Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_jagger

Konektor ispod vozacevog sedista

Započeo jagger, 07.08.2015. - 00:25

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

juventus89

Meni takodje nije jasno da ja dobijam otpornost kakva treba da bude kada je fizicki dobar air bag. Ista orpornost kao na otporniku. Samo ovde izgleda nije to bitno. Zbog necega drugog je stavio otpornike

Drobac

Citat: smuchac poslato 15.04.2025. - 13:50
To sam i prije nekoliko postova napisao pa nitko ne reagira. Efekat je zapravo nikakav,eventualno da ugasi lampicu. Jastuci se na tom autu više nikad neće ispaliti. Za takvo što treba centralu otvarat,vjv vadit eeprom i obrisat memoriju o sudaru a to nije spojit jack s otpada po sjećanju s otpornikom od 2,2 omha. Tu ima posla za majstora s velikim M i to treba platit. Nije neizvedivo naravno ali preko foruma,fejsa i rekla kazala jako teško. NHF

Sent from my Xiaomi 14T PRO using Tapatalk


Nije mi jasno kako znaš da je došlo do sudara?

juventus89

Citat: Drobac poslato 15.04.2025. - 15:08
Nije mi jasno kako znaš da je došlo do sudara?

Ovo si u pravu. Ja samo zelim da vratim u stanje kako je bilo pre nego sto sam zeznuo. A za to mi ne treba majstor sa veliko M, nego dobro dodje i pomoc forumasa.

smuchac

#33
Citat: Drobac poslato 15.04.2025. - 15:08
Nije mi jasno kako znaš da je došlo do sudara?
Jednostavno znam jer sam to prošao. Imao sam Megane 2 Ph. 1 sa motorom 1.6 16V iz 2003. Prije nego sam ga kupio, bio je čvrknut fino ali nedovoljno jako i niti jedan jastuk se nije ispalio. Svi novi novcati. Senzori udarca tj. crash senzori su javili centrali da je auto bilo udareno ali ponavljam,nedovoljno da se ispale jastuci i centrala se je zaključala. Ista ta centrala na mom bivšem autu je prevarena s otpornicima i dijagnostika misli da je sve super i greška se ne vidi. Pravi otpor jastuka se izmajmunira otpornikom i tako prevarena centrala ne signalizira ništa. Uđe li se dublje sa Clipom može se naći da je centrala zaključana i da su crash senzori nekad bili aktivirani. Ja sam auto tako vozio 9 godina i prodao ga. Ženska ga je triput razbila a posljednji treći put totalno i bačen je u otpad. Nijedan jastuk se nije otvorio.
Kolega juventus ako ima otpornike je imao isti ili sličan slučaj.

Sent from my Xiaomi 14T PRO using Tapatalk

Drobac

Moj nije udaran, lampica je počela da se pali sama od sebe. U početku, malo prodrmam žice ispod sedišta i ona se ugasi. Kasnije to nije radilo posao. Električar isekao konektore i povezao žice direktno, ni to nije pomoglo, tek kad je elektroničar stavio otpornike, lampica se ugasila. Ja sam tražio da mi popravi air bag-ove, ne da ugasi lampicu. Jedino ako me je izmajmunisao... Ima čitava tema na forumu o tome da konektori oksidišu i gube kontakt.

juventus89

Citat: smuchac poslato 15.04.2025. - 18:12
Jednostavno znam jer sam to prošao. Imao sam Megane 2 Ph. 1 sa motorom 1.6 16V iz 2003. Prije nego sam ga kupio, bio je čvrknut fino ali nedovoljno jako i niti jedan jastuk se nije ispalio. Svi novi novcati. Senzori udarca tj. crash senzori su javili centrali da je auto bilo udareno ali ponavljam,nedovoljno da se ispale jastuci i centrala se je zaključala. Ista ta centrala na mom bivšem autu je prevarena s otpornicima i dijagnostika misli da je sve super i greška se ne vidi. Pravi otpor jastuka se izmajmunira otpornikom i tako prevarena centrala ne signalizira ništa. Uđe li se dublje sa Clipom može se naći da je centrala zaključana i da su crash senzori nekad bili aktivirani. Ja sam auto tako vozio 9 godina i prodao ga. Ženska ga je triput razbila a posljednji treći put totalno i bačen je u otpad. Nijedan jastuk se nije otvorio.
Kolega juventus ako ima otpornike je imao isti ili sličan slučaj.

