Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
B

Kupovina felni

Započeo banem, 17.04.2008. - 07:46

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

danijelzg

Na mom Cliu II je nekad bilo 17",tako da... Znam decka koji je nedavno stavio na Clio II 17" i ne zali se nista a auto mu super izgleda. :)

A ako ti je takav horoskop da shebes auto,shebat ces i sa 15" vjesanje kao sto sam ja  :zubo:

banem

#31
Citat: IsNoGood poslato 17.04.2008. - 13:13
http://www.renault.co.yu/commun/concessionnaires.html

HORGOŠ! Great, idem na servis iza utorka tamo. Ženin brat je dobar sa vlasnikom, ali ja ne volim bilo kakve veze, samo da dogovoreno vreme bude stvarno to i da urade pošteno, ja pošteno platim i vidimo se posle XX km. Preneću iskustva u drugom topicu.

@Exception u SLO odakle sam uvezao i kupio auto dobiješ knjižicu sa homologacijom (atestom). :)

Tamo piše koje dimenzije idu na ovaj auto. Kako u ovom polju nisam stručan, niti mislim da se pravim pametan, videću da li imaju felne 15", pa ću onda tražiti gume kako piše u knjižici.

Uzgred, auto ima dve malečne falinke: u pepeljari ne radi sijalica - to ću zameniti sa belom LED i otpornikom na red i slomljena je ručka za spuštanje vozačevog sedišta. Ako tamo ne nađem zamenu, onda ću da vas davim gde to ima da se nađe. ;)

Bojan_NBG

Moj predlog su fabričke 15" sa nekim 185 gumama...Lepo će da izgleda, nisu mnogo skupe gume, ne opterećuje trap, nema mnogo veće potrošnje i lepo će da ide...Možeš i 16" bez problema, ali su gume tu već skuplje...Što se tiče polovnih i novih, zavisi koliko imaš para...Ako uzimaš polovne, uzimaj proverene, koje nisu varene itd... :yes:

Click

Da li stvarno mislite da motor od 1.2 litra pogoni 16-ice?  :??:

Dogac

Gosn kirurg šta ti imaš protiv 1.2?
Moćna je to makina!!  :hahahi: :hahahi:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Click

Daleko bilo, nista, naprotiv.. samo ne vidim kako moze da gura 16-ice bez posledica..

Bojan_NBG

Mi smo samo napisali šta može... :yes:
Dobro, osim cene, sa gumama 195 bi mnogo slabije išao... :write:

Dogac

Ne može nikako  :rotfl:
Mene su u servisu savetovali da o tome uopšte ne razmišljam!
Mada dobro izgleda,majku mu!  :yeah:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Exception®

Citat: click poslato 17.04.2008. - 18:48
Daleko bilo, nista, naprotiv.. samo ne vidim kako moze da gura 16-ice bez posledica..
:??: šta fali mom 1.2 na 16" točkovima?  :p
ΕΛΛΑΣ

danijelzg

Pa... fali mu jedno 100 konja. :) (ne fali mu nista,ima sve)

Exception®

Koja ks više mu ne bi škodila, ali moj pogoni 16" bez problema sa 205 gumama :ok: Zato mi i nije jasno ovo što je Click napisao, osim ako nije mislio na Clio II. A svakako je mislio na motor 1.2 16V a takav imam i ja :nezna: :??:
ΕΛΛΑΣ

banem

Evo šta piše u atestu:

175/65 R14 82T
185/55 R15 81H

Ako tu piše da može 15", onda verovatno i može 15". :) Šta mu dođe 82T i 81H?

nebojsa

ne znam sto se vi tripujete za velicinu felni ko da prvi put radite tjuning, stavljajte bre sta ocete, sigurno necete ta kola 20 godina da vozite, a i po ovakvim shit putevima vam ni standardan setup "ne drzi" prema tome, ne znam sto se zamarate, ja sam na cliju vidjao svasta, a moj ortak na meganu ima 18ce...da neudoban je malkice, i "tromiji",tacno je da je sve posledica tih felni, al boze moj...auto mu izgleda ko bomba!

Exception®

#43
Citat: banem poslato 17.04.2008. - 23:57
Šta mu dođe 82T i 81H?

Brzinski index, ali ne znam tačno oznake. T je čini mi se do 190 km/h, imaš tu još i V, W, H, Q etc. Morao bih potražiti šta koje slovo označava ;)

EDIT: evo jedan odličan LINK, tu je sve objašnjeno :hey:

Najsmešnije od svega je što ja na mom cliu 1.2 16V imam brzinski index W za brzine do 270 km/h :rofl: :rofl: :rofl:
ΕΛΛΑΣ

banem

Citat: Exception poslato 18.04.2008. - 00:07
Brzinski index, ali ne znam tačno oznake. T je čini mi se do 190 km/h, imaš tu još i V, W, H, Q etc. Morao bih potražiti šta koje slovo označava ;)

EDIT: evo jedan odličan LINK, tu je sve objašnjeno :hey:

Najsmešnije od svega je što ja na mom cliu 1.2 16V imam brzinski index W za brzine do 270 km/h :rofl: :rofl: :rofl:

Onda meni odgovara i najmanji brzinski indeks. :) Nikad ne idem preko 140, ovde kod nas za ovaj kvalitet auto-puteva i ovaj auto ne treba više, napolju su kazne prevelike, a 10 minuta ili pola sata tamo-ovamo mi ništa ne znači. U Sloveniji su digli kazne, tako da kad u naseljenom mestu voziš 80+ (dozvoljeno 50) kazna je 1000€, pa ti vozi brzo. ;)

Dok smo u firmi imali Octaviu TDI, slabiji model svega oko 90 konja, često sam je vozio i tako godinama. Ta je imala baš velike točkove, rekao bih 16". To je kidalo kako ide. Takvom autu ne smetaju lošiji putevi, verovatno zbog velikih točkova koji nisu niskog profila, pa sam je često vozio i preko 150. Često se dešavalo da cajger ode na 140, a ja na primetim, onda kad pogledam se poplašim.  :cekicem:

Dakle: videću iza utorka da li u servisu u Horgošu imaju fabričke ALU felne 15", onda ću videti šta ima od guma u ponudi.