Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
B

Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)

Započeo bazdarevic, 27.01.2009. - 15:07

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stragi21

Ne znam kako da nazovem temu,pa rekoh verovatno je turbo pri kraju...

Pre par dana sam primetio da na prednjem braniku u levom delu imaju neke fleke,kao od ulja ili nafte,ja pomislio da se to isprskalo u toku voznje neki kamion ili slicno :nezna: pa nisam obracao paznju. Moj tast to video jutros i svratio kod prijatelja u garazu. Pa sad kako meni rekao preko tel majstor sumnja na turbinu... U kom delu se nalazi? Ako tamo gde prskalo :doh: I cena popravke oko 500€. Majstor je dobar,dosta je stvari on radio na laguni i kad god vidi nekog od nas savetuje da se menja odmah,uvek kuka na reno ali mu zato prave posao

Click

Kod Meganea je prema firewall-u.. Pre ce biti da je napunio intercooler koji je napred  :nezna:

Stragi21

Ja vozio i nisam primetio nikakve promene u radu motora isto ubrzava. Da je turbo mislim da bi se to osetilo u voznji... Imao problem sa skorije sa klimom,pa mozda je tecnost iz klime :nezna: Kako da proverim da li je intercooler? uglavnom ce sutra da ide kod Dr.

Click

Van servisa tesko.. Morao bi da se skine i da se vidi u kakvom je stanju...
koje godiste i koja km?

Stragi21

2002 sa 112000km... Hvala na odgovoru uglavnom ce morati u servis pa javljam sta bilo

Click

kriticno godiste.. ako je turbina, spakujes je za Srbiju kod Steve, uradi ti je i onda si miran..
Ako je mogla lajsna za Srb, moze i jedna turbina  :rotfl: :rotfl:
Pa se onda vrati nazad..

Malivuk612

#21
burazer je danas vozao autic i poceo je da se cuje cudan zvuk preko 2000 o/min... kao da nesto nije ok sa turbinom...
ok vuce, nema nista na bordu, nije prijavio gresku.. tj sve je ok sem tog zvizdanja...  :nezna:
sta moze da bude?

mire

Danas je vozio sa otvorenim prozorom?  :rotfl:

Ja sam danas vozio novi megane coupe sa 1.5 dCi... i zviždi kao RABA!!! :)
I da... mnogo bre loše vuče ispod 2k RPM. Baš sam nekako razočaran motorom... 105 ks verzija, inače.

Laguna22D

BAs sam hteo da pomenem prozore, ili malo tezu desnu nogu danas... Zvizde turbine, mozda neka bacio oko na nju cisto preventivno negde, ali nema razloga za brigu.. Pretrcace ona jos...  :ziveli:
M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0

Filip

Evo i moj komp se oporavio pa mogu da odgovorim ... Ma nije od otvorenog prozora... Niti sam ga cepao danas ... vozio sam jedno 50 km do vikendice i nazad i sve je bilo ok ... onda sam oprao kola i od tad se cuje taj smrdljivi zvuk ... tacno kad predje 1800-2000 obrtaja se cuje kao da zvizdi (ne preglasno ali dovoljno da nervira), cuje se i u 2,3... brzini ... Iscimao sam jednog renault servisera da dodje sutra ujutru da samo pogleda koji mu je i dal mogu da ga vozim do Bg... Samo da nije vrisnulo nesto oko turbine ....(ovde ide smajli koji se obesio u pushnici)
Captur 1.3 tce 2025

Filip

#25
Sad ga je pogledao serviser. Turbina je pred krajem ... dobila je lufta i zato se cuje ... Verovatno ce danas da ide na remont 200-400e stete :(
Captur 1.3 tce 2025

mire

*ebajga... al gledaj to sa vedrije strane. Primetio si problem na vreme, pa nije stigla da napravi veću štetu, ni na sebi ni na motoru.

drMarty

Jbg...Al šta sad,i to se dešava...
Koliko imaš km na satu?

Malivuk612


Click

Pre ce biti da je prva cifra na satu 2xx.xxx....