Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_pexxx

Zamena sijalica na Renou led sijalicama-koje led sijalice umesto običnih

Započeo pexxx, 15.12.2013. - 22:02

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pexxx

Pregledao sam teme vezane za led svetlo ili bar mislim  da sam ih sve pregledao.Ima ih dosta ali su sve parcijalne i odnose se na pojedine delove automobila.Zamisao ove teme je da pomognemo jedni drugima oko izbora LED sijalica kojima bi menjali sijalice na svojim automobilima a da sve informacije budu u jednoj temi.Ukoliko imate iskustvo navedite koju ste led sijalicu ( po tipu ) stavili na koju poziciju na kolima i kakvo vam je iskustvo sa takvom zamenom.Šta nam donose i gde su potrebne obične Led sijalice, šta i gde trebaju CANBUS sijalice ...itd.
Za početak ja imam Megan 2 karavan 1.9dci (kao što već vidite).Hteo bih većinu svetala da zamenim LED sijalicama pa i farove ali imam problem.Nemam pojma koje bih sijalice koristio, koje jačine, sa koliko dioda itd.Svaku pomoć bih cenio i zahvaljujem se unapred, naravno ukoliko tema prođe administratore......pozzz   :write:



:rfs:

usdp

Meni nigde ne treba canbus.
U poziciju mi je svaka led izgorela jer je jak ksenon i blizu je, zmigavci su led prednji-zadnji, stop i pozicija mi led 2 vlakna, rikverc led, samo mi maglenka zadnja obicna, kratka mi ksenon, duga osram, maglenke ksenon.
Ukoliko imas konkretno pitanje tu sam :-)

pexxx

Hvala ti usdp.   :hey1:   Nekako sam više mislio ovako npr.(lupam) u vrata sam stavio T10 sijalicu ubodnu 1w i pokazalo se ok ili led sijalicu 5050 T10 sa 5 dioda i bilo je slabo trebalo bi sa 9....itd. Za instrument tablu sijalicu 5050 T5 sa jednom diodom i pokazalo se OK ili ne.....Tada bi svi znali koja LED sijalica gde ide i sa koliko led dioda je ok.



:rfs:

ZmajOdNoci

Ja bih pitao nešto drugo, što čini mi se nisam pročitao na drugim temama o LED sijalicama...
Šta mislite o zamjeni halogenih dugih i kratkih svetala ovim novim LEDovima sa hladnjacima. Da li je neko probao i da li to radi posao?
Pretpostavljam da ne može da se mjeri sa Xenonima, ali me baš interesuje.

usdp

Napisacu ti kad se vratim i beograda kasnije.
Zmaj- pisano je vise puta led je ukrasnog karaktera daleko ispod halogenih i ksenoba, sta vise kratko led i dugo je potencijalno opasno zbog rasipanja svetla, pritom ne osvetljava put nikako

mire

Citat: usdp poslato 15.12.2013. - 22:34
zmigavci su led prednji-zadnji,...
Ukoliko imas konkretno pitanje tu sam :-)

Evo, ja imam pitanje. :)

Kako si našao LED za žmigavce? Da li ti žmigavci rade kako treba, ili ubrzano?

Ap0calypto

ja nisam imao problem sa menjanjem sijalica recimo u gepeku, zadnja i prednja klupa i tablice. jer su valjkaste, a kako je polaritet obrnut, samo ih okrenem. za obicne, ne znam kako bi to uspeo ako vec nije polaritet namesten. tako da sam odustao od toga
"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

usdp

Mupe ubrzano :D u pocetku krenu lepo pa ubrzaju, iskren da budem sve me to nervira ali hladno mi je da menjam sad sve 4 i ako uredno cuvam sve izvadjene. A stop i pozicija mi prvo radila non stop sva 3 pa kad nagazim kocnicu jedno 30-40% se pojaca dok mi drugar nije doneo druge sijalice. Ali izvadicu zmigavce i stop/poziciju ostavicu obicne i rikver vadim ubacicu cree sa projektorom koje svetle bolesno da ostaju dva kruga iza auta ali 700-750din komad

ZmajOdNoci

Citat: usdp poslato 16.12.2013. - 04:13

Zmaj- pisano je vise puta led je ukrasnog karaktera daleko ispod halogenih i ksenoba, sta vise kratko led i dugo je potencijalno opasno zbog rasipanja svetla, pritom ne osvetljava put nikako

Hvala, i mislio sam da je tako nekako.
Inače, kod sebe sam zamijenio obične sijalice LEDom na "plafonu", 3x3, u vratima 4 kom, i osvetljenje pretinca ispred suvozača i u naslonu za ruku. Što se unutrašnjosti tiče, ostao samo gepek.

Možete li da preporučite cijalicu za stop/poziciju, koja normalno radi?

usdp

Ja nisam na takvu naisao a da je pristupacna cena a one paprene ne gledam jer ne vrede para.
Kod mene je problem bio taj sto su mi fabricke sijalice takve da na grlu ima sa strane dve izbocine koje ulaze u lezista pa je 'zavijes' i oni bas nisu u osi, dok sve kupovne led do sada koje sam nasao te dve izbocine su u super osi i to ne moze da legne i zarotira se lepo, pa verujem da rezultuje tome da jedno vlakno radi na oba kontakta na kucistu stopke i onda pravi prb.
A zmigavci svetle brze jer je ipak led druge otpornosti i karakteristika od vlakana.

pexxx

Do sad se uspešno montiraju led sijalice, ako sam vas razumeo, samo u kabinu,tablu i pozicije.Koje su vam oznake led sijalica koje ste tamo stavili i sa koliko dioda.Koje boje su vam se lepo uklopile i ako može neka slika ?Ja sam zamislio da u kabinu stavim cold blue svetlo i plavo na tablu ali još nisam siguran koje led sijalice su ok i koliko vati je efektno i korisno.

:slike:

usdp


usdp


Ap0calypto

ja sma svuda stavio iste, sijaju belo. najobicnije sa 3 deode. izgledaju iste kao one halogene, samo su led, i sijaju bar 2 puta jace. zbog polariteta treba da se okrenu ako ne sijaju prvi put.
"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

pexxx

NikolaSRB:Pronašao sam sijalice koje ti koristiš.Ako sam u pravu to su sulfidne led sijalice S8.5, 3 diode, 0,4w, 38mm. Cena im je otprilike 350 dinara komad.  :pet: