Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
L

Koje diskove i plocice?

Započeo Lence, 15.09.2008. - 14:13

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lence

Preporuka kompatibilnosti plocica i diskova nekih proizvodjaca:





Legenda: Zeleno - preporuka, Zuto - uslovno preporucljivo, Crveno - nije preporucljivo



Dogac

#1
Citat
:hey1: svima

Propevale mi kocnice posle puta na more (do CG preko Bosne), vreme im i bilo, treba da se menjaju, pa sam sada u nedoumici koje pazariti i koliko para dati.
U  redu, znam koliko para imam, ali koliko mi treba da kupim normalne plocice i koje. Ipak sada kada ih menjam i kupujem, ne bih da placam "Muzicki dinar"  :fucka: i da mi cvile i gude na uvce, nego nesto da lepo koci. Jer ako mi zacvile ima da odem na Avalu i spalim ih za tren pa opet kod majstora, a to mi nije previse isplativo. Ovako da sada dam koju stotku preko mi nije problem. Naleteo sam na dve varijante, jedne su "neke" za resoa i kostaju oko 1100-1200din, a druge su valjda Bendix i one su oko 1900 din. Nije mi problem i malko preko toga, pa bi mi dobro dosla pomoc i neki tip ako imate. Usput hocu i ulje da promenim, sta staviti Motul, Elf, ..., dot4 ili dot5.1, ovo mi je prvi reno, pa sam neukusan, mislim neiskusan.
Kolica su Renault Clio II 1.4 16V 2003 godiste.

Fala vi unapred!



Koliko ti je prešao clio?
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

danijelzg

Dogac plocice ti se mijenjaju od 20-40 000km, zavisi o vozacu ali najcesce se potrose za kakvih 40 000km. To je ono je neki prosjek...



Sta se tice plocica ja bi uzeo neki brandname, znaci Bendix, Textar, Ferodo...

Cagliostro

Citat: Lence poslato 15.09.2008. - 14:13
:hey1: svima

Propevale mi kocnice posle puta na more (do CG preko Bosne), vreme im i bilo, treba da se menjaju, pa sam sada u nedoumici koje pazariti i koliko para dati.
Usput hocu i ulje da promenim, sta staviti Motul, Elf, ..., dot4 ili dot5.1, ovo mi je prvi reno, pa sam neukusan, mislim neiskusan.
Kolica su Renault Clio II 1.4 16V 2003 godiste.

Fala vi unapred!

ELf i samo ELf ulje  :yes:

A za plocice, jos uvek nisam menjao ove iz prve ugradnje (nov auto) tako da ne znam, ali vec posle prvih 17000 km mi cvile i zuje, to ne valja  :fucka:

Click

Ja stavih origi Renault plocice, one iz zute kutije.. Cena oko 50-ak evra za Megy, taman...  :fucka:

Samo elf ulje, samo te ne kapiram, sto pominjes DOT 4.. Mislim da u Renaulta ide DOT 4 kociono AT ulje  :too:

Lence

Citat: Dogac poslato 15.09.2008. - 14:41
Koliko ti je prešao clio?

Za sada 32000 km, i ovo su mu fabricke plocice. Pa doslo vreme da ih cupam i turim mu druge.

Citat: Click poslato 15.09.2008. - 18:41
Ja stavih origi Renault plocice, one iz zute kutije.. Cena oko 50-ak evra za Megy, taman...  :fucka:

Samo elf ulje, samo te ne kapiram, sto pominjes DOT 4.. Mislim da u Renaulta ide DOT 4 kociono AT ulje  :too:


Gde uzeti ogiginalne plocice, a biti siguran da nije neki kinez, turcin ili mala privreda?
Mada mislim da cu ipak pazariti Bendix, dobio sam pozitivan feedback od drugara koji ih je koristio na Peugeotu, a znam da on kida kola.

OK ELF i OK Dot4, koje?
Da li uzeti FRELUB 450 (klasicno sinteticko) - trebalo bi da je dovoljno
ili FRELUB 650 (malko bolje), koje je preporuceno, a koje bolje za razumnu razliku u novcima, uzevsi u obzir da ga sipam sada pa tek za 30000 ili ti oko godinu - godinu i po dana, a ne sipa se 4 litra kao motorno pa da mi kolicina nesto bitno menja cenu.

Ima i  ELF HTX 115 / XT 3167 - to je kao "turbe-zurle" nafurano racing ulje, DOT 5.1, ali koliko sam video cena mu je oko 15$ na net-u, predpostavljam da je kod nas oko 1000-1500 din za po litre.

Nisam jos video sta ima kod nas i po kojoj ceni da se uze!

Dogac

Išao u servis i majstor mi kaže da ne zezam nego da vozim do 80.000 km!!!On provozao clia i kaže da je to još uvek dobro!  :nezna:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Click

Kociono ulje se menja na cetiri godine, tako da izracunaj da li treba ili ne  :write:

IsNoGood

Ajde drugari, posle nekih 44.000km plocice su blizu kraja. Hteo bih da probam neke druge, pa me zanima sta biste mi vi preporucili u kombinaciji sa originalnim diskovima? Ali da ne bude da traju bas 10.000km  :zubo:

Inace,kada odu i ovi diskovi planiram da ih zamenim nekim aftermarket, kao i creva i ulje...

newbie

pa moje misljenje je da ces tesko naci nesto bolje od orginala ako zelis da duze traju a isto dobro koce... i da, u Renaultu su skuplje nego da kupujes te iste plocice u ducanu za zamjenskim djelovima ... npr. LUCAS (preuzeo ih TRW nedavno) se prodaju u Renaultovoj kutijici samo za vecu cijenu, tako da to potrazis u ducanu sa zamjenskim djelovima

dax

#10
treba da menjam diskove na cliu 1,5dci  2002 g 48kw hteo bih da uzmem lucas tj.sada cujem da se zovu trw u Nisu ih nema a i gde sam pitao kostaju oko100e pomoc ako neko zna u BGu cenu inace precnik ventiluirajucih diskova je 259mm unapred hvala :help:

stanco

Lukas-auto Kragujevac,direktni uvoznici034 300 915,300 916!Znam za TRW plocice i paknove da su po 1800din.
nama dobro,a nikome zlo

dax

#12
Hvala puno, a bas sam mislio da nema pomoci. Cuo sam da je TRW preuzeo Lukasa.

fLiP: Smanjena slova

nuk

ja sam u nakom -u u bgu uzeo neke diskove za klija od 50e , ne sećam se koji su, 2 godine ili oko 50ak hiljada sam ih koristio dok nisam prodao klija i dalje su bili kao novi tako da mislim da je besmisleno davati više para od toga 

rotkod

Diskovi u Renault Sava, zamenski, nisu originalni, oko 5000din. Nazovi ih, mislim da šalju sa poštom...