Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Nixazzar

Distanceri / Adapteri

Započeo Nixazzar, 27.05.2010. - 20:59

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nixazzar

E ljudi ovako,gledao sam felne neke,nisam ni sam pametan,od Renaulta polovne 16'' su mi sugave i nikako mi ne idu na lagunu,alfa,volvo felne ne dolaze u obzir jer su stvarno odvratne i ne idu uz lagunu...A neke lepse 16 od Renaulta je tesko naci polovne

E sada ako bih ja uzeo drugi promer rupa felne,to znaci da onda moram raditi distancere sa drugim promerom rupa,koliko je to onda velicina distancera?

Koliko ce mi stetiti na laguni? koliko brze ce stradati delovi trapa? i naravno kolika je cena istih i koga znate vi da je proveren sto se tice tog polja rada?

chika.doctor

Velicina (citaj: debljina) moze biti oko 3cm, zavisi kolika ti je duzina srafova..
E sad, ako bi stavio distancer od 3cm, a onda nasao neke felne koje imaju offset (oznaka ET) za 3cm VECI od originalnih, onda bi ti felne bile na istom polozaju kao i trenutne, onda ne bi bilo nikakve stete, ni stradanja trapa.. Gledaj to ovako: Sto ti gume idu sire, to ce vise stresa da bude na komponentama vozila, i brze ce da stradaju. Koliko brze? Zavisi od nacina voznje, puteva, mnogo je varijabli..
Cene ne znam, ali mislim da ne bi trebalo mnogo da iskosta da neki bolji strugar odradi to, e sad, da nadjes cetiri veca parceta celika.. :kez:

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

Adam

mali  :OT:, ali me zanima koju ulogu imaju distanceri, sem što izbacuju gumu izvan blatobrana?  :nezna:
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju. Strpite se. I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."

IsNoGood

Kao prvo, zasto bi uopste uzimao felne sa drugim promerom rupa?
Moj ti je savet da ne radis to jer nije bas tako jednostavno uraditi a i kostace te da ti neko napravi te adaptere sa drugacijim rupama, pa onda srafovi koji drze adapter za glavcinu...
Budi malo strpljiv i uzmu felnu koja ti po svemu odgovara sama po sebi. Sa distancerima neces neces (nista vredno pomena) uticati na trajnost delova ogibljenja, ali citajuci po raznoraznim stranim forumima i iskustva ljudih koji se malo vise razumeju, nikada nije ista stabilnost auta sa samom felnom koja ima manji ET u odnosu na felnu sa vecim ET i distancerima koji to nadoknadjuju.  :write:

Adam. Od debljine distancera zavisi koliko ce da izbace gumu i felnu ka napolje. To ne znaci da ce da viri van branika. Sam biras debljinu. Sa sirim tragom tockova bi trebalo da dobijes i stabilniji auto (i lepsi), ali u praksi to nije uvek bas tako jednostavno - cesto auto zna auto da trese sa distancerima jer nisu dobro izbalansirani i jos dosta toga moze da ne valja. Koliko sma citao dosta ljudi je i firmirane distancere skidalo i stavljali su felne sa manjim ET i efekat je bio mnogo bolji.
Takodje, distanci mogu da se stave kada je ET neke felne ne odgovarajuci datom autu pa ne moze tocak da se montira jer je pre blizu kocnicama i onda se distancima "srce" felne odalji od delova ogibljenja da sve moze da funkcionise kako treba...
Pretpostavka je majka svih zajeba!

Adam

^^

Odlično objašnjeno... hvala...  :too:
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju. Strpite se. I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."

IsNoGood

ajd' da i mene neko razume  :celb1:
Pretpostavka je majka svih zajeba!

chika.doctor

Slazem se sa tobom IsNoGood..  :ok:
Razume te poneko.. :kez:

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

Spacemaster

#7
Drugari ubih se tražeći distancere danas za Megane 3 Coupe, gland se presio u NS i nemaju 20mm distancere, zatim ovaj momak što ih u Inđiji pravi tek u utorak će ih imati, tj. napraviti, kitkomerc ih nema, gde bre više da ih tražim, htedo za vikend da krenem sa jednim neobičnim projektom? :)

chika.doctor


Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

IsNoGood

Imao je smrdljivi GangLand, samo ne znam od kog proizvodjaca ali su sigurno posteno skupi  :zubo:
Pretpostavka je majka svih zajeba!

Aleks035

#10
Raspitaj se u AP Sport-u, letos kod njih kolega kupio za Sandera. 4 kom. 8.000din. debljine 20mm.



:wavey:

IsNoGood

Pretpostavka je majka svih zajeba!

Aleks035

Bez srafova, cena srafova u AP-Sport-u je bila 350din. po komadu.

singer


Nesa-laguna

imaju i u kit komercu i cini mi se da su jeftiniji od ap sporta  :hmm: