Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
M

Problem sa grejanjem kod automatske (digitalne) klime

Započeo MarkoneDCI, 18.10.2013. - 21:36

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

johntra

Kako je sad toplije, problem se javlja i u gradu...Znači, nema grijanja do 23 stepena i isto hladi/grije na svim otvorima, tako da nije do klapne...pretpostavljam da je to taj unutrašnji senzor temperature...je li se na istom mjestu nalazi u svim modelima Lagune sa automatskom klimom? malo sam zagledao, izgleda baš teško za dokučiti....

Ika986

Ljudi imam problem ako neko mozr postupno da objasni i slike neke da stavi ili da mi posalje.
Naime imama lagunu 1.8. 16v 2002 god, ima dig klimu,displej klime nije radio kupio sam drugio zamenio, i kad sam isprobao radilo je grejanje da bi posle nekog vremena otkazalo ponovo,kad ga ukljucim koja god temp da stoji na displeju duva ladno kao u sibiru.zvao sam jednog elektricara i on je rekao da mehanicki otvori klapnu grejanja, otvorio je (valjda) i sa suvoyaceve strane je grejalo kao ludo do sutra ujutru dok nisam posao na posao.zovem lika danima da to resimo medjutim ne javlja se. Pa sam se naoruzao zivcima i sam bih hteo da okrenem tu klapnu na toplo dok ne prezimim zimu, ipak dete vozim u kolima,za mene ajde manje vise. AKO IKO ZNA MOLIM DA POMOGNE NAJLJUBAZNIJE!!!!!

milan035

Najbolje ti je da odeš kod nekog na dijagnostiku, i da utvrdiš tačno šta je. Ne verujem da je neki skup kvar.
Ako baš nemaš izbora i moraš da ručno otvoriš, onda moraš da skineš kasetu ispred suvozača i ispod filtera kabine videćeš motorić koji pokreće klapnu. Isti imaš i sa druge strane i njemu se teže pristupa. Skini konektor i motorić pa ručno okreni osovinu klapne, a možeš da probaš da li može da se pomeri i bez skidanja motorića jer osovina viri iz kućišta.


Seki1424

Imam problem sa klimom, radi se o dvozonskoj klimi na laguni 2

Menjali su mi filter klime, i od tada imam problem sa desnom stranom, tj stalno mi duva na vruće. Neće nikako da menja temperaturu.

Jel zna neko šta bi mogao da bude problem. Da su negde zaglavili klapnu?

Bistro

Moguce da je klapna ali to nema veze sa menjanjem filtera klime, ipak ti se vrati kod njih i kukaj da je kvar nastao kad su ti menjali filter
    

Seki1424

Jesam, kukao, grdio ih zbog drugih stvari al opet mi traže 3000, onako odokativnom metodom gledanja u prednji branik  :banghead:, je konstatovao da se program u samoj centralnoj klimi raštelovao al ko zna kad i da je zato tako i da treba da se reprogramira. :help:. A meni se čini da je negde problem u nekoj gluposti pa ajd sad još malo da ti uzmemo para.

mire


Seki1424

Ima li neko neki manual pa da probam da rastavim klimu ili bar da skinem filter pa da vidim sta bi moglo da bude. Gde se nalazi filter jel kod suvozača iza kasete.

mire

Da, lako se skida. Izvučeš kasetu, skineš jedan (ili možda dva) šrafa sa poklopca filtera i izvučeš ga. Ali, nešto se baš i ne sećam da su odatle dostupne klapne i da ih je moguće tako pokvariti.

Bistro

Pa nisu, kad bi tako bili dostupne ne bi se skidao pola kokpita da bi se popravljale
    

vlada33

Motor klapne je dostupan i tik uz filter klime, vidi da nisu iskljucili kabli sa motora, to je ono sto mozes lako

milan035


Bistro

Ako je to u pitanju imas srece, proci ces lako i jeftino ali ako moras do klapne... vec je druga prica
    

zokce

Na Clip-u se sve vidi, a ne kosta 3000 dinara.

vlada33

Nije bas ni da dijagnostika mnogo pomaze, meni prijavljuje kvar motora ali on radi ali je klapna iskidana najverovatnije i onda posto motor nema tacku zaustavljanja dijagnostika kaze da ne radi... Ja cu imati problem jer moram dospeti do klapne, jos neznam kako ali ili ce biti operacija secenja kutije bocno da se klapna zalepi nekako ili cu morati da skidam tablu a neznam ni kako cu to izvesti...