Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_acamilicko

Pneumatici za sve sezone (univerzalne gume)

Započeo acamilicko, 19.09.2017. - 18:36

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

AleksandarVrsac

Da se u napred izvinim ako sam omasio temu, na telefonu sam i stvarno je ne pregledno.

S obzirom da gume uzimam na cekove pa sam ogranicen na kupovinu iz radnje u svom gradu zanima me sledece. Imam u ponudi Matador, Savu i Tigar Taurus. Matador je 5250, Sava 6000, Tigar Taurus 5500. E sad ima i neka GT AltiMAX kazu podgrupa Continentala za koju ja prvi put cujem a kosta 5000. Jel pametno uzimati je, jel je pazario neko?
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

Ap0calypto

Od ponudjenih ja bih uzeo Savu

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

Neletaksista

Sava za zimu vrh! Kao letnju je nisam koristio ali ne sumnjam da je dobra.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока


AleksandarVrsac

Inave All season uzimam, nisam naveo.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

Ap0calypto

Ja imam Lassa multiways, preporuka, bolje mi se pokazala od Sava Adapto

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

AleksandarVrsac

U ponudi imam samo gume koje sam nabrojao, mislim na cenovni rang koji meni odgovara ima samo to u ponudi.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

Ap0calypto

Vozio sam Sava Adapto i Lassa multiways koje trenutno vozim. Ostale pomenute nisam vozio

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

AleksandarVrsac

A niko nista ne zna o takozvanoj Continentalovoj cerki? 👀
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

Ap0calypto

Iskreno nikad cuo, sto ne znaci da su loše. Ja bih se lično usudio da ih probam.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

singer


wcyber

Racunaj svakako da su te all season gume vise zimske nego letnje i da ih svakako zimi ne mozes voziti ispod 4mm sare, tako da kad ih "pojedes", svodi se na zimski/letnji set... Jedino ako prelazis jako malo godisnje, pa uospte ne trosis gume nego omatore, onda su ti all season ok.. ali onda ti je ok i da vozis neke kvalitetnije zimske gume preko cele godine..

Ja na primer vec 2 godine vozim Conti Winter gume, uzeo polovne 4 komada za 180 eura, ekstra se ponasaju i u sred leta, cak ni ne skripe na asfaltu... Mrzelo me da sredjujem letnji set, treba da kupim 2 nove letnje gume jbg .. :D

HighCommander

#71
Da se prijavim, uz Kadjar su dosle lenjte gume ContiEcoContact 5, u dimenziji 215/60/17, presle kolko i auto - 1600km.

Planiram da ih menjam, nadam se uskoro, za neke jace AllSeason (Michelin, Continental, GY... nisam jos gledao detaljnije), a Continental letnje na oglase.


reemark78

A zašto da menjaš odlične gume sa 1.600km?

HighCommander

Pa kazem, planiram da se prebacim na AllSeason.
Cekao bih do novembra, ali ko ce da kupi letnje gume pred zimu - a i da sacekam sledecu sezonu izgubice na vrednosti.

reemark78

A nisi razmišljao da kupiš set dobrih zimskih guma za te novce pa da sa 2 seta guma pređeš minimum duplo više i duplo sigurnije nego sa tim AllSeason gumama???

Mislim da tu dileme ne bi smelo biti..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka