Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Byk

Problem: sarke, granicnici, zvuk pri otvaranju vrata

Započeo Byk, 15.11.2009. - 16:26

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

trikosm

Mene zanimaju ti granicnici, tj.crni trouglovi. Jer i meni "krckaju" vrata kad se otvaraju. Ako tebi ne odgovaraju da se cujemo. :kez:

filo

Citat: Cherokee poslato 19.05.2010. - 12:15
filo, ako hoces da ugovaras prodaju delova itd, otvori novu temu u oglasima, a ne ovde.....  :OT:

Paaa ne bas ..   Samo sam postavio pitanje i jos uvek se nadam odgovoru .    :kez:     cekam    :spit:   odgovor . 

Inffo za delici dobiju od vlasnika raskomadanog sedana .  Tel im pustim na pm .   

 
ALP & Net Radar DSP2  Valentine ONE

Byk

i meni se cuje jace/cesce kad je toplije vreme. zadnja leva se nisu cula nekoliko meseci kad juce KLAK! uplasilo me koliko je bilo glasno....

tatamata7

Kada otvaram vozaceva vrata, cuje se zvuk kao da metalni delovi idu jedan preko drugog, znaci ne skripi vec samo u jednoj odredjenoj poziciji pri otvaranju se cuje taj zvuk, dsta jak i neprijatan. Rekose mi da je u pitanju neki granicnik, ja podmazah prvo sa mascju, a zatim i naprskah sa WD-om ali nista :cekicem:. Nigde ne vidim da vrata zakacinju nisu spala. Ako je neko imao slicnih problema, bio bih mu zahvalan da mi objasni kako da se resim ovoga.

stanis

Ja sam imao isti problem dva puta! Prvo sam narucio novu sarku (kosta 3600 dinara ) za Megana 3 ,sam je zamenio (vrlo jednostavno),i trajala je vrlo kratko ,manje od godinu dana!
Problem je u tome sto su plasticni-teflonski  valjci (ima cetiri komada), a ne metalni ! Jos veci problem nastaje kada se podmaze (zato mi je kratko trajala nova zamenjena sarka)!!!
Onda sam skinuo sarku-granicnik i rasturio je zajedno sa predhodnom,montirao one zdrave valjke sa stare (osteti se samo jedan do dva -izravna se kruzna povrsina na spoljnom delu),jos malo ga osmirglao, i bez podmazivanja montirao.To je bilo jesenas, i od tada nikakvi problemi.Ja kola koristim za posao i otvaram vrata u proseku jedno 20-30 puta dnevno!
Kada se (ako) ponovi ,odnecu valjke (od ove rasturene) kod strugara da mi napravi od metala ,i to ce onda da bude trajno resenje.Mozda bi ti mogao to da uradis da ne kupujes novu!
Inace vrlo se lako demontira i montira sarka-granicnik!Potrebno je da se skine tapacirung (jednostavno),i odvrnu se tri srafa (jedan torex i dva 10mm) i vozi...lako se rastura i sama sarka.
Pitaj ako ti nesto nije jasno...

stanis

Presao sam se ,nema cetiri nego dva valjka po sarci!

lumilanis

Zna li neko kako rešiti problem sa lupanjem graničnika prilikom otvaranja vrata?
Pokušao sam da skinem nekako poklopac graničnika ne bi li ga podmazao - bez uspeha. Pitanje je da li bi podmazivanje uopšte rešilo problem, možda se neka osovinica pohabala... Da li neko zna gde se kod nas mogu nabaviti ovakvi graničnici?



filo

#67
Moze da se otvori taj poklopac .  Zalepljen je .   Unutra taj mehanizam bude suv ,   Treba ga podmazati .  











EDIT: spojene teme
ALP & Net Radar DSP2  Valentine ONE

lumilanis

#68
Pokušao sam da skinem poklopac, počeo je da se deformiše po obodu i bez uspeha, nisam hteo da ga skroz upropastim.
Ali, probušio sam malu rupicu burgijom 3mm odozgo i ušpricao ceo špric 20 ml tovatne masti. Bez uspeha - i dalje krcka.
Ljudi ovde kažu da je reč o pohabanim valjcima, tako da se podmazivanjem ništa ne može rešiti.
Potražiću graničnik po auto otpadima, preostaje samo teži deo oko zamene.
Deluje mi malo nepristupačno, nadam se da ne moraju da se skidaju vrata da bi se to zamenilo...  :blink:

P.S. Uspeo sam da nađem graničnik na nekom auto otpadu, kažu mi 15-20 € će koštati.
Ali moraću sam da zamenim. Ima li neko ideju da li je izvodljivo zameniti to bez skidanja celih vrata?

Limune

Citat: Blazar poslato 15.11.2009. - 20:25
Ako lagano otvaras vrata da li se cuje taj zvuk?

Imam isti problem kao i "vgornec" ali kada se polako otvara onda se puckanje ne čuje

trojke

To je otprilike mana na sve megane te sarke.... napravili si bas nezno

Byk

Citat: akaboka poslato 21.01.2010. - 23:27
Evo i ja da vam se prikljucim,isti problem i mene muci na Cliu.Klik-klak se povremeno cuje,ali nije to toliko iritantno...Izgleda da je Reno od kineza nabavljao sarkice  :evil:
Da, meni su rekli u servisu da su sarke i da tu nema leka sem da se uzmu druge. Jbg.

dejan v.

Meni se to čuje svaki put kada otvorim/zatvorim vozačeva vrata,već me opasno nervira!!!  :banghead:  :bat:

El Bayanero

#73
Tovatna mast nije rjesenje uvijek i svuda, to sto je najdobavljivija na nasem trzistu nije i najbolja.
Pogledajte katalog Henkel-Loctice, tamo imate vise namjenske masti i tacno se zna gdje sta ide. Tovatna mast na tim mjestima nikad nece rjesiti problem, osim sto ce skupiti prljavstinu svu mogucu i isprati se prilikom prvog pranja vozila. Dakle treba pogledati mjere na kompletnom mehanizmu. Prije je u oldschool manualima pisao kataloski broj dijela i posebnog sredstva za podmazivanje, kod Renault-a je ranije mahom bio Locitice.
Valjci tesko da su od teflona, mislim da je u pitanju PA6 plastika(poliamid) koja je toliko otporna na habanje da moze poderati saraf do te mjere da izgleda kao ogrizak jabuke. Interesantno je sto je gotovo i ne trebas podmazati obilato da bi radila bez skripe.
Te stvari je jako tesko  vratiti na fabricke mjere jer se sve srazmjerno haba. Trebalo bi prestelovati/pregledati kompletna vrata, pregledati keder koji je presovan i pinjon na B stubu na koji se kaci brava obavezno prekontrolisati i po potrebi podesiti.

Ima nesto ponude i kod nas:
http://www.fam.co.rs/proizvodi/mazive-masti-i-specijalna-maziva
Mr. Weber & Mr. Garrett

jan

Pozdrav danas mjenjam sam granicnik na vozacevim vratima,sarafi mi se cini jednostavno rastaviti ali kada skinem granicnik stari i montiram novi dali treba stelati vrata?Napominjem gornji nosac vrata to jest sarku uopce necu dirati.Hvala