Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

ABS Renault laguna 2

Započeo BrankoI, 01.07.2018. - 13:53

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BrankoI

Vozim renault laguna 2 2001. Upalile su mi se, u toku voznje lampica SERV i ABS. Posto ne znam nista oko kola, odvezem kod majstora on kaze da ABS radi i da je u pitanju elektronika. Elektricar zameni centralni ABS "neki djavo" ali se ponovo pali lampica. Kada je stavio drugi pali mi se lampica od ESP iako moja laguna nema esp. U pitanju je autentique 1.9 dci 79 kw. Zna li ko gde mogu da nabavim ispravan deo.
Pozdrav

boree

Ili ispravnog majstora  :rotfl:

toma21207

Pozdrav,
Vidim da je ovo stara tema, ali star je i auto..  :nezna:
Rec je o ABS-u na Laguni 2 PH 2 2006 god.
Procitao sam sve sto sam mogao da nadjem na forumu da je vezano za ABS, pregledao sam sledece stvari bez nekog uspeha
- Instalaciju u motornom prostoru, znaci ispratio kablove, gde sam pritom skinuo akumulator, kuciste filtera motora, branik, levi far itd, sve sto smeta da se to lepo isprati, nisam nasao ostecene, nagnjecene ili na drugi nacin sumnjive kablove
- zatim sam pregledao konektore na samom ABS-u konektore kad sam skinuo unutra je bukvalno fabrisko stanje, niti kap vode niti tacka rdje i sl problema
- citao sam negde da na nekim modelima moze motor ABS da se otvori i ocisti, kod mene to nije slucaj, sve je jedan sklop i nema rasturanja
- naravno izbacuje gresku na dijagnostici da je ABS pumpa problematicna, to moze svasta da znaci
- dok je greska prisutna dijagnostika ne moze da testira ABS i nema nikakvog zujanja ABS pumpe itd
- kada izvadim osigurac, vratim, tada mogu da obrisem gresku i da odradim sve testove, znaci motor ABS a radi, cuje se normalno funkcionisanje, testiram ventile svakog tocka sve se ukljucuje, radi skljoca zuji itd. Ne preijavljuje gresku. No nakon 3-4 dana greska se vrati
- samo da napomenem kocnice rade perfektno, nigde ne zanosi, nema blokiranja tockova i sl.
Da li postoji jos nesto sto mogu da pogledam, ili je zreo za elektricara?
Hvala

Nikad ne koristi silu, uzmi veći čekić

milan035


toma21207

Nasao sam gresku, otvorio sam motor, ipak moze da se rastavi, raltivno lako, sobzirom da je sve na malim udaljenostima izgleda da je nosac cetkica u nekom momentu zakacio i otkinuo zicu sa kolektora. Uspeo sam to nekako da vratim i sad radi samo sto je mehanika u toliko losem stanju da je korozija napravila rupe i do 2mm dubine u aluminijumskom delu (nisam mogao da verujem), lezaj bukvalno ne moze da se okrece kao ni onaj mali valjak takodje sa lezajem sto pravi pritisak, uzas, tako da moram naci neku polovnu mehaniku ili ceo ABS pa da zbudzim moju elektroniku da ne moram da nosim na programiranje ili sta vec.
I to sve naravno kao i jos drugih problema se desilo nedelju dana pred tehnicki, kao da me neko namerno...  :banghead:

Nikad ne koristi silu, uzmi veći čekić

v.marjan81

Drugari, zna li neko šta znači ova greška? Nemam problema sa kočnicama niti svetle lampice. Greška se pojavi s'vremena na vreme.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


wcyber

zeza te prekidac na pedali kocnice

v.marjan81

Ovaj sam zamenio pre tri meseca.  Zaglavljivao je, pa sam uzeo drugi.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


BogdanPG

Ljudi je li realno da nemam abs na svoju lagunu 2006 2.0 benz...slucajno proklizah i zaprepastih se...kad zakocim naglo uklj sva 4 migavca kao upozorenje ali auto se "sanka"...pokusavah da nadjem abs ali nidje ga barem kao na ostala auta bez ako nije nidje skriven ne znam iskreno ni ima li lampice, nisam obracao paznju

wcyber

#9
ABS je obavezan deo od neke godine u EU. ali moguce da je neko cackao oko abs-a i iskljucio ga

nadjoh evo od 2004. godine... a u aute se ugradjuje ja bih rekao jos od 80ih

mire

Pa nije ABS svemoguć. Da li si osetio podrhtavanje pedale kočnice na naglom kočenju?

ABS pumpu verovatno nisi tražio na dobrom mestu, nije baš očigledna.

https://www.youtube.com/watch?v=qmTJG7PrEHA

zokce

Mora da je nešto pokvareno oko pumpe i računara za ABS. Levi točak, iza zaštitne plastike, možda mora i branik da se skida.

Ivan037

Mora branik da se skida da bi se prislo ABS pumpi.

BogdanPG

Ipak sam ga nasao i lampica uredno radi na kontakt tj isklj se posle par sek i dok se vozi ne uklj se ali abs ne radi...rece mi jedan drug da neki YAW senzor je mozda zaglavio u ispr stanju i zato ne uklj lampicu ali abs ne radi...je li vam sto poznato oko toga?

zokce

To je verovatno senzor ispod ručice menjača.