Sent from my Xiaomi 14T PRO using Tapatalk

Sve si lepo napisao i verovatno si u pravu u mom slucaju. Samo mi i dalje nije jasno sta cu dobiti otpornikom ako je vec taj isti otpor koji ima i sam jastuk. Znaci otpornik ima 2.7 oma, zice koje vode u jastuk imaju 2.7 oma. Samo mi to nije bilo jasno. I nije mi jasno na koje druge dve zice je bio jos jedan otpornik. Ocigledno da ima neki povrat signal. Ali to cu videti sutra kada dodjem do centrale.  Ispod menjaca je.

smuchac

Detaljnije od ovoga nisam išao pa više od ovoga ni neznam. U sjedalu su možda dva jastuka pa možda idu i dva otpornika,pojma nemam.

Sent from my Xiaomi 14T PRO using Tapatalk


Filip

Hm, neće baš to tako, otpornik se stavlja kad je izvadjen airbag, da bi otpornost ostala ista i da ne bi gorela lampica. Ako nešto nije u redu sa centralom ona se poprilično jednostavno reprogramira, ta priča o airbagovima koji nisu ispalili, a centrala registrovala je malo mutna, opalio je taj airbagove, pa je neko zakrpio sa ko zna čime. Žica ne može da ima otpor!
Captur 1.3 tce 2025

smuchac

Kod mene je onda vjerojatno bio slučaj da se je npr. jastuk ispalio,zamjenjen je npr. s nekim polovnim neispaljenim al centrala je zabilježila i đaba sve. Jastuci su tu al zaquratz. Lampicu su zajebali otpornikom i to je to. Ovo su uglavnom sve teorije ali svaka po malo drži vodu. Centralu tko zna,resetira za 10 minuta,nisam to prikazao kao nuklearnu fiziku ali činjenica je da se to ne radi na svakom ćošku.

Sent from my Xiaomi 14T PRO using Tapatalk


juventus89

Citat: Filip poslato 15.04.2025. - 23:10
Hm, neće baš to tako, otpornik se stavlja kad je izvadjen airbag, da bi otpornost ostala ista i da ne bi gorela lampica. Ako nešto nije u redu sa centralom ona se poprilično jednostavno reprogramira, ta priča o airbagovima koji nisu ispalili, a centrala registrovala je malo mutna, opalio je taj airbagove, pa je neko zakrpio sa ko zna čime. Žica ne može da ima otpor!

Znam sta kazes,ali jednostavno daje pravi otpor. Sem ako nisam omasio zice, ali lako se vide koje idu bocno u sediste iz sveznja.  Ko zna sta se tu zapravo desilo. Problem mi je ovako kad ne znam istoriju pre mene. I onda ko zna sta je ko budzio. Juce sam locirao centralu, pa cu danas da vidim cisto koje su prave zice koje idu od nje. Da vratim otpprnike i ako nista odoh kod elektronicara da sredim to sve. Da li mora da se vadi centrala kad se reprogramira ili moze preko obd ko ima Clip?

smuchac

Mislim da se mora vaditi eeprom i kroz programator ubaciti podatke iz centrale koja nije zakljucana.

Sent from my Xiaomi 14T PRO using Tapatalk


Drobac

Citat: Filip poslato 15.04.2025. - 23:10
Hm, neće baš to tako, otpornik se stavlja kad je izvadjen airbag, da bi otpornost ostala ista i da ne bi gorela lampica. Ako nešto nije u redu sa centralom ona se poprilično jednostavno reprogramira, ta priča o airbagovima koji nisu ispalili, a centrala registrovala je malo mutna, opalio je taj airbagove, pa je neko zakrpio sa ko zna čime. Žica ne može da ima otpor!
A je l' ima konektor otpor?

juventus89

Citat: Drobac poslato 16.04.2025. - 08:06
A je l' ima konektor otpor?

Prvih 6 pinova u konektoru kad se odzeka su spojeni nekim limom, po 2 komada u paru. I kad zakacis konektor on ima neki granickik u sebi i on ih razdvoji. A za otpornost konektora ti ne mogu reci jer sam odsekao i nazalost neko je iz kuce bacio.

juventus89

Haha, nista nema od ovoga. Skinuo centralu, poceo da merim sta je air bag, kad ono sve zice iz dzeka vode u centralu 😀😀😀