Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
I

Karter ulja na motoru- Problemi, iskustva, saveti

Započeo ivanva, 16.04.2010. - 19:08

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

djiuliju

A sta je onda udobno, ako je laguna kruta?

iggy1607


SlObOdNi


cobeee

Niste me shvatili!Automobil je utegnut,cvrst jak KRUT po rupama odskace!Inace je i udoban naravno!Ali mora da se i suvise pazi kad se prelazi preko rupa!Dok npr.vozio sam se u C5 i ono ludnica samo fuzdi ne oseca rupe!A sa lagunom kad predjem on odskace!U svakom slucaju ja ne bih menjao lagunu za nista drugo!Ali opet bih se potrudio da to ogibljenje malo smeksam!

Blazar

Provjeri pritisak u gumama i trap moguće da tu nešto ne valja, a kad imaš 17'' felne nema šta da tražih neku specijalnu udobnost, nabavi 16'' pa da vidiš.

cobeee

Pa jeste u pravu si to sto kazes za felne!Uvek zaboravim na to!Sad cu za zimu da nabavim 16"!

mire

A i C5 je drugačije setovan auto. Ja volim da kažem da je C5 za penzose, a laguna za malo mlađe. ;)

Stragi21

#52
Pre par dana videh da mi fali jedna crtica kad odb proveri kolicinu ulja,rekoh stoji nagnuto to je to. Jutros pogledam fale dve :help: zovnem renault garazu gde mi menjali ulje tek u cetvrtak da im ostavim kola rekoh da svratim u onaj expres renault servis i covek mi odmah podigne kola i pokaze mi gde curi,na karteru podloska(ako se tako zove guma izmedju delova :o: ) i da mi fali jedan sraf.
Naravno po renault treba sve menjati cena oko 320€ bez ulja i filtera.
E sad mene interesuje jer se sve mora menjati ili moze samo ta guma? Nema logike menjati sve :hmm:
Ne verujem da su tu nesto dirali prilikom zamene ulja i filtera pre samo 3800km.
Uglavnom dotegnuti srafovi i dosuto ulje koje cu sigurno menjati

sagittarius82

jel ti fali sraf na karteru ili mislis na dihtung kartera? ako je ispusti ulje skroz skini zameni dihtung dotegni srafove i vrati to ulje :)

Stragi21

Ima dosta srafova tako da mu to valjda fali sa dihtunga kartera,onako nervozan ne znam ni sta sam gledao.
Sagi to mi deluje i najlogicnije da odradim nema razloga menjati sve,izgleda da oni odmah racunaju ceo poklopac ili kako se vec zove. Moram menjati ulje,dosuto mi elf a ja imam yacco ista je gradacija. Cekam cetvrtak da ih pitam sto se to nije desilo pre zamene kod njih i nisu li valjda toliko sasavi da ne vide da fali sraf :mad:

sagittarius82

nema potrebe da menjas donji poklopac ako nije razjeban znas da sam ja menjao motor pa sam i sam taj karter prebacio sa mog jer je bio u super stanju i onda samo dihtung i onda dodao onaj crveni silikon i evo nema greske :)) svaki sraf dotegao koliko treba i da kucnem u drvo nema greske.. ako budes kupovao dihtung stavi ga na zadnje sediste ne sme da se krivi itd.. :))

EvilGenius

Razvij cep, ispusti ulje, stavi bakarni o-ring na sraf za ispustanje, stegni, nalij ulje i to je to.

sagittarius82

pa ne pusta mu na cepu jbte to bi najmanji problem bio :)

Piros

Druze lepo ti Sagi kaze, ovako kako si opisao tebi fali jedan sraf na karteru, ako nije ostecen unutrasnji navoj zameni dihtung stavi sve srafove i teraj. Nije mi jasno samo kako se odvio taj sraf.

Stragi21

Ni meni to nije jasno :nezna: niko nije dirao,menjan kompresor klime koji je pored ali ne vidim sto bi pipali karter pri tom zahvatu. Decko dotegao srafove kaze da imao neki labav,praticu ovih dana mada mislim da posle dotezanja nece cureti vise. Cekam da vidim sta ce reci ovi sto mi menjali ulje posto kod njih resavam probleme u garanciju. Ako opet puknem iz mog dzepa na velike gluposti kod renault docu ce mi da predjem na japance  :spit: