Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Problemi sa ventilatorom u kabini

Započeo sreta, 19.02.2009. - 00:10

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sagittarius82

kad ti crkne zbog toga sto je negasis znaces :)

bane.lukic

Citat: Boky poslato 23.01.2011. - 20:20
Problem je sledeci ili pitanje: Kad auto prenoci na ovoj zimi i ujutru kad ga upalim grejanje ne duva, nego moram da ugasim auto i kad ga ponovo upalim sve shljaka super. Da napomenem da grejanje nikad ne iskljucujem na OFF stalno stoji upaljeno, automatska klima je u pitanju i taj problem se javlja samo kod prvog jutarnjeg paljenja. Jel neko zna o cemu se radi?

Ne radi to drugo paljenje :ne: Naravno da neće da počne da duva dok centralni računar ne dobije povratnu informaciju da može da dozvoli paljenje podsistema za klimu. Vozi 3-4 minuta i počeće da duva.
Renault Scenic I ph2 1.6 16V 107KS, Renault Megane II ph2 2.0dCi 150KS, Renault Twingo I ph1 1.2 8V 58KS

nebojsa9

I ja mislim da ne bi trebao da gasiš auto, sačekaj malo pa ako se upali biće kul.. Nego mene drugo nešto interesuje, na kom principu radi automatska klima? Da li bi on sam trebao da digne  neku određenu temperaturu i da je održava ako ja uključim ono "auto" ili kako?

Boky

Citat: bane.lukic poslato 23.01.2011. - 21:16
Ne radi to drugo paljenje :ne: Naravno da neće da počne da duva dok centralni računar ne dobije povratnu informaciju da može da dozvoli paljenje podsistema za klimu. Vozi 3-4 minuta i počeće da duva.

Hvala Bane...Jednom mi je radio u mestu oko 5 minuta dok sam ocistio sneg i nije pocelo da duva...

bane.lukic

Citat: Boky poslato 23.01.2011. - 21:30
Hvala Bane...Jednom mi je radio u mestu oko 5 minuta dok sam ocistio sneg i nije pocelo da duva...

U mestu možeš da zagreješ dCi samo bacačem plamena :yes: Samo se vožnja računa.


Citat: nebojsa9 poslato 23.01.2011. - 21:26
Nego mene drugo nešto interesuje, na kom principu radi automatska klima? Da li bi on sam trebao da digne  neku određenu temperaturu i da je održava ako ja uključim ono "auto" ili kako?

Upravo to. Ako podesiš temperaturu i uključiš AUTO, sama klima će kontrolisati hlađenje/grejanje. U početku će jako duvati dok se ne približi temperaturi, pa će posle sve slabije, dok ne uhvati jednaki intezitet. Takođe, u AUTO režimu klima koristi svoje temperaturne senzore da sazna kroz koje otvore treba više, a kroz koje manjom jačinom da duva.
Renault Scenic I ph2 1.6 16V 107KS, Renault Megane II ph2 2.0dCi 150KS, Renault Twingo I ph1 1.2 8V 58KS

Boky

Aj bas cu sutra da vidim. Malopre sam otisao i ugasio duvanje na OFF, pa cu ujutru da vidim sta ce se desiti kad upalim auto pa naknadno duvanje. Ako bude ista prica onda ga necu ni gasiti, jer me nesto smara da stalno razmisljam da ga gasim! Hvala jos jednom.
P.S. Bane, mislim da se znamo iz nekadasnje PC igraonice F80 ;) ako sam te dobro prepoznao sa slika na forumu.

nebojsa9

Citat: Boky poslato 23.01.2011. - 22:20
Aj bas cu sutra da vidim. Malopre sam otisao i ugasio duvanje na OFF, pa cu ujutru da vidim sta ce se desiti kad upalim auto pa naknadno duvanje. Ako bude ista prica onda ga necu ni gasiti, jer me nesto smara da stalno razmisljam da ga gasim! Hvala jos jednom.
P.S. Bane, mislim da se znamo iz nekadasnje PC igraonice F80 ;) ako sam te dobro prepoznao sa slika na forumu.
Ma nemoj ništa da te čudi, mene više ništa ne čudi kada su u pitanju kvar i Renault povezani jedno sa drugim  :o:

Boky

Evo jutros sam ga upalio i posle par sekundi upalio grejanje i normalno duva. Tako da cu to da praktikujem dok na otopli malo.

cula

Citat: Sale_87 poslato 21.10.2010. - 09:09
Interesuje me gde se nalazi motor ventilatora kabine u Meganu 2, juce je prestao da radi, pa bi da pogledam o cemu se radi,ako je neko imao slicnih problema pa da mi pomogne, bio bih mu veoma zahvalan. Znaci sve je super funkcionisalo,automatska klima je u pitanju, na dispeju sve lepo radi,samo nece da 'duva' ni na jednoj brzini,sto se kaze mrtvo je. Unapred zahvalan na pomoci.
P.S.Pretrazio sam teme na forumu i koliko sam ja video samo jedan clan je imao problem slican mome,ali voleo bih detaljnije neko da mi kaze gde je taj motor.Hvala

EDIT: Spojene teme


Imam isti problem, samo na m3 i manuel klimu.
Ako ima neko neki hint bio bi zahvalan.

Boky

Citat: cula poslato 24.01.2011. - 19:18
Imam isti problem, samo na m3 i manuel klimu.
Ako ima neko neki hint bio bi zahvalan.

Imao sam taj problem na Laguni isto automatska klima je u pitanju i prestalo da duva na -9 napolju i to 31.12. :( Ventilator mi se nalazi kod suvozacevih nogu tamo gde je sijalica...a sto se tice delova ne zelis da znas koliko kostaju novi. Meni je otisao ventilator i otpornik koji je pregoreo jer je ventilator glavio i na otpadu ta 2 dela su me izasla 100e + 20e ruke kod elektricara.

cula

Eo jutros radi, juce ceo dan nista..

Boky

Idi sto pre kod majstora jer ako ventilator zeza moze zbog njega i otpornik da crkne sto se kod mene desilo, tako da nemoj dugo da cekas, bolje 1 stvar nego 2.

b

Ja sam imao sličan problem na meganu II, po principu radi - ne radi. Mislio sam da je crko motor ventilatora (206 eur u ovlašćenom servisu). Na kraju se ispostavilo da kontakt na priključku motora ventilatora. Malo sam očistio i evo radi i danas.

cula

Bio sam danas, zamenise neki deo zaboravio sam kako se zove :D zvacu da pitam..

trikosm

#74
Citat: sreta poslato 25.02.2009. - 22:12
Imam i manual a i video sam da to nije preterano komplikovano pa ću na proleće naći neki polovan ventilator i sam ga zameniti. Inače mi je majstor rekao da čaura može da se reši ali da će posle nekog vremena taj sloj koji se nanese od temperature da se zalepi za osovinu jer nisu od istog materijala i da napravi još veći problem.

Jel mozemo nekako da dobijemo taj manual.  :hey1:

I meni je poceo ventilator da zuji, pa sam mislio da ga skinem i ocistim, da ne rikne?  :bigl: