Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Prskalice za sofersajbnu - mlaz u obliku lepeze

Započeo madwap, 28.12.2014. - 13:20

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mire

Ja na laguni II nisam imao problem sa prljanjem, ali realno - osim što lepo izgleda, ne vidim nikakvu posebnu prednost u odnosu na klasične sa 2x2 mlaza.

zac

Znaci zimi kada vozis brzo iza nekoga....slana prljavstina se brzo susi na mrazu...onda te lepeze ravnomerno naprskaju celo staklo pa je dovoljan mali spric da bi ocistio...posebno u donjoj zoni koju obicni mlazevi preskacu...

Ap0calypto

Citat: bojankov poslato 25.12.2016. - 09:42
I na scenic 2 si ih uglavio? A prskaju prasinu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vozim Scenic 1, ako pod prasinom podrazumevas lepezu, da.
"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

markos_90

#63
Evo teme.... :yeah: naravno da ima veliku prednost "lepeza" "prašna" ili kako god ljudi zvali...Kolega ZAC je potpuno u pravu...ali ja ne pročitah gde kupiti?! jel te sa scenica 2 pašu na megana 2 ph 2?!

Možda nekome znači, meni ne sigurno...pročitah da ljudi sa kangua II stavljaju na megana 2...cena u reno savi prava sitnica 4950 prskalice...pa pre ću izbušiti čep na flaši i prskati po šeferci u vožnji pa makar i pri 150km/h :D

mire

Sad baš da je toliko velika prednost... :nezna:

Pisao sam već - meni se nije svidelo što intenzivno zalije i onaj deo šoferšajbne koji brisači ne dohvate, pa se onda taj deo brzo umusavi zbog tečnosti i prašine. Takođe, potrošnja tečnosti je bila neuporedivo veća na L2, nego što mi je sada na L3 sa sve pranjem farova. Da možda nešto bolje natopi kad je staklo baš prljavo, to je verovatno tačno, ali nikad ne pustim da se staklo toliko uprlja.

Ne znam ni da li su prskalice oblikom kompatibilne između različitih automobila. Pretpostavljam da za većinu automobila nešto mora i da se budži da bi se montirale prskalice sa drugog modela.

Kangoo II verovatno nije baš čest na otpadima, inače bi to bilo dobro mesto za traženje dela.

Imate na aliexpress dosta tih prskalica, ali ne znam šta može da paše na naše automobile... Tražite "washer spray nozzle". Evo nekih:

https://www.aliexpress.com/item/Fit-For-2003-2007-Honda-ACCORDWiper-Water-Spray-Nozzle-Car-Glass-Nozzle-Scrubber-Nozzle-Factory-Price/32587130479.html?spm=2114.01010208.3.310.6wd6eU&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_427_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_2,afswitch_5&btsid=44b1089b-577c-4815-9915-d77e9c51c4da
https://www.aliexpress.com/item/Car-front-windshield-spray-nozzle-for-Emgrand-EC7-EC7-RV-fan-shaped-injection/32360093587.html?spm=2114.01010208.3.134.L1IXFY&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_427_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_2,afswitch_5&btsid=9050a55a-d1eb-4097-a88a-be3a64b28703
https://www.aliexpress.com/item/Car-Front-Windshield-Washer-Wiper-Spray-Nozzle-For-Jeep-Compass-Wrangler-2008-2009-2010-2011-2012/32774552616.html?spm=2114.01010208.3.127.UHwNmt&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_427_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_2,afswitch_5&btsid=8ad7a28f-093a-4bef-91d6-5e392b6f2423

wcyber

Kada zimi vozim brzo iza nekoga i ove obicne prskalice se odma razliju po celoj soferci .. I dovoljan mi je kratak mlazic da se obrisu lepo stakla .. Ne znam, mozda da probate sa nekom drugom tecnoscu ili boljim brisacima ??

markos_90

Hvala Mire, baciću pogled na aliexpress...palo je i meni na pamet da probam po auto-otpadima...Znam o čemu pričaš za taj deo koji brisači ne dohvate, ali u ovim vremenskim uslovima taj deo je svakako musav posle par dana vožnje...meni iskreno deluje da će se manje tečnosti trošiti, pošto u mom slučaju trebam baš dosta puta da prsnem, kako bih obrisao lepo...

@wcyber ne verujem da je do brisača i tečnosti, pošto sam primetio da kad ima više vode na šoferci sve bude super...ja bih ovo menjao samo iz razloga što kupujem skupu tečnost za pranje, a u mom slučaju je trošim dosta, pa mi se to ne sviđa...da, brisače sam kupio nove valeo prošle godine, u početku su stvarno radili bez greške, sad mi već deluje da nije to to...očekivao sam više od njih iskren da budem, pošto su i fabrički valeo, bar tako kažu...sl. put će biti bosch, jer može da se menja samo guma, ne ceo brisač...

wcyber

Bez namere da nekog ubedjujem da mu ne trebaju lepeza prskalice, nego cisto ovako price radi, i ova 4 mlaza mogu da se podesavaju svaki gde ce da prska .. Moze i tu dosta da se postigne sa dobrim podesavanjem mesta prskanja

markos_90

hahaha uporan si, nema šta...salim se, opusteno, pričamo  :ziveli: vozim dosta službenih automobila i moji utisci su baš ovakvi kako ih opisujem...primer, na jednom autu su brisači katastorfa, letos je bilo užas obrisati stakla da valja, isti brisači i ovih dana, kad ima mnogo više taloga na šoferci i to ovog suvog, prskalice više odrade nego sami brisači, jer sva ta prašina omekša u sekundi i što je meni bitno svuda, a ne da brisač pozajmulje tečnost za drugi deo stakla...al sam ga opisao  :rotfl: što se tiče usmeravanja 4 mlaznice, meni uvek negde zaškripi, jedino da suvozačevu stranu malo zanemarim pa bacim tri na moju  :lolc:

wcyber

A, pa to da.. brisaci provuku svu vodu napred nazad.. To je posebno izrazeno kada se pere zadnje staklo .. za to staklo treba litra vode  :lolc:

Ap0calypto

Ja sam platio dve prskalice 500 din, sa auto otpada. Malo ih modifikovao, i rade posao odlicno
"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

wcyber

Nešto se sad mislim.. Samo treba staviti sitnu mrezicu na samu prskalicu i ima da raspršuje.. Ko ona sredtsva za pranje prozora sto imaju dva rezima :D
 

mire

Siguran sam da si svestan da nema šanse. :)

zac

Te prskalilice su mi bile spas kada sam odlazio zimi na Kosovo, ili na Goliju, Novi Pazar, Sjenicu...tamo je zmi uvek kaljuga..krenem sa cistim autom i za dan napravim 1000 km. ..kada se vratim auto je bukvalno preliven blatom..samo se soferka vidi..i to mesta gde brisu brisaci.....Koliko treose ne znam, ali znam da u rezervoar audije staje 5 l...vrlo cesto sam trosio ceo rezervoar kada, imam  tako zesce ture zimi po prljavim putevima..

KoooostA

I, jel zamenio neko ovo na meg 3? :D I da li postoji ovakvo neko resenje za zadnju prskalicu, ne mora lepeza, ali makar neka 2 mlaza da baci malo i na kontra stranu soferke? Potrosi se 150l dok brisac pokupi dovoljno tecnosti da obrise staklo :D