Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Lanci za sneg

Započeo jajajaja, 09.12.2013. - 14:48

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

IsNoGood

Krenuo to da kupim kod drugara Ivancha i onda mi je objasnio da to može da se vozi samo po "čistom" neutabanom snegu. NE SMEJU da se voze po asfaltu jer se pocepaju, isto rizla može da ih pocepa...  :fiju:  U prevodu, nisu za upotrebu u realnim uslovima  :zubo:
Pretpostavka je majka svih zajeba!

wcyber

jb i sa lancima neces voziti po asfaltu, jer ne moz brze od tipa 20 kmh

astan

Citat: ivukoje poslato 12.12.2013. - 09:21
Obični lanci su po meni ispunjavanje zakona.
Bogami meni su u par navrata pomogli bas.
121

dendzo

vozio sam dosta po snijegu ... moj savjet je sa lancima samo do prvog prenoćišta   :Count_Sheep: ....

poslednjih par godina najvise volim snijeg da gledam kroz prozor     :Laie_15:- godine valjda  :strah1:


"E... ili imaš "svoje" drvo. Tu dolaziš, nasloniš se, pričaš... lijepo je,
a što? Dani prolaze.... "

boree

dok sam vozio ladu 2107 1300s  :hihi: jedne godine čini mi se 2003 sam koristio lance jer je stvarno trebalo , posle toga ih ostavio u kutiju i sledeći put kad sam otvorio samo je bilo  :blink: gomila zarđalog sjedinjenog gvožđa  :krsti:

damal

Ja imam neke koji su kostali 2-3000 rsd (nisu bili bas oni najjeftiniji). Pre mesec dana me organi reda naterase da stavim lance i sve je ferceralo bez problema (mada sam tim putem izlazio bez lanaca i po vecem snegu). Relativno lako se montiraju a i skidaju. Jes da se umazes, ali jbga...moz' i da platis lokalce da to odrade (obicno cekaju, tu - pored organa reda :) ).

Medjutim, ono sto je bitno - vise su mi znacili kada sam trebao da se "izvucem" sa mesta parkiranja. Sneg napadao a trebalo je manevrisati na ogranicenom prostoru. E tu su stvarno pomogli.

Zakljucak ovog pisanija - razmisli da li ti vredi da jako skupo placas Thule lance. Ja sam vozac od '88. i svega sam par puta stavljao lance..... Ono sto je jedino vazno da nisu pretanki, da ne puknu. Ne znam tacno koliko mm su debeli ovi moji, ali znam da sam izbegao neke najtanje.
Nacin kacenja, i ostale trange frange....je lepo, ali pitanje je da li se isplati. Meni ne....

zokce

Sve skuplje od najjeftinijih lanaca je bacanje para. Obicno posle skidanja nisi u prilici da ih operes, pa zaboravis na njih, i posle uglavnom propadnu zbog soli. Ne isplati se kupovati skupe lance i robovati lancima.

IsNoGood

Robovati lancima..  :laugh:  :ziveli:

Ok, uzimam neke ne-femsi lance, ubedii ste me.

Zašto tek sada razmišljam uopšte o lancima - putujem dosta zbog posla, barem jednom mesečno idem do Zaječara pa posle na drugu stranu preko planina do Niša i tamo sam nailazio na nečižćeno mnogo puta. Volim i na skijanje da idem, imam i familiju u sarajevu pa opet moram preko planina... Do sada sam imao sreće i uz dobre gume sam se izvlačio uvek bez lanaca (priznajem da je bilo situacija gde je bilo pametnije da sam ih stavio).
Isto tako mi za 12 godina vozačkog staža nikada nije se ni izduvala guma, kamoli probušila (a poslednjih 6-7 godina prelazim svake preko 30.000km) i onda sam prošle godine sjebao 6 guma  :fiju: Zakon verovatnoće kaže da će mi lanci zatrebati kad-tad  :zubo:
Pretpostavka je majka svih zajeba!

zokce

I ja sam na rupu pocepao novu gumu 6 meseci nakon sto sam izbacio rezervni tocak. Racunao sam da je mala verovatnoca da ce guma da se probusi, i da cu uspeti da je prikrpim do vulkanizera, sa onim bocicama sa sirovom gumom. A rupa je bila takva da se guma pocepala, ne probusila. Ne mozes da utices na to.

Boki90

Iz mog iskustva, bilo koji lanci sa onom plastificiranom sajlom sto ide sa zadnje strane gume, zato sto se lako montiraju. Koristio sam ih samo jednom, 2009. godine, zbog dubokog snega i losih guma.

dendzo



"E... ili imaš "svoje" drvo. Tu dolaziš, nasloniš se, pričaš... lijepo je,
a što? Dani prolaze.... "

djiuliju


dendzo



"E... ili imaš "svoje" drvo. Tu dolaziš, nasloniš se, pričaš... lijepo je,
a što? Dani prolaze.... "

IsNoGood

Uzeh neke lance danas, JEDVA ih nađoh. Imam standardnu dimenziju guma a lanaca maltene nigde - ni AP SPort, ni Kit Komerc ni mnogi drugi... ISta situacija bila pre mesec ipo kada sam probao "usput" da ih kupim  :fiju:
Pretpostavka je majka svih zajeba!

usdp

Sta si uzeo? Planiram na zlatibor uskoro, pa tokom zime jos par puta, ne bih da cistim sat vremena oko auta da mogu mrdnuti, i ako mi odlicne gume, ne zelim da razmisljam, a opet tamo su i obavezni, imam neke 80 za 195 65 15 ako nekome treba nisu otvoreni, a treba mi rekao bih dimenzija 95 za 215 55 16 gume