumea RHD, jaci motor nego obicna serija, oprema koja se moze naci samo kod njih etc...Mada vremenom JDM je izmenjen, to je sada neka vrsta clean auta, koju furaju japosi, postovi vise varijacija. Uglavnom se fura na hondama, ali nije samo povezano sa njima.Takodje treba praviti razliku sta je JDM, a sta je JDM Style.




German Style
Only Germans, Clean vid stylinga.



Euro Style
Slicno Germanu, ali za sve aute evropskog trzista :)




Ima jos tu stilova, naveo sam par njih, ali ovo je generalno nesto sto ljudi koriste sto se tice stylinga automobila, i to je nesto cega se treba pridrzavati, ne treba izmisljati toplu vodu, ako nemate talenta da je izmislita, posto ce se to uglavnom zavrsiti katastrofalno :) Primer: Pogledajte nasu "Tuning Styling" scenu, sve vam je jasno, mnogi i ne razlikuju tuning od stylinga, a TuningStyling je rec koja se koristi uvek zajedno i kod nas to nazalost znaci tona plastike, chip tuning i KN filter za 100ks :)

edit:  na zahtev clanova, post izdvojen iz teme "Diskusije o stylingu"

chika.doctor

BOSOZOKU STIL


Automobili u Bosozoku stilu su najbolje opisani kao automobili koje voze japanske bande. Ovo je naravno samo delom tačno, jer dosta ljudi voli Bosozoku stil iako nisu članovi bandi. Mnogi koriste izraz 'zokusha' koja se dosta koristi u Japanu. 'Zoku' znači banda, 'sha' auto, pa se bukvalno prevodi u gang car, ili banda-auto. Bosozoku stil se često imenuje i sledećim imenima:

Shakotan
Yanky style
VIP style
Kyusha style
Grachan

Shakotan stil



Izraz Shakotan u bukvalnom prevodu znači 'nizak auto' i uglavnom se koristi da se pokaže na auto koji je extremno nizak, sa spojlerima i velikim završecima auspuha. Manga/Anime 'Shakotan Boogie' prikazuje dva brata koja voze extremno niske automobile. Jedan od njih je Toyota Soarer Z10, i zbog toga postoji veliko interesovanje za taj auto medju Shakotan fanovima. Ovaj stil je srednja varijanta Bosozoku stila.

Yanky style



Tokom sedamdesetih i osamdesetih godina, u oblasti Osake, postala je moda da se nose raznobojne Aloha košulje i pantalone i zbog toga su nosioci tih odevnih predmeta bili nazivani Jenkiji. Mnogi 'loši momci' su nosili odeću Aloha mode, i zbog toga se Bosozoku stil povezuje sa Yanky stilom. Još jedan od automobila u 'Shakotan Boogie'-u je bio plavi (kasnije ofarban u žuto) Nissan 240 S30Z sa proširenim blatobranima i 'Yanky Mate!' u velikim belim slovima na haubi. Ljudi koji su kopirali ovaj stil nazvali su ga Yanky stil. U osnovi je isti kao Shakotan, samo sa dodatim širokim blatobranima.

VIP style



VIP stil je manje više prelaz izmedju Shakotan i gang automobila, izuzetno niska luksuzna vozila (sa mnogo Bling Bling!) voze se na velikim felnama, imaju dosta dodataka. Ponekad veoma blizu Bosozoku stilu, ali je Bosozoku stil manje više niskobudžetna verzija VIP stila. Takodje, u VIP stilu se uglavnom rade novija luksuzna vozila, dok Bosozoku stil koristi starija vozila od 70ih do ranih 90ih godina.

Kyusha style



Kyusha u bukvalnom prevodu znači 'stari japanski klasik' što u većini slučajeva znači da je u pitanju stariji auto modifikovan sa manjim blatobranima, snižen, i sa lepim felnama. Zbog toga ne bi trebalo da se poistovećuje sa Bosozoku stilom.

Grachan



Grachan ili Garuchan potiče iz sedamdesetih i osamdesetih godina, iz vremena Velikih šampionata na 'Fuji Speedway' stazi. Bosozoku su imali velike meetinge na parkinzima ovih šampionata, zbog toga i ima takvo ime. Grachan stilizovani automobili bi trebalo da izgledaju kao i trkački tih vremena, sa velikim, širokim blatobranima kao na Super Silhouette. Zbog toga se ovaj stil smatra delom Bosozoku stila.

Bosozoku style



I zaključak, Bosozoku stil. Bosozoku stil se razlikuje od svih gorenavedenih stilova, divlje stilizovanje automobila koje kombinuje sve stilove navedene iznad. Izuzetno niski automobili kao u Shakotan stilu, veliki blatobrani u Yanky stilu, divlje linije kao u Grachan stilu i ludi styling auspuha sa motora.

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

chika.doctor


Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

chika.doctor


Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

Aca BG

Meni samo onaj Civic izgleda OK ovo ostalo moze na otpad!!

DanijelB

Jel zna neko neki sajt ili mozda da mi preporuci nekoga, ko radi styling laguna II, interesuje me pragovi

Boriss80

Citat: DanijelB poslato 25.02.2013. - 12:32
Jel zna neko neki sajt ili mozda da mi preporuci nekoga, ko radi styling laguna II, interesuje me pragovi

http://www.tc-autodesign.pl/

vidi kako je moja ispala sa tim pragovima
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=20829.45

djordje911

german style majka  :smoke: :ziveli: :gun: