Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Problemi sa ventilatorom u kabini

Započeo sreta, 19.02.2009. - 00:10

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jovan1978

#30
pozz forumasi,evo problema.........scenic II je u pitanju,danas mi je odjednom prestao da radi ventilator,imam automatsku klimu i kad sam probao i sa klimom nije htelo.Na displeju mi pokazuje sve normalno ali neduva.cak ga stavim na najjace ali nista...jel zna neko u cemu je fora????imao sam problema i sa klapnom ventilacije pa prvo sto mi pada na pamet pomislim da sigurno ima veze sa tim.... :help:....unapred zahvalan

EDIT: Spojene teme

dule-car

A jel si resio taj problem sa klapnom. :doh:

jovan1978

nisam,nemam vremena a auto mi je preko potreban jos 10 tak dana...i ja sam mislio da je zbog te klapne prestao i ventilator da radi,ali me majstori uveravaju da to nema veze sa tim......ko ce ga znati,dok ga neostavim nekome na dva-tri dana necu saznati u cemu je fora...pozz

Driver023

Kod Renoa je boljka da mu pregori kako to na engleskom kazu resistor pack, ne mogu da se setim srpskog naziva. Nalazi se u kutuji kod filtera klime. Mada koliko znam, kad to ode, radi samo maksimalna brzina. Meni je to crklo na Scenicu, prespoio sam taj kao toplotni osigurac, i radi normalno. Mozda je i kod tebe taj problem.

dule-car

Ima i nesto na samom ventilatoru neki kao regulator brzine nemam pojma sta,ali znam da cesto to hoce da crkne ,bas skoro sam bio kod mog elektricara i to je menjao kaze vec 2-3 sa istim kvarom.Znam samo da to nije mogao  da nadje u Kikindi pa je budzio nesto od opel

jovan1978

kako se dolazi do tog ventilatora???Jel se mora skidati cela tabla ili ima neka druga caka???Video sam ga kad sam skinuo one plastike ispod brisaca ali je duboko zavucen.....

Driver023

Kod scenica, verzija pre tvog treba gornji deo table da se skida (sve se odradi odsrafljivanjem 4 srafa, i cela tabla se skine vrlo brzo i lako). A kod tog novijeg ne znam gde je. Kod starije verzije, se kod nogu suvozaca nalazi filter i ventilator klime. A ako je kod brisaca filter, onda je verovatno nesto slicno kao kod clija. Proguglaj malo, ima sigurno negde opisano kako se skida.

veljabob

to su otpornici koji se spoje na red sa motorom ventilatora i on dobija manji napon i sporije se vrti.Lice na debele spirale ili zice i obicno su vezane i preko relea.

jovan1978

skinuo danas plastike u kabini i ispod brisaca nasao zavucen ventilator,posle mnogih provera na njemu ustanovljeno da je ispravan ali ima neki deo iza kutije suvozaca koji se pregrejao pa je riknula neka plastika i nije zbog toga radio.i to smo resili,sad radi duva lepo, ali ostalo je jos da popravimo klapnu na ventilatoru,e sad kako to sam Bog zna posto smo se mucili danas ceo dan sa  ventilatorom.mislim da je to onaj regulator usmeranja vazduha koji se otvara i zatvara ali treba skinuti totalno celu tablu zasta nismo imali vremena.....ako neko zna brzi nacin neka javi,posto mi je auto preko potreban...pozzz

Alex Ferguson

I meni se desilo da mi ventilator u kabini tandrče. Zna li neko kako se skida (megan2)?

IsNoGood

#40
Na Cliu mi se od juce desava problem sa ventilatorom klime. Kada upalim auto ventilator klime/ventilacije zna da ne radi, onda kada naidjem na neku neravninu on proradi i tako u krug  :banghead:   2-3 dana se cuo neki cudan zvuk kada radi ventilator... Jel imao neko slicna iskustva?

EDIT: Spojene teme
Pretpostavka je majka svih zajeba!

makarije

Citat: IsNoGood poslato 15.10.2010. - 12:36
Na Cliu mi se od juce desava problem sa ventilatorom klime. Kada upalim auto ventilator klime/ventilacije zna da ne radi, onda kada naidjem na neku neravninu on proradi i tako u krug  :banghead:   2-3 dana se cuo neki cudan zvuk kada radi ventilator... Jel imao neko slicna iskustva?

verovatno je usla neka prljavstina ( lisce ... ) pa kaci
zenu dupe krasi a tortu orasi

dalibor010

Imas ispred suvozaca,iza fijokice ili airbaga relej koj pusta glavnu struju ka ventilatoru.Kod mene je on bio problem pa sam morao da ga zamenim.A ide klasican relej sa cetiri nozice.

Sale_87

#43
Interesuje me gde se nalazi motor ventilatora kabine u Meganu 2, juce je prestao da radi, pa bi da pogledam o cemu se radi,ako je neko imao slicnih problema pa da mi pomogne, bio bih mu veoma zahvalan. Znaci sve je super funkcionisalo,automatska klima je u pitanju, na dispeju sve lepo radi,samo nece da 'duva' ni na jednoj brzini,sto se kaze mrtvo je. Unapred zahvalan na pomoci.
P.S.Pretrazio sam teme na forumu i koliko sam ja video samo jedan clan je imao problem slican mome,ali voleo bih detaljnije neko da mi kaze gde je taj motor.Hvala

EDIT: Spojene teme

mali_veseljak

#44
Kolega koji ima megan je imao isti problem. Stao mu je ventilator. Vent se nalazi u pregradi ispred suvozacevih nogu. Treba raskopati to. Lako je moguce da te muci isti problem. KOd njega su se zacepili odvodi i tu je dolo vode i nevjerovatna kolicina lisca i prljavstine. Kada smno to izvadili i ostavili da se vent osusi proradio je i radi i danas.