Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_toni67

Zimski pneumatici - gume

Započeo toni67, 19.05.2008. - 07:49

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Alhemičar

Citat: Boki poslato 11.09.2008. - 15:49
Ja bas nesto nisam ljubitelj savinih guma.Pre bih za zimu uvek uzeo(na ove jeftine se odnosi)tigrovu winteru nego sava eskimo.Definitivno je wintera bolja zimska guma od save eskimo :yeah:

I ja se slazem..samo sto ne verujem da Tigar pravi dmenziju 165/65 R15..dok 185/60 R15 verovatno vec i moze da se nadje.
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

deki

Citat: Clioman poslato 11.09.2008. - 15:59
I ja se slazem..samo sto ne verujem da Tigar pravi dmenziju 165/65 R15..dok 185/60 R15 verovatno vec i moze da se nadje.

Wintera ne postoji u dimenziji 185/60 R15  :place:

IsNoGood

Prosle zime sam kupio GoodYear UltraGrip 7+, odlicne su za sneg i blato, bukvalno cupaju, ali zato na suvom putu i po malo toplijem vremenu drze slabije od letnjih guma ali to je i ocekivano. Jako je tiha guma a imao sam i osecaj da na autoputu mnogo lakse klize...  :bigl:
Dimenzije su iste kao i letnje (do sledece sezone :evil:) 185/60/15.


mali_veseljak

#33
Opet ja i laguna:).
Trenutno su na njoj 255/45 17. Mogu li 205 zimske da idu na nju?
Hvala unaprijed. :ziveli:

danijelzg

255? :D
Potrazi negdje na netu tyre calculator i to ce ti reci sveeeeeeeeee :D Da li ti odgovara dimenzija ili ne

mali_veseljak

Pa dobro moze li neko iz iskustva da kaze? :write:

Click

Tesko da je 255, pre ce biti 225 45 R 17

mali_veseljak

Citat: Click poslato 15.09.2008. - 10:51
Tesko da je 255, pre ce biti 225 45 R 17

:doh:Hehe

U pravu si...225 nisam ni gledao sta sam otkucao.
dakle moze li sa 225 na 205? :fucka:

Click

Moze ako nadjes celicne felne za 205 55 R 16, to ti je dobra dimenzija, a i nisu preterano skupe.. Ove tvoje su ajme meni  :doh:

mali_veseljak

Znaci na 17 ne moze 205-ica?

Click

A vidi, nema veze to sa 17-icom.. tebi je bitna sirina felge u konkretnom slucaju i da li moze bezbedno na tvoju felgu da legne 205 umesto 225.. Imas dimenziju 205/50 R 17, samo je pitanje da nece guma 205 spadati sa felge 225, ako razumes na sta mislim..

Exception®

Citat: Click poslato 15.09.2008. - 11:24
samo je pitanje da nece guma 205 spadati sa felge 225, ako razumes na sta mislim..

To zavisi samo od jota felni ;).

Evo pa izračunaj ovde:

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

:ok:
ΕΛΛΑΣ

nenasan

Evo ovako,ja znam!
Tvoj brod sigurno plovi sa oznakom dynamic,kao i moj u ostalom.!!!!!
JER!!! je*eni samo oni u standardu imaju 17 coll točkove (galamim jer me košta i ne udobno,ali stabilno po suvom).
Hoću reći i te zimske sam kupio,continental, ma to ti ništa ne vredi,bacanje para,veruj mi,vozio dve zime i shvatio da mi i nemamo toliko jake zime da bih se zezao oko toga (naravno da je bolje imati zimske zimi zbog tehnologije gume na niskim temp. itd.).Elem,toliko je široka da joj bočno proklizavanje ne gine koju god ta staviš (pričam ako je sneg i led).
Generalno moje iskustvo je da od tog profila treba bežati,.
Na lagunu može čak i 15 coll, ne smetaju diskovi i klešta.
195/65 r 15 h
205/55 r 16 v
205/60 r 16 v
225/45 r 17 v------------smrt za kugle,spone i letvuuuuuuuuuuuuu!

Alhemičar

#43
Citat: deki poslato 11.09.2008. - 16:20
Wintera ne postoji u dimenziji 185/60 R15  :place:

U pravu si..bio sam danas do Tigrove prodavnice sasvim slucajno onako u prolazu pa reko da vidim sta imaju.
Uglavnom..Winter 1 se ne radi u 185/60 R15 a pogotovo ne u 165/65 R15.
Sto se tice "unisex" guma  :laugh:  ..jedino imaju Siguru 185/60 R15 (4.000RSD ili 50eura kom.)..nahvali je covek,a i sam iz licnog iskustva znam da je dobra guma.   :yes:   

P.S. Prima se uskoro povlaci iz proizvodnje..navodno se i nije bas nesto posebno pokazala   :nezna:    kaze co'ek sto radi!    :)
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Exception®

Citat: Clioman poslato 16.09.2008. - 22:43
Sto se tice "unisex" guma  :laugh:  ..jedino imaju Siguru 185/60 R15 (4.000RSD ili 50eura kom.)..nahvali je covek,a i sam iz licnog iskustva znam da je dobra guma.   :yes:   


E do mojeg... Hebala ih Sigura. Ispadne skuplja nego moje Vredestein SnowTrack2 i to još u "egzotičnoj" dimenziji 165/65 R15 :doh:. JBT, preteraše ga sa cenom :evil:
ΕΛΛΑΣ