Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_pexxx

Zamena sijalica na Renou led sijalicama-koje led sijalice umesto običnih

Započeo pexxx, 15.12.2013. - 22:02

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

goranzr


T1T0


wukodlaak_187

zna li itko kakve bi sijalice mogle ici u prekidace od podizaca stakala al da su crvene
esi mi dobar.....

Ultrena

Tu su diode koje moraju da se leme, nema klasicnih sijalica... A sto se tice boje, mozes da stavis koju god hoce ;)

Bistro

I naravno otpornik ako led nije 12V a te se retko nalaze  :yes:
    

zrenjaninac


usdp


Ap0calypto

Ja narucio sa ebay za 3$ dve led za rikverc. Da vidim kako svetli, ako bude ok, sve nazad cu da zamenim
"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

zrenjaninac

naravno , necu  da  se  zezam   sa jeftinim diodama  necu  plava  svetla   unutra  hocu  Belo  i jako    ovde trazw za takvu 1200 rsd  pa ti racunaj  :laugh:

Biohazard

Sto je puno puno je. Ja sam kod nas trazio za svog clia i rekli mi da ce izbaciti gresku i da moram uzeti neke koje nece izbacivati gresku i kostaju 8 eura 2 komada i ja narucim za Ebay-a 8 komada za 8 eura :)

http://www.ebay.com/itm/231254110506?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

wukodlaak_187

Citat: Bistro poslato 07.08.2014. - 20:46
I naravno otpornik ako led nije 12V a te se retko nalaze  :yes:
a gdje se taj otpornik stavlja
esi mi dobar.....

Ultrena


usdp

Ne mora biti 12v
Ja sam skidao smd diode sa trake sa diodama, odlemim, pa onda lemio na svoje podizace, iskrckas led diodu, ostanu ti obe nogice i zalemis na njih, duza, povijena ti je - kraca ti je + i samo zalemis smd na njih.

wukodlaak_187

valja gdje naci crvenu led traku jer bi ja crveno radio ko u passata i golfa da svijetli...   i kada stavljas sa trake ne treba otpornik... domisljato usdp
esi mi dobar.....

usdp

ima crvenih smd traka ;-)
naravno, iskrckas staklo led fabricke, ostanu nogice unimerom nadjes +/- na smd i zalemis lepo na postojece nogare prosto, odlicno se uhvati. ;-)