Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Letnji pneumatici - gume

Započeo filo, 04.05.2008. - 14:53

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Alhemičar

Pardon..onda su ovo cene u Germaniji  :rotfl: .. kod nas je to nesto malo skuplje,no to je to..opet skupo,jos skuplje :mad:
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

El Bayanero

Mislim da je pravi izbor Micheline(ja imam exalto i zadovoljan sam). Naravno putevi po Loznici(kao i svuda po Srbiji i BiH) odradjuju maksimalno svoj posao kad je u pitanju habanje auta i guma :banghead: :banghead:
Mr. Weber & Mr. Garrett

Alhemičar

#17
@ Exception : Ti ima Sport Contact 2 (sto je guma i za puno jaca auta nego sto je tvoj),a ja sam naveo Sport Contact 3..ovo je guma za ipak malo jace!  :yes:

@ El Bayanero : To svakako!  :mad: Zato me uvek boli srce kad na autu uzmem neke fine gume,a rupa na rupu je*ote!  :doh:
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Bojan_NBG

Hm...Moj predlog su neke Dunlop SP SPORT MAXX ili Pirelli PZero Nero ili možda Rosso... :yes:

El Bayanero

#19
Ja problem rijesio Tigrom(na R5 naravno) :lool: :lool: :lool: :lool: sezona i gume :lool: :lool: :lool: :lool:
Mr. Weber & Mr. Garrett

Alhemičar

#20
I ja isto  :laugh: ali na Astri,i da znas da nisu uopste lose,za nase uslove odlicne gume..napred 2 Hitris a nazad 2 Wintere!
Pre njih sam imao Dunlop Zero 01 ili tako nekako..eee sto mi je njih bilo zao na ovim nasim putevima,a platio sam ih kao suvo zlato..a'l sam rekao nikad vise!  :laugh:
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

IsNoGood

Cuo sam lepa iskustva sa gore navedenim Dunlop-om, drugar ih ima na Golfu GTI...

A sto se tice rupa i unistavanja guma ne znam na sta ciljate sa tim. Prelazim vise od vecine na forumu na putevima od Su do NI,SA,KV,ZR...i ne cimam se previse sto se tice izbegavanje rupa i nikada nisam imao problema sa nekim ostecenjem guma od rupa ili sl. Krivio sam celicne felne i polomio jednu alu, ali gume nikada nisu bile ostecene (pregledane).
Imao sam samo problema sa Tigar gumama na jednom od prethodnih auta i to na 3 od 4 gume isti problem, pojavljivanje balona na zidu/profilu gume i to je prvi i poslednji put da kupujem Tigar.

Alhemičar

#22
Jeste,gume su skroz ok..ali ja sam sa njima "popio" jednu gadnu rupu (noc,nije bilo osvetljenja a padala kisa i napunila rupu  :doh:) i prednja leva je dobila jaje,doduse malo na boku,tako da su mi rekli da mogu slobodno da ih vozim.Ja sam onda za svaki slucaj,prednje gume prebacio nazad a ove zadnje napred,i tako sam ih i pohabao.Bolje nazad nego napred.  :)  Moj otac je zadovoljan sa Tigrom,za sada.
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Dogac

I ja sam zadovoljan winterom,imam sve 4 i ''trosim'' ih vec 3 zime...
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Exception®

Citat: Clioman poslato 05.05.2008. - 09:23
@ Exception : Ti ima Sport Contact 2 (sto je guma i za puno jaca auta nego sto je tvoj),a ja sam naveo Sport Contact 3..ovo je guma za ipak malo jace!  :yes:

ContiSportContact2 je guma za puuuuno jače automobile nego što je moj, sa W brzinskim indeksom (do 270 km/h) tako da ne kontam šta si hteo da kažeš... Istina da brzinski indeks nije Y ali mi nije baš jasan tvoj post :nezna: Uglavnom i jedne i druge gume su pravljene za veće brzine i ja bih filu opet preporučio Continentalke, bez obzira što se troše. To samo znači da dobro drže putanju ;)

Rasprava o pneumaticima i iskustvu sa istim prebačena OVDE!!!
ΕΛΛΑΣ

Alhemičar

Hteo sam da kazem da je za puno jace automobile nego sto je tvoj (ali nisam znao da je bas za toliko puno jace) .. a da je guma Continental Sport contact 3 jos jaca guma od 2-ke! U nekom od prethodnih postova si napisao da i ti imas Conti..da,imas,ali ti imas 2 a ja sam govorio o 3. Samo to,nista vise!  :)
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Exception®

ΕΛΛΑΣ

danijelzg

Citat: Bojan_NBG poslato 05.05.2008. - 10:08
Hm...Moj predlog su neke Dunlop SP SPORT MAXX ili Pirelli PZero Nero ili možda Rosso... :yes:

Takodjer,potpisujem ovo,i dodajem Yokohama AVS Sport. :)
Ja bi PZero Nero ili AVS,sta je je. Makar sumnjam da moze da se pogrijesi s bilo kojom razvikanom gumom(exalto,f1 asymetric i sl),princip je isti ostalo su nijanse. :)

Boki

Wintera je za zimu odlicna guma,pogotovo kad se uzme u obzir kvalitet i cena...
Nisu ni tigrove gume lose kao sto su nekad bile,za manji slabiji auto su sasvim ok po meni....
Nisu sale za umove male

Alhemičar

I ja se sa ovim u potpunosti slazem,pogotovo ove neke novije i malo skuplje gume (modeli) ..Hitris,Prima,Sigura itd. a i Wintera je dobra guma,to su mi potvrdili i mnogi taksisti.TG 621 moze ali na slabija auta,za TG 635 ne znam da li se jos uvek radi.Ja sam jos ranije,na Kadetta stvaio 4 nove Ambasador gume..to je u stvari Tigrova guma ali za Britansko trziste,i bile su odlicne!  :ok:

Tigar je sada sasvim dobra guma (Miselin je vecinski vlasnik od nedavno) ,jedino se Univerzal malo uspavao.
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.