Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Byk

Automatska (električna) ručna-parkirna kočnica

Započeo Byk, 05.08.2012. - 19:50

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

medans

Nismo to probali, medjutim ne znam da li promena podneblja vuce sa sobom jos neke promene.

direstraits


wcyber

Znam da deadlock zavisi od podneblja .. ona varijanta da ne mogu da se otkljucaju vrata iznutra povlacenjem kvake ..

medans

Os reci kad jednom sednes u auto nema vise napolje  :laugh:
...videcu da probam da promenim pa javim za svetla i zakljucavanje

havsys

Postovanje,
Potrebna mi je pomoc oko resavanja ovog problema: Renault Lagunu II 1.6 16v 2005 god. - automatska parkirna kocnica DEFEKT!
Problem je nastao kada sam pogurao auto pola metra u rikvert. Culo se glasno krcanje kod zadnjih tockova, trajalo je oko 5 sekundi. Posle toga se upalila crvena lampica STOP na komandnoj tabli i izbacila crveno upozorenje "Parkirna kocnica DEFEKT", i od tad sija konstantno. Rucica za automatsku parkirnu kocnicu sa leve strane volana je zablokirala i nema nikakav efekat. Auto sam probao da vozim napred nazad i ide be z problema, ali parkirna ne radi.

Da rezimiram: Auto sam normalno parkirao i ugasi, ubacio sam u ler i pogurao auto pola metra nazad i eto problema.

Jos jedan problem, kada ubacim karticu(dam kontakt) cuje se zujanje u kabini. Zvuk dolazi iza retrovizora u kabini. Da budem precizniji u gornjem delu soferke izmedju senzora za kisu i retrovizora ima neki plasticni poklopac koji se skida, e tu se nalazi nesto valjkasto sto zuji. Sta je to, cemu sluzi i kako da otklonim to zujanje?

Molim cenjene forumase da podele iskustvo ili resenje.
Veliki pozdrav.

wcyber

Ne znam kako si mislio da guras auto dok je povucena rucna kocnica?! Ako je glasno krckalo znaci da si izlomio nesto, pa ako vec sam nisi nikad menjao kocnice.. jedino kod majstora da ides..

A za ovo sto zuji postoji tema.. To zuji ventilatorcic za senzor temperature i vlage kabine za automatsku klimu.


bokins

Pozdrav i dobro dosao.

Ja mogu da ti pomognem za tvoj drugi problem. U toj kutijici kod retrovizora se nalazi senzor za automatsku klimu i mali elektromotor koji uvlaci vazduh i salje ga na isti.  Resenje je jednostavno, polako to sve skini i kad dodjes do motorica samo mu podmazi osovinicu i to je cela filozofija.   :)


fLiP


havsys

Za wcyber-a:  Bice da se to vuce od ranije. Cisto sumnjam da ja sa svojih 70 kg mogu da izlomim metalne delove. Sta da sam ga parkirao na uzbrdicu a ne malo pogurao. Al sta sad, ne ginemi majstor. samo se bojim najgoreg, da mi ne kaze da moram da se izujem 400-500e ako ne i vise za novu parkirnu.

Za wcyber-a, bokins-a, fLiP-a: Hvala za resenje drugog problema. sutra se bacam na ciscenje i podmazivanje elektromotorcica.

P.S. Da li kod ovog modela Lagune II iz 2005. god. moze da se zameni automatska parkirna kocnica sa obicnom rucnom kocnicom? Da ubacim iz nekog drugog modela?
Veliki pozdrav

direstraits

Pretpostavljam da je kartica bila u citacu a rucna potegnuta kad si gurao auto unazad (automatski zategnuta nakon gasenja motora)?

havsys

Nije prijatelju, kartica je bila kod mene posto sam izasao, i taman da zakljucam  vratim se da gurnem auto malo nazad.  :doh:

djiuliju

Jel se tebi do sada povlacila rucna automatski kad ga ugasis? Ne verujem da si mogao da guras kola sa povucenom rucnom...jedino ako si Cak Noris  :rotfl:

fLiP

Drugo u gepeku imas mogucnost da "otpustis rucnu" kocnicu preko polugice. Probaj to da uradis. U drugom slucaju mozda ti je pukla samo sajla.
Sagnes se ispod auta i pogledas malo situaciju. To se sve nalazi u jednoj crnoj kutiji. :D To kod Grand Scenica zna da se napuni blatom i da blokira el. rucna kocnica.
Mislim da to ima u nekoj temi ili sam to video na nekom stranom forumu. Ne mislim na nase komsije, mada mozda i kod njih postoji upustvo kako skinuti to i ocistiti i sta treba da se zameni.

direstraits

#43
Moguce da je rucna lose hvatala, a senzor registruje da je povucena i pomjeranje tockova i izbaci gresku. Treba na dijagnostiku da se izbrise greska, ako nije neki kvar u kompjuteru rucne ili samom mehanizmu. Rucica za otpustanje u slucaju nuzde je ispod pretinca kod naslona za ruke, ali kod njega je valjda rucica otpustena?

cikajowa

Kod lagune ph2 nije u gepeku vec u naslonu za ruku napred,izmedju sedista