Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
B

Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)

Započeo bazdarevic, 27.01.2009. - 15:07

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Filip

#30
Mogutje i da je 200k+ uopste nije iskljuceno... Bilo mi je bitno da je enterijer ocuvan i da motor nije razjeban (da ne duva i da ne cekenja). I auto generalno i jeste u dobrom stanju ... Kao sto svi znamo ... nov auto je nov ... polovan je kocka... Nije katastrofa, skolski drugar od matorog je boshista i turbo serviser, i stvarno radi ok. Verovatno ce biti sutra uvece gotovo... jedino sto me iritira sto sam morao da se vratim za bg busom koji je bio prepun i sto mi je celo vece bilo muka od puta....

na satu je bilo 130k kad sam ga ja uzeo, ali je podignut na 199k zbog carine... verovatno je i realno oko 150-200k sto za taj auto 2002 godiste i jeste ok kilometraza (ko jos veruje da ga je vozila bakuta u italiji i da je stajao u garazi sve vreme)
Captur 1.3 tce 2025

Filip

Uradjen je full remont turbine ... propeler, dihtunzi, lezajevi ... 120e su kostali delovi i toliko je kostao i remont (+ flajka rakije)
veceras ce biti montirana turbina pa se nadam da cu nazad za sa po auto za vikend!
Captur 1.3 tce 2025

mire

Pa i nije neki ceh... Koji je to servis? Jel to redovna cena ili učinjena za tebe?

Filip

Cena je za mene... inace je ovaj remont oko 300e ... mada nisam morao odmah da ga radim ... mogao  samo da sacekam jos 20-30k km, al mene nervira da nesto stoji nedoterano... A radio ga je jedan boshista u Sapcu, Burin se zove...
Captur 1.3 tce 2025

Click

Cuo za njega.. Jel' to onaj u blizini Autoitalije ili sam nesto omasio  :nezna:

amply


Filip

:) ne znam de je tacno lik.... ostavio sam kola matorom, posto radim u Bg, pa ga je on odvezao kod majstora... Trebalo bi da je sad ok .. videcu kad nadjem vremena da se vratim u Sa po auto  :hura:
Captur 1.3 tce 2025

Filip

#37
Epilog...
posle remonta turbine isti zvuk je ostao i dalje ...
oterao sam kola kod proverenog majstora u Bg i ispostavilo se da nije turbina nego da mora da se zameni remenica alternatora... Tj. na moju veliku zalost turbina je bila manje-vise ok ... Samo da prodju ovi verski praznici da mogu da sredim to i da ispeglam ovog kretena od majstora iz Sapca...

p.s. clio ce da dobije danas sve 4 nove cipelice (hitris 195/50/15) :)
Captur 1.3 tce 2025

nenasan

#38
Zove se Ilija Burin, i radi baš kao što se i zove,a ima servis veći od Vukovića,ja nikada ne bih kod njega oterao,a ko tebe navrati da dođeš u ŠA da popraviš turbo kad u Užicu ima pravi servis.
Dalje slušajte koliko u stvari realno koštaju delovi za turbo,oko ebenih 50 evra.
Tako čuo od kolege koji je za pasata radio kod nekog Čađe u Bogatiću a pošto je išlo po preporuci naplatio mu je samo delove ali pod uslovom da se provoza sa njim u avionu dvokrilcu(ima čovek pa šta ćeš).
A moj kolega bi se za pare...............pa je prihvatio tu kombinaciju(usro se,al je dobio turbo za 50 evropljana).
Malo ne uobičajeno ali je korisno,znači Užice oko 300 evra i imaju predstavnika u bgd,gde ne znam ali znam da firma postoji mnogo godina.

Eh,da ,ali on je radio turbinu a svaka polovna ima osnova za remont,da je on gledao ceo auto možda bi i pronašao pravi uzrok(da ne bude da je jadni Ilija jedini kriv u nizu)

Malivuk612

pa on isao kod toga lika jer je skolski drug njegovog caleta... a cuo sam posle za tog lika iz bogatica da je dobar...

a sto bi isao filip u uzice kad je iz sapca, a radi u bg? :) nesto si pomesao... :)

nenasan

Ma otkud znam odakle je kada mu je lokacija Bgd.

Stragi21

#41
Tema moze pod kljuc zamenjen intercooler,cena standard kao i sve na dci minimum 500€ (Izuzev podizaca oko 300e :rotfl: )




Edit Evo stiže  :lock:

Filip

#42
Pitanje... Na clio ph2 1.5 dci od 65ks i 82ks da li je ista turbina? Posto jos uvek nisam resio problem turbine...
Menjao sam lezajeve alternatora i remenicu i nije se mnogo promenilo stanje... Juce sam opet terao kola kod Burinog i onaj majstor ga je "kastrirao" tako da vise nije zvizdao ali je cekenjao i isao ko da ima 45ks... Onda je odsrafio valjda neki usis u turbinu i pistanje se vratilo kao i snaga (ili dobar deo snage)... Sad je smislio da hoce da skine sa nekog drugog 1.5 dci turbinu i da je proba na mom autu (cetvrti put da prima moja kola na servis)... Odatle pitanje ... da li su ove turbine identicne?
p.s. Jel zna neko, neki proveren servis gde mogu da oteram kola i da mi vise rese ovaj problem iz prvog puta !!!
Ovu gospodu iz Bosch service Burin DEFINITIVNO treba ZAOBICI!!
Captur 1.3 tce 2025

rotkod

Možeš u RenoSava. No kod njih ćeš morati ostaviti (najverovatnije) kola. Nisu iste turbine, bar tako kaže moj majstor! Još kaže, da je razlika u softveru u kompu i u diznama. Tako kaže "čoek".
Pitaj "clicka", on verovatno zna...
Servis "tref" isto nije loš!

Click

65 ks ima pritisak 1.05 bar i nema IC (intercooler), 82 duva na 1.2 bar i ima IC, a 100 ks mislim da duva na 1.25 ili cak 1.30 bara.  Mislim da su brizgaljke drugacije kod sva tri motora, dok su turbine iste kod 65 i 82, dok 100 ima turbinu s varijabilnom geometrijom.
Vec sam pisao jednom..
Mislim da kod buvljaka na NBGD ima neki extra majstor za turbine (cini mi se Steva).. covek ima radni sto i lepo u njega ugradi turbinu i ispita je..
Citat: Filip poslato 03.05.2009. - 12:53
Juce sam opet terao kola kod Burinog i onaj majstor ga je "kastrirao" tako da vise nije zvizdao ali je cekenjao i isao ko da ima 45ks... Onda je odsrafio valjda neki usis u turbinu i pistanje se vratilo kao i snaga (ili dobar deo snage)... Sad je smislio da hoce da skine sa nekog drugog 1.5 dci turbinu i da je proba na mom autu (cetvrti put da prima moja kola na servis)... Odatle pitanje ... da li su ove turbine identicne?
p.s. Jel zna neko, neki proveren servis gde mogu da oteram kola i da mi vise rese ovaj problem iz prvog puta !!!
Ovu gospodu iz Bosch service Burin DEFINITIVNO treba ZAOBICI!!
Verovatno je cackao po wastegate-u  :nezna: