Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Malivuk612

Vulkanizeri, limari, lakireri i ostali majstori - preporuke

Započeo Malivuk612, 20.03.2009. - 11:49

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aki

To je ispod lajsne ili prelazi i gore??
Koliko znam ortak je ima ulubljenje ispod lajsne,tako da rade taj deo ispod lajsne duzinom vrata :D
Ja imam taj problem isto,udario me neki na parkingu i zapalio,pitao limara otprilike koliko bi me izaslo on
mi rece oko 16000 din.:D

Byk

da, ispod lajsne je. e sad ne znam kako bi to limar odradio celom duzinom vrata a da se ne primeti. 16.000 nije mnogo ako odradi posao kako treba.
Da li neko zna nekog dobrog limara??

Cherokee

Tebi je ovo ostecenje samo tu na vratima? Nema tamo na blatobranu?

Ako su vrata samo ostecena, to sto kazu da moze da se odradi do lajsne, ali vrata mislim da moraju se citava lakirati.... 16000 dinara je malo mnogo za taj posao  :ne: :ne: :ne:
10000 bi trebalo da bude plafon, posto tu samo treba jedna vrata ofarbati. Samo ne znam koje su cene po delu u BG....  :nezna:
while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.

Storia

Auto servis "Zoran"

Zadrugarska 3b, Zemun
065/477-58-15

Automehaničarske, vulkanizerske usluge....

Sve pohvale :too:
Možeš imati oči a i dalje biti slep

Storia

Možeš imati oči a i dalje biti slep

Byk

raspitaqo sam se kod nekog limara.

"Da bi se ova vrata popravila i ofarbala kod nas bi sa materijalom i radom bilo 90 eura, ako na zadnjem krilu (rubu) nema ostecenja koja bi trebalo da se poprave. Ovakvo ostecenje da se ne bi primetilo zahteva lakiranje celih vrata samim tim i popravku jos nekih sitnijih ostecenja na istim vratima."

Ipak je potrebno uraditi cela vrata. Brinem se da cwe vrata izgledati isuvishe dobro (nove) naspram ostatka.

Cherokee

@vgorenc

Citat: vgorenc poslato 08.12.2009. - 17:52
Brinem se da cwe vrata izgledati isuvishe dobro (nove) naspram ostatka.

Ako si vec resio da odradis to, i brines da ce vrata bolje izgledati nego ostatak auta, postoji resenje - poliranje citavog auta !  :yes: Neko kvalitetno poliranje sa 3M, Farecla i drugim pastama ti kostaju 50-100 eura, ali to odradis sad i miran si duze vreme, a auto ima glanc  :bigl:
while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.

Byk

#22
hm, nisam znao za to. hvala na savetu! :respect:


cek, jel zna neko gde moze da se ispolira kvalitetno? Neka preporuka?

fLiP

E to pitaj Malogvuka. On ga polira svaki mesec. :D
A drugo ima i tema vezana za poliranje, cak i kako sam to da uradis. :)
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=1401.0

Byk


AccA

Citat: vgorenc poslato 08.12.2009. - 17:52
raspitaqo sam se kod nekog limara.

"Da bi se ova vrata popravila i ofarbala kod nas bi sa materijalom i radom bilo 90 eura, ako na zadnjem krilu (rubu) nema ostecenja koja bi trebalo da se poprave. Ovakvo ostecenje da se ne bi primetilo zahteva lakiranje celih vrata samim tim i popravku jos nekih sitnijih ostecenja na istim vratima."

Ipak je potrebno uraditi cela vrata. Brinem se da cwe vrata izgledati isuvishe dobro (nove) naspram ostatka.

http://img207.imageshack.us/img207/6393/16022894.jpg

Bas naprotiv da se ovo ne bi poznavalo ne bi trebalo da se rade cela vrata. Vec se samo uspricava ovaj ostecen deo, a poliraju cela vrata ili cela strana (ili ce aut, to je najbolje i zbog sae zastite laka i td). Kada se radi ceo deo, uvek posoji moucnost odstupanja nijanse, pa se to bas primeti.... Cena ove intervencije zavisi od majstora do majstora. Mislim da je plafon za ovo 100 eur, mada se moze proci i sa par desetina eur nize. Kod nas u Lazarecu se farbanje kod kvaitetnog majstora (podrzaumeva faranje u komori) po delu krece oko 60-70 eur sa sve materijalom. Naravno ima i onih jeftinijih ali i onih koji drze do sebe pa po delu traze i znatno vise...

Goxxy

Zbog nove (a bogami i jedine) ogrebotine koji je auto zaradio u Srbiji (na haubi, pored sitnih tačkica od hrđe) došao sam na ideju da za mesec-dva odradim farbanje tih sitnih tačkica i poliranje.

Koji servis (osim gore navedenih) preporučujete za pripremu, farbanje i poliranje, a da bi se prihvatio ovako sitnijeg posla?

MilosM

Ja mislim da hoće svi to da rade, ali naplaćuju po delu koji farbaju.

Sada će me mnogi mrzeti zbog ove ijave :D. I ja isto imam problem sa tačkicama i ogrebotinama i lak je spao sa par mesta, ali nije on kupio mene, nego ja njega  :vidiga1: :vidiga1:
We are ham operators, we are not normal!!

Stragi21

Pa koliko kosta farbanje na pr. cele laguna II kod nas?kod lakirera koga ja poznajem,koji mi par puta farbao branike na cliu trazi oko 750€...

Cherokee

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.