Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Problemi sa ventilatorom u kabini

Započeo sreta, 19.02.2009. - 00:10

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zokce



Citat: Sebastijan poslato 27.01.2019. - 14:30

U predhodnom pisanju napisao sam uopšteno ležaj, ne poznajem njegov ventilator da bih pominjao vrstu ležaja.
Da, u pravu si, po navici se prvo pomisli na kuglični ležaj. :ziveli:

Sebastijan

Gluvom priču pričati!

vladaaa

I meni se desio problem sa ventilatorom u kabini, pre dva dana. Moj megan ima automatsku klimu, i ona odjednom apsolutno prestala da radi. Ni automatsko grejanje, ni duvanje hladnog vazduha u vetrobansko staklo ne funkcionise. Vec sam iscitavao ovu temu, i deluje da je problem otpornik ventilatora(reostat), ili sam ventilator. Interesuje me odakle je najlakse pristupiti reostatu, sa vozacke strane, ili vadjenjem kasete? Pokusao bih prvo da sam bacim pogled, pre odlaska majstoru

ljubisa.va

Prestalo sa radom grejanje, tj, ne cuje se ventilator, na scenicu, bez najave :(

Moglo je sacekati par dana do proleca

zokce

Ako ostaviš tako, ako je ventilator ispravan a zaglavljen, mogao bi da izgori motor ventilatora. Bolje pođi kod autoelektričara, bar da isključi ventilator ako nećeš da ga odmah popravljaš.

ljubisa.va


wcyber

Od starost, vode, prljavstine, stranih tela, cega god hoces .. :)

Milenko_M

A možda je crkao reostat on reguliše brzinu okretanja ventilatora ili su izgoreli kontakti za ventilator .
Sve mora da se pogleda na licu mesta.

Sebastijan

Citat: ljubisa.va poslato 31.01.2019. - 13:52
od cega bi se zaglavio, nzm


Na mojoj laguni iskrivio se filter i nalegao na radnom kolo-ventilator.
Izvadi filter i probaj da zavučeš ruku i pokreneš ventilator, proveriš njegovu pokretljivost.
Gluvom priču pričati!

ljubisa.va

Koji je i gde tacno osigurac ventilatora kabine? Scenic ii 2007

wcyber

ili imas problem sa reostatom ?

frenchkey

koji su simptomi? Radi samo u najvišoj brzini?

ljubisa.va

ne radi nikako, nasao sam osigurac, ispravan je... ventilator ne koci, lagano se okrece... gledam na UK forumu da skidaju masku oko digitalne table i tako pristupaju reostatu, ali ja kod mene ne vidim nista slicno, doduse ima jedan veci konektor.. nisam probao da ga izvucem, jel se sa konektorom izvlaci i reostat ili kako....

wcyber


ljubisa.va

#659