Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Utisci o vožnji - ESPACE 5

Započeo Grle, 18.11.2016. - 22:07

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milan035

Citat: reemark78 poslato 22.09.2023. - 07:52
Verujem da je 2.0 dCi najbolji savremeni Renoov dizel motor!  :v:

Ovaj novi 2.0dci, ne onaj što se ugrađivao u Lagunu 3, Espace 4...

reemark78

I onaj stariji, prve verzije su jedino puno trošile, sve ostalo je ok.

Svakako pouzdaniji od ostalih Renoovih dizelaša, a verovatno i od većine tce motora.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

meganed97

Ovaj novi sad troši AdBlue.  :laugh:
_______:renault:_______
Vožnja sa osmehom

milan035

Citat: reemark78 poslato 22.09.2023. - 11:26
I onaj stariji, prve verzije su jedino puno trošile, sve ostalo je ok.

Svakako pouzdaniji od ostalih Renoovih dizelaša, a verovatno i od većine tce motora.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Osim što im puca radilica...

reemark78

Nikad čuo, ali ajd ok..

Pa koji je bolji? 1.5 dci možda? Tu spisak problema ne bi stao na jednu stranu..

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


meganed97

1.5 i 1.9 su najbolji. Osmoventilci ne mogu mnogo da se nasviraju chiptuningom. U najgorem slučaju turbina rikne.
_______:renault:_______
Vožnja sa osmehom

reemark78

Ja bi iskreno uvek pre odabrao 2.0, 1.9 više ne postoji, tj. mator je, a 1.5 mi je preslab (navikao sam na 150ks i 340Nm), a i nešto nemam poverenja u njega. Svaka generacija ima nove probleme..

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


meganed97

#37
Ono jeste... novije generacije se nabildovale obrtnim momentom pa sad satiru zamajce.  :celb1:

Evo najnovije igrarije za 1.5 i 1.7
https://www.largus.fr/actualite-automobile/renault-blue-dci-prise-en-charge-de-la-defaillance-du-reservoir-d-adblue-30029363.html
1.5 morao da overi i ovu AdBlue pumpu, da ne bude samo pumpa goriva. :laugh:
_______:renault:_______
Vožnja sa osmehom