Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
N

Naknadna ugradnja tempomata

Započeo Nemanja79, 05.10.2009. - 15:47

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nemanja79

Pozdrav svima ! Nisam bio sasvim siguran u koju sekciju bi ovo pitanje moglo ići, pa sam se odlučio za ovu :)

Kolega me je podstakao time što je našao kit za ugradnju tempomata za Polo, zatim i majstora koji je več radio takve ugradnje na VW-ovima,
tako da sam i ja malo proguglao i našao upustvu za dodatnu instalaciju tempomata za Reno Clio 1.5dCi.  Sada, zanimalo bi me svako
iskustvo sa sličnim , preporuka nekog majstora, ili neka se majstor sam javi ako voli da proba nove stvari :)

Link sa uputsvom : www.ewetel.net/~hermann.revermann1/pdf/Clio_GRA.pdf

Pa eto, nisam se još pošteno ni provozao sa kliotom a već bih da budžim nešto  :smoke:




Nemanja79

 :cool: E sada me interesuje ako bi mi mogao reći ili poslati na p.p adrese srevisa gde je tvoj drug to uradio,
  pa ću se ja već raspitati da li radi i za renoe ili možda znaju nekoga ko radi   :yes:

Malivuk612

nije probl, zovi Auto cacak :)

vidi sa Hit autom ili nekim drugim ovl, koliko je kod njih...

Cherokee

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.

Mr.Black

Mislim stvarno je super stvar  :yes: ali taj @gumetina ima neki univerzalni kit kako sam razumeo. Nije na svakom autu dugme za tempomat na istom mestu i ne izgleda isto za sve. Jel on i to nabavi?

Cherokee

#5
Koliko sam na netu video specifikaciju za ovaj uredjaj, dugmad su ista za sva auta...

http://www.waeco.com/en/4374_452.php

Evo ti slika gore, pa vidi sta u stvari cini taj paket.... Evo nasao sam i prezentaciju za taj uredjaj.... Ispravio sam link....

edit: Na ebay se moze ovo cak uzeti i za 100 eura... Samo je problem onda naci nekoga da poveze  :nezna:
while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.

Click

ovo je za mehanicki gas.. nista od toga.. nece da moze  :ne:

Nemanja79

Moj link je za automobile sa elektronskom kontrolom gasa, tako da samo treba naći kit ...  :o:

Click


Malivuk612

Click, al zar ne moze preko ovl servisa da se  naruci?

Exception®


Trebalo bi da može i koštalo bi te k'o Svetog Petra kajgana :bigl:
ΕΛΛΑΣ

HoDaLuD

#11
Tempomat naknadno ugraditi nije nikakav bauk, ako već imate orginal kabal za prekidač tempomata (onda 99%) imate i drugi prekidač na kvačilu)
a ako ga nemate ko što ga ja nisam imao e onda je malkice teže ali da se zavrsiti

Evo kako je to kod mene izgledalo

http://renault-klub.ba/forum/viewtopic.php?f=24&t=3080

Imam jos negdje orginal uputstvo pa kad nadjem postavicu
:ziveli: :ziveli:

Inace ovdje registracija ne boli :ziveli: BH Renault forum

Evo malo copy/paste

Onda sportski volan i Orginal TEMPOMAT

Ovako je počelo



A ovako završilo :bump: :bump:



pedjaelse

#12
imai grand senic 2007,u ful opremi,hend free kartice,i digitalnu klimu ali iz nekog razloga nema tempomat.Ima li neko iskvustva dali je komplikovano dograditi,posto na oglasima ima rashodovanih senika i ima rucica za tempomat.Neprovereno saznajem da uz rucicu idu kablovi sa buksnom koji se konektuju aktivira se opcija na kompjuteru i to je to.


edit: spojene teme

fLiP

Moguce je. Nema tema o dodavanju tempomata.... Neko je spominjao da to moze. Mislim da pored rucice sa konektorima treba da imas jos nesto za pedalu gasa i da treba da su ti izvedene zice do volana. Ako jesu onda veci deo problema resen. Potrazi na forumu neko se vec raspitivao... a neko sa BIH foruma je radio to vec na meganu. Mada nije pojasnio sta je tacno sve radio.

live

#14
Da li moze da se ugradi tempomat u megana II 2003g sa manuelnim menjacem i ne postojecom instalacijom, da li mora da se menja komp,volan i sta sve jos ili ima i drugo resenje. Ako znate nekoga ko je to uradio ili znate nekoga ko to moze da uradi bio bih zahvalan na informaciji.



EDIT: Spojene teme