Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Problemi sa ventilatorom u kabini

Započeo sreta, 19.02.2009. - 00:10

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

wcyber

Na dva srafa ide dole ceo displej tako da možeš bolje videti sta ima iza. Samo pažljivo raskaci konektore da ih ne polomiš

ljubisa.va

#661
Reostat skinut, dva konektora, veci ok, manji rastopio plastiku i ver zato nije bilo kontakta, ocistio kako sam mogao i sad radi...
U gazeli neki jeftiniji 4600, valeo 7500din.


wcyber

To je tipican problem za reostat :)

ljubisa.va

da, samo sto preko dig. table nije moguce doci do njega osim ako volan nije na desnoj strani....

Nino5

Kada startujem auto odma se pokrene i ventilator i radi dok god je auto u radu. Pred postavljam da je neki senzor otišao. Da li neko zna gde. Se nalazi i da li ga je lako zameniti. 2.0 16v
Sekunde su vecnost

slavko_bgd

Ako se uključuje prva brzina ventilatora hladnjaka kada je uključen klima-kompresor, to je normalan rad sistema. Ako se uključuje kada je klima-kompresor isključen a motor hladan, potrebna je pomoć stručnjaka. Ventilatorom motora upravlja računar koji upravlja motorom. Isti računar kontroliše i kompresor klime.
Improvizacija je majka svih...sekiracija.

MS4323

#666
Pozdrav. Imam problem sa ventilatorom. Iako je iskljucen cuje se da radi kao da je u drugoj brzini. Ukljuci se sam od sebe i duva. Stanem, ugasim i upalim automobil i opet posle nekog vremena pocne sam da duva.

Da li je imao neko slican problem?

Sta mislite, da li je problem sa reostatom mozda?

U pitanju je Megan 2 2006 god, automatska klima.

Hvala

zokce

Ako je automatska može biti više uzroka. Najjednostavniji je da su tranzistori u regulatoru u kratkom spoju.
Ima o tome na YT, gugl je tvoj prijatelj.
Ako nije to, najverovatnije je racunar pobrljavio, to se lakše rešava, sa autootpad.

baki800

Citat: MS4323 poslato 14.04.2019. - 00:01
Pozdrav. Imam problem sa ventilatorom. Iako je iskljucen cuje se da radi kao da je u drugoj brzini. Ukljuci se sam od sebe i duva. Stanem, ugasim i upalim automobil i opet posle nekog vremena pocne sam da duva.

Da li je imao neko slican problem?

Sta mislite, da li je problem sa reostatom mozda?

U pitanju je Megan 2 2006 god, automatska klima.

Hvala
Isključi na dugme sa ventilatorom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Joksim

  Pozdrav. Procitao sam dosta postova na forumu i nisam nasao da je neko imao slican problem kao ja. Radi se o Meganu 3 i problemu sa ventilatorom kabine. Naime,pre par meseci imao sam sudar u kome je ostecen hladnjak klime izmedju ostalog. U trenutku sudara prestao je da radi ventilator kabine. U medjuvremenu je auto popravljen, ali je problem sa ventilatorom ostao. Bio sam kod autoelektricara, zamenili su reostat( modul) ali i dalje ne radi. Kada ventilator dobije direktnu struju na buksni od reostata,radi punom brzinom. Da li neko ima ideju sta moze da bude problem ? Da li to sto  je iscureo gas iz klime moze da ima ikakve veze sa ventilatorom?

zokce

Nikakve. Ventilaror pokreće vazduh i preko radijatora, isto kao preko rashladnog dela. Budi uporan kod autoelektričara, ili idi kod drugog. Kakav je to majstor koji pušta mušteriju neobavljenog posla.

mudri

#671
Od pre par dana ne radi mi ventilator na clio 2 sa digitalnom klimom. Proverio sam osigurace svi su ispravni, Verovatno je reostat u pitanju, zna li neko gde se nalazi kod clia da proverim kontatke?


Nasao sam snimak na youtube, mozda nekome bude od pomoci.

https://www.youtube.com/watch?v=MgDAk4oItT0

MiljanT

Megane 3
Problem se prvi put javio pre nešto više od mesec dana. Bio sam na putu i primetio da u autu postaje sve vruće. Kilma je radila i izlazio je hladan vazduh, ali sporije nego inače. Ventilator je bio na "dvojci", pojačao sam na "četiri" i duvalo je bolje, ali slabije nego inače. Otprilike na četvorci je duvalo kao na dvojci pre kvara. U svim položajima prekidača čuje se zujanje ventilatora i sa promenom položaja prekidača na veću brzinu čuje se i da ventilator ubrzava, ali taj vazduh jednostavno ne ulazi u kabinu. Isključio sam klimu na par minuta i ponovo je uključio i sve je bilo OK narednih 400km, dok nisam stigao kući. Mislio sam da je privremeno i nisam tome pridavao puno pažnje.

Pre desetak dana mi se desilo isto. Klima je bila na dvojci, recirkulacija vazduha je bila uključena i postepeno je počela da se smanjuje količina vazduha koji ulazi u kabinu. Isključio sam recirkulaciju vazduha i ventilacija je počela polako da se ubrzava ali je iz ventilacionoh otvora počela da izlazi i para. Pitao sam mehaničara, kaže malo je teže utvrditi gde je kvar ako se kvar ne dešava često i ako se ne desi u servisu.

Pre dva dana opet ista stvar, s tim da je sada ventilacija počela da slabi i da izlazi para.

Danas ista stvar, postepeno slabi ventilacija i počinje da se pojavljuje para. Isklučim klim na par minuta i ostavim samu ventilaciju i postepeno počinje da ubrzava.

Juče sam promenio filter i uradio dezinfekciju klime. Napominjem da prekidač normalno povećava brzinu ventilatora, barem se meni tako čini prema zvuku, ali da povremeno poslije izvesnog vremena ventilacija, kada je klima upaljena počne sve slabije da ubacuje vazduh u kabinu.
-

wcyber

Natapa ti se filter kabine nekom vodom?

MiljanT

Promenio sam filter pre dva dana i stari je bio suv. Primetio sam tragove vode na njemu, ali samo malo u jednom ćošku. Ne verujem da je do njega, ali mogu držati klim uključenu, pa proveriti da li je filter mokar, mada da je do njega osetio bi se smrad kad upalim auto.
-