Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Problemi sa ventilatorom u kabini

Započeo sreta, 19.02.2009. - 00:10

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

filo

Vulkanizeri to imaju .. Isto tako auto mehanicari LIMARI !!   Mislim da na Omv to nemozes uraditi .  Na duvaljku mozes da dodas parce tankog gumenog creva.

Moras prvo da demontiras kasetu na strani suvozaca . Za sve ti netreba vise od 10 minuta .   
ALP & Net Radar DSP2  Valentine ONE

nikola01


Od juce se desava cudna stvar. Kad ventilator u kabini radi na nekoj od srednjih brzina pocinje jako da vibrira i da bruji, a na vecim brzinama rada toliko se trese da se vibracije prenose na na celu tablu i na volan i jako je glasan. Na malim brzinama rada radi normlano (na prve 3-4 brzine od 8 koliko ima).

Da li neko zna da li moze da se servisira taj ventilator? Koliko ja znam mora da se skida tabla da bi se prislo tom ventilatoru. Cudno je sto je to pocelo odjednom kako sam seo u auto juce popodne, doduse ranije se desavalo da krcka na srednjim brzinama rada.

Da li je neko ima o nesto slicno ovome? Koliko moze da kosta zamena tog ventilatora?

filo

Nesto je upalo u turbinicu i sada je u debalansu .   Skini filter za klimu i probaj sa kompresorom da izduvas unutrasnjost ..

Skidanje je sexy .   Bolje da ne moras to da skidas .  Ako ti zatreba ventilator javi se ..
ALP & Net Radar DSP2  Valentine ONE

lauda

Kod mene na scenicu 2001 god taj ventilator i nije bas komplikovano skinuti. neznam da li je isti sistem primenjen i kod tebe. U mom autu se nalazi ispod table kod suvozaca...skone se ona obloga i tu se nalazi i filter kabine i ventilator. Drze ga nekih cetiri srafa...malo zalegnes ispod table i brzo se skida. Inace i meni je ventilator brujao kao blesav. Moze da se desi da je nesto upalo a kod mene je bio problem da se ocigledno od dugogodisnjeg rada malo pohabao pa je rotirajuca plastika u obliku valjka grebala o onu plastiku na koju se srafi tj na nosac veentilatora. Skinuo sam to rasturio i ubacio par sajbnica kao distancere cisto da podignu milimetar dva jednu plastiku od druge spakovao nazad i radi kao nov, Ne cuje se.

nikola01

Meni izgleda da je isto sto je bilo i kod tebe, jedino sto ne mogu da pridjem ventilatoru. Po zvuku izgleda kao da je sad labavo ucvrscen pa vibrira.
Jedino ne shvatam kako tako nesto moze da se desi u trenutku. Dodjem na posao i parkiram sve normalno, a kad krenem kuci trese kao ludo.

Bilo bi lepo da neko napise kako mu se prilazi, ako zna.


jovan1978

#20
pozz drustvo,imam jedan problem,,,,na scenicu koji sam kupio pre nedelju dana kad upalim ventilator cuje se neko kuckanje tu negde oko table,majstor mi rece da je u pitanju neki usmerivac vazduha,kaze da je pukla neka plastika pa zato lupa.......ako je neko upucen u to molio bih da mi objasni kako da ga popravim ili gde da nadjem deo da ga zamenim....moze i polovan....i koliko je otprilike cena za tako nesto......pozz

RS TEAM

Možda bi ti neko pomogao kad ni znao šta ti treba
Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49

Panta011

Ja sam imao slican problem. Kad ukljucim ventilator cuje se neko cangrljanje. Probaj da izvadis filter kabine, i ukljuci ventilaor na najjace. Kod mene je upao suvi list u ventilaciju (filter nije bio dobro stavljen), pa je on stigao nekim putem do ventilatora i pravio taj zvuk. List je izleteo i zvuk je nestao. :hura:.
Ako nađeš put koji nema ni jednu prepreku, onda je to put koji verovatno ne vodi nikuda.

jovan1978

hvala na savetu ali mislim da nije to u pitanju.menjao sam i filter i opet isto.kazu da je u pitanju neka klapna sto usmerava vazduh gore ili dole.....kad pustim duvanje cuje se kuckanje 5 sekundi i onda opet nista...isto vazi i klimu kad upalim.....

dule-car

a da se nisu izlizali ili slomili zupcanici na motoricu koji usmerava vazduh pa krcka kad das kontakt,pokusava da pomeri klapnu

jovan1978

mislim da je bas to u pitanju.... :ziveli:...kako da resim taj problem???..i kako se zove taj deo,da znam sta da trazim....veliko hvala,unapred.....

Exception®


Zove se neka klapna ventilacije ili tako nešto... Dešava se često na Scenicu i čuje se samo pri paljenju ventilatora, nekih 5 sekundi krljanje :bigl:. Operacija zamene je složena jer se skida cela tabla. Zimus smo radili jednog Scenica sa tim problemom, cene se ne sećam ni otprilike :nezna:


ΕΛΛΑΣ

jovan1978

 :too:...tnx...na odgovoru,nasao sam majstora da mi to zameni jos samo i deo da nadjem.Ako neko ima predlog gde da pogledam,neka napise da lakse nadjem.Jel se moze to naci na otpadu??...interesuje me jos samo zasto mi nesija lampica rucne na tabli kad se aktivira???Inace automatska rucna je u pitanju.....jel ona treba da pokaze na displeju ili ne???...pozz

dule-car

Mislim da ti motorici mogu samo polovni da se nadju, ja imam problem na mojoj laguni i isao sam u servis ima samo cela centralna jedinica oko 500 e malo mnogo zar ne,ali sam citao negde da ima i posebno da se kupi,kazu cena 10600 din. kom. .Inace to elektricari menjaju i na nekim modelima moze bez skidanja table.

jovan1978

ako saznas gde ima javi majke ti....nije neki kvar al me ubi u glavu kad pocne da kucka ispod table...pozz