Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_terenac

Problem sa prvim paljenjem (hladan start)

Započeo terenac, 21.02.2010. - 18:13

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

terenac

Vozim Klio 2 ,motor 1.2, od nedavno imam problema kada palim ujutro ili posle duzeg stajanja(5-6 sati),tj.vergla ali nikako da prebaci......posle desetak puta ipak upali. Inace normalno vuce i nema promene u voznji. Elem da postavim jos jedno pitanje.......imam li ja filter za gorivo? Renola nisam vozio do ovog auta a u jednom nazovi ovlascenom servisu rekose mi da nemam,nekako mi se to ne uklapa u moje vidjenje auta....ali sta znam,bolje da pitam....POZZ

Cherokee

Filter za gorivo bi trebalo da imas, koliko znam samo IDE motori nemaju...

A sto se tice paljenja, neka provere prvo senzor polozaja radilice, mene je skoro na Meganu zezalo slicno kao kod tebe... Skinuli i ocistili, i od tada bez problema  :pet:
while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.

SlObOdNi

CitatThe Petrol fuel filter is located inside the petrol tank on this model, and is changed at 120,000 miles. It involves changing the complete sender unit / pump!!! Acording to a Renault service department.

Meni drugar bas pre neki dan rece da su mu isto rekli u servisu da nema filter za gorivo... i ja ne mogu da poverujem, nemoguce da vuce gorivo direktno u motor iz tanka, nadjem ovo

Izgleda da ima bar dva sistema za dovod goriva na 1.2...

Exception®


Koliko ja znam, samo 2.0 IDE motori nemaju filter već neko sito u rezervoaru. Prvi put čujem da 1.2 motori nemaju filter :??:. Baš ću pitati sutra na poslu...


ΕΛΛΑΣ

aki

Pa ja na clio 1.4 2001god nisam imao filter za gorivo,tako je fabricki bilo,tako da je moguce :P

nikola01

Ni ja nemam filter za gorivo, nego taloznik. Barem su mi tako rekli kad sam bio na redovnom servisu pre par dana.

terenac

Gde se nalazi taloznik.......da li si ga cistio?

Dogac

Imao sam clio 2 1.2 16v 2004.godiste i imao je filter...imao sam i jednom problem sa paljenjem,slicno tvom,samo u blazoj varijanti i na kompu je pokazao senzor radilice,bas kao sto napisa Cherokee  :yes:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

nikola01

Citat: terenac poslato 21.02.2010. - 21:55
Gde se nalazi taloznik.......da li si ga cistio?

Nemam pojma gde se nalazi. Prvi put sam cuo za to. Ja sam mislio da imam filter. A trebalo bi da su ga ocistili.

Djemba

Imao sam i ja na meganu isti problem, s' tim sto je moj na kraju otisao u servis na slepu, nisam mogao uopste da ga upalim. Zamenili su mi senzor na radilici i sad pali kao nov :wink:
Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...

Exception®


Svi motori IMAJU filter za gorivo, samo što je nekima u sklopu plovka a nekima je odvojen. Na 1.2 postoje obe varijante. Samo 20 IDE motor NEMA filter već to glupavo sito :doh:

ΕΛΛΑΣ

Miki

#11
filet goriva 200% postoji i on se kod clio 2 nalazi ispod rezeorvara i slican je kao kod juga :rotfl:
Ne brze od zivota

terenac

#12
Danas sam skinuo sezor polozaja bregaste,ocistio ga (prebrisao),kontakt sprejem poprskao konektor.....iskoristio sansu da jos nekoliko konektora malo "spricnem". Za sada je sve ok,pali dobro....ali videcu ujutru kako ce se ponasati, u svakom slucaju javicu.

p.s.Izmerio sam otpornost senzora i on iznosi 222 oma.

terenac

J........  opet me z... paljenje, moraću izgleda kupiti senzor... e još ako nije on jbg.

RS TEAM

Znači nije senzor, a jesi razmišljao možda da nije možda npr. slab pritisak goriva ili možda da očistiš dizne
Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49