Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

engine failure hazard

Započeo zubac, 23.06.2019. - 15:24

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bistro

Da bi se doslo do povratna creva treba skinuti plasticni poklopac iznad motora. Merenje povrata mensurama kod boshiste je validni metod dijagnosticiranja kvarova dizni. Nije precizan kao digitalni ispitni stol ali najcesce kao i u ovom slucaju je dovoljan, imam druga koji je bosist i kad sam imao problema sa Cliom pre no sto je izvadio dizne za popravke, postavio je mensure na povrate i za minut je bilo jasno. Prva dizna 7cm, ostale 3 od 1 do 2 cm i prijatelj mi rekao jasno je sta treba da uradis i bez ispitnog stola, 70Eura za novi ulozak, mora 1 dizna da se reparira, posle ako hoces mozemo sve povaditi i na digitalni stol, Reparirao mi diznu, probao auto i - ko novo. Nismo vise dirali nista ostalo, Jos uvek je sve 5.
Inace na ispitnom digitalnom stolu se detaljno ispituje protok i meri u sta ja znam mikrolitrima na leru, pod opterecenju, povrat, pun gas 5-6 parametara je bilo i moze se popraviti ako su mala otstupanja ima neki postupak sa neke kao salbne male se menjaju prema merenju, ali ako brzi test mensurama pokaze ovako ocigledne rezultate, onda je samo gubljenje vremena da detaljno ispitujes vec mrtvi ulozak.
    

zubac

na kraju ce tako i biti, na reparaciju i to je to.

zubac

jutros otisao u bosch servis koji je stvarno na dobrom glasu