Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
L

Aditivi za gorivo

Započeo Lence, 04.02.2009. - 02:05

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

keskese

Juce sam na MOL-u kupio aditiv za dizel gorivo. Kaze na boci da cisti dizne, pa me interesuje kakva su vasa iskustva i koju marku mi preporucujete.
Inace, uzeo sam neki americki STP.
Hvala

rotkod

#16
Stp je dobra i jeftina varijanta za aditive, samo gledaj da je za motore Com.Rail. Winn's je moja preporuka! Na nekih cca 10000km, ja tako sipam, prešao da sada 270 000km, a na drugim 152 000km.

mali_veseljak

Neki ubjedjuju da treba...neki ne. Ja sam mijenjao dizne sve cetiri. Sipao sam aditiv i opet nakon godinu dana sam imao problema. Sreca da su bile u garanciji. Sada ne sipam nista mada mi je lik koji radi u servisu bosh pumpi rekao da su oni isli na obuku i da im je receno da treba da se sipa.

rotkod

Da, ali da dodam još i ovo, preporuka svih proizvođača je sledeća, sipati pun rezeorvar i voziti do rezerve, potom opet puniti pun, na ovaj način, kako kažu, svi nedostaci, prljavštine odlaze u filter, koji se sa zamenom istog uklanjaju.
Po drugim rečima, treba da se redovno koriste aditivi, npr. motorcraft (ford) pravi aditive za svoja vozila, kako za benzin, tako i za dizel! Što će reći na svakih 8000-10000km. Ja sam redovno koristio aditive. Stvar izbora, ne mogu da tvrdim da zbog toga moj auto bolje radi. Samo da sam nakon 152 000km izvadio EGR bez problema i da nije mnogo prljav bio... Možda ga i taj aditiv čisti... Nisam pametan!
Ja bih najradije da ne sipam ništa, samo da imam kvalitet goriva... kao što nemamo... MOL je od najgorih najbolji. Pa? Kažu da njihovo gorivo sadrži sve što treba, i aditive. Ha! Jes' on bili u fabrici, pa sipali aditiv... Gluposti!

SimkeS

Ako vec odlucite da sipate aditive preporuka za Wurth (obratiti paznju da to bude originalan proizvod).

Ako auto radi OK nema potrebe da cackate mecku ...
Renault F1 Team

keskese

Ma kola rade ko poludela, ali znam da je kod nas gorivo em lose, em preskupo...
Pa rekoh, ako ce ovo da pomogne daj da probam.
@rotkod na boci je pisalo da je za sve dizele, nista nije spominjalo common rail. sada se pitam da li sam se zaj...

rotkod

Nisi se zaj.ebao, ja sam isti sipao više puta... Čim ne škodi, znači da koristi! Lane Gutović.  :290:

keskese


mali_veseljak

Citat: rotkod poslato 14.03.2010. - 13:48
Da, ali da dodam još i ovo, preporuka svih proizvođača je sledeća, sipati pun rezeorvar i voziti do rezerve, potom opet puniti pun, na ovaj način, kako kažu, svi nedostaci, prljavštine odlaze u filter, koji se sa zamenom istog uklanjaju.


Tu si u pravu. moja je greska sto sam prije sipao aditiv a nisam odmah trosio svo gorivo. Preporuka je kad se negdje krece na put duzi sipati aditiv. to cu i da uradim ubrzo.

R5GTX

Od aditiva, sipati samo firmirane, kao sto kaze rotkod,Winn`s je najbolji. Sto se tice Wurh-a, oni nemaju svoju proizvodnju vec kupuju od nekog dobavljaca i imaju svoje ime. Treba traziti od njihovih ljudi da pokazu sertifikat ciji je proizvod.Oni to imaju za sve proizvode i u boljim katalozima navode ime proizvodjaca. Primer za klesta, Knipex-ova su.

mali_veseljak

A sta je sa onim sto se prodaje u ovlastenim sa renaultovom naljepnicom?

rotkod

Citat: R5GTX poslato 14.03.2010. - 19:01
Od aditiva, sipati samo firmirane, kao sto kaze rotkod,Winn`s je najbolji. Sto se tice Wurh-a, oni nemaju svoju proizvodnju vec kupuju od nekog dobavljaca i imaju svoje ime. Treba traziti od njihovih ljudi da pokazu sertifikat ciji je proizvod.Oni to imaju za sve proizvode i u boljim katalozima navode ime proizvodjaca. Primer za klesta, Knipex-ova su.
Potpuno si upravu, samo da ti kažem da je R. Sava prodavao renoov aditiv, sada i on prodaje wurth, koji je pakovan negde na dalekom istoku iza nas... :)
Ima u Kosovskoj br. 7, BGD, winn's aditivi, širok spektar, Benzin i dizel. Jeftinije je nego na OMV-u (oni daju OMV-u), ima još jedna prodavnica na mestu gde je nekad bila auto nena, u 27. Marta, sa desne strane pre Beogradske 50m .
Citat: mali_veseljak poslato 14.03.2010. - 19:12
A sta je sa onim sto se prodaje u ovlastenim sa renaultovom naljepnicom?
Ništa, sipaj i čuvaj fiskalni račun... Kakva R nalepnica? Elf ili baš renault?

mali_veseljak

Sad vise nisam siguran :)
Zna da je siva flasica i da na njoj ima slika megana i renault znak. Pise da je za dci motore.

rotkod

Citat: mali_veseljak poslato 14.03.2010. - 19:59
Sad vise nisam siguran :)
Zna da je siva flasica i da na njoj ima slika megana i renault znak. Pise da je za dci motore.
Pa onda i nama sipaj po čašicu  :zubo: , ajd' slikaj ako je još imaš, pa da vidimo, možda je aditiv za povećanje cetanske vrednosti ili za održavanje sistema... daj sliku, ako ima...

mali_veseljak

Znam da su bas rekli da je aditiv za ciscenje dizni. Nemam kod sebe vise.