Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
L

Koje diskove i plocice?

Započeo Lence, 15.09.2008. - 14:13

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rotkod

Citat: nuk poslato 03.11.2009. - 07:15
ja sam u nakom -u u bgu uzeo neke diskove za klija od 50e , ne sećam se koji su, 2 godine ili oko 50ak hiljada sam ih koristio dok nisam prodao klija i dalje su bili kao novi tako da mislim da je besmisleno davati više para od toga 

Ja moje "org. italijanske" koristim 4vrtu godinu, vizuelno su se pojeli oko 2mm (obe strane)...

nuk

gvozdjurija k'o gvozdjurija :nezna:

dax

#17
problem resen nasao sam diskove po povoljnoj ceni diskovi i plocice 4000rsd prva ruka marke abs Holandske firme ako nekom treba broj generalnog distributera za Srbiju poslacu mu

fLiP

Dax stavi ti slobodno broj, bez ustrucavanja. Nekada neces biti na forumu, ili ces imati obaveze, ili na putu... zimovanju... letovanju... :)

dax

Evo cena lukas kragujevac  034501950
Abs firma 3000din     diskovi                        ferodo diskovi 4000 bosh  diskovi    6400   pozdrav za sve reno forumovce

Byk

#20
Potrebno mi je vase misljenje o ATE plocicama i disk kocnicama (za alu felne) jer su mi rekli da posebne idu ako su alu felne a posebne ako su celicne felne upitanju. :??:
Takodje me interesuje vase misljenje o Rekord (iz Francuske) amortizerima, prednji i zadnji.

:kafa: Raspitivao sam se malo o cenama pa mi recite, da li vredi?

Diskovi prednji:
aluminijumske felne - cena 6607.00din.

ATE plocice prednje:
za aluminijumske felne - cena 6367.00din.

Amortizeri:
prednji - cena 5763.00/kom.
zadnji - cena 5669.00/kom.

RS TEAM

Ate....šta tu ima da se priča,vrhunski brend,bez greške, a Record slobodni zaboravi, ja bi ti predložio Monroe reflex, oni nemaju nikakve veze sa klasičnim Monroima ni po kvalitetu,ceni i karakteristikama, baš su dobri
Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49

Byk

Citat: RS TEAM poslato 27.11.2009. - 18:46
Ne znam, al zovi Euroauto u Vojvode Stepe oni to uvoze,i ko ti je to rekao da postoje diskovi i pločice posebno za alu i za čelične felne?

Raspitivao sam se kod:
http://www.mtm-line.com/

i rekli su mi sledece:
ATE plocice prednje -postoje dve vrste,zavisno od toga kakve su felne;
celicne felne                  cena         6074.00din.
aluminijumske felne       cena          6367.00din.
Zadnjih plocica trenutno nema  kod nasih distributera.
Diskovi prednji;
celicne felne  trenutno nema
aluminijumske felne       cena         6607.00din.

SlObOdNi

Pozdrav,

evo da i ja priupitam nesto, moje prvo pitanje na forumu :)


Naime, doslo je vreme da na Cliu II phase 2 radim kocnice, na 110k je trenutno...
Pitanje je, da li ima smisla da stavljam samoventilirajuce diskove napred, ili su ok i obicni? nasao sam neke spanske, rothaus valjda... jel' to ok firma?, nemam neko iskustvo po tom pitanju...


I da, ako neko ima viska onu sipku za pokazivanje nivao ulja, za 1.5 dCi i/ili prekidac za sva cetiri migavca u kabini bio bih mu zahvalan, to me isto ceka a nisu bas jeftini novi :)

MilosM

Sto se tice diskova, obavezno ventilirajuce stavi. Nije neka razlika u ceni, a mnogo su efikasnije. Kod mene su Bendiks samoventilirajuci i vec su tu nekih 50k, plocice sam menjao nekoliko puta, a diskovi su malte ne kao novi.  :yeah:
We are ham operators, we are not normal!!

SlObOdNi

Hvala :)

Jel znas kolika je razlika izmedju bendiks (6150din) i feredo (4450din) u praksi? vredi li razlike u ceni?
Rothaus imam za 3500 din...

Ima li smisla da stavim jeftinije plocice (1300din rothaus - 2650din bendix)?

Znam da na kocnicama i gumama ne treba stedeti, ali tek sam uzeo auto, sve se nagomilalo od troskova, jos i ovaj novi zakon...

RS TEAM

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49

mire

Ja glasam za ferodo, ako su originalni. Nisi napisao koliko koštaju ferodo pločice.

Uzgred, ne možeš tek tako da "biraš" da li ćeš staviti ventilirajuće diskove ili ne. Kakvi su diskovi sada na cliu? Kočione čeljusti nisu univerzalne, jer se obični i ventilirajući diskovi bitno razlikuju po debljini.

MilosM

Citat: mupe poslato 13.12.2009. - 15:51
Ja glasam za ferodo, ako su originalni. Nisi napisao koliko koštaju ferodo pločice.

Uzgred, ne možeš tek tako da "biraš" da li ćeš staviti ventilirajuće diskove ili ne. Kakvi su diskovi sada na cliu? Kočione čeljusti nisu univerzalne, jer se obični i ventilirajući diskovi bitno razlikuju po debljini.

mupe je rekao sto sam ja zaboravio. Mislim da je na Cliu I sa D7F motorom, isao obican disk, dok na istom tom motoru na II ventilirajuci. Tako da tu ide def ventilirajuci. Sto se tice feroda, jos nisam cuo da ima zastupnik za originalne delove.
We are ham operators, we are not normal!!

RS TEAM

Citat: mupe poslato 13.12.2009. - 15:51
Ja glasam za ferodo, ako su originalni. Nisi napisao koliko koštaju ferodo pločice.

Uzgred, ne možeš tek tako da "biraš" da li ćeš staviti ventilirajuće diskove ili ne. Kakvi su diskovi sada na cliu? Kočione čeljusti nisu univerzalne, jer se obični i ventilirajući diskovi bitno razlikuju po debljini.
Naravno da su ventilirajući
Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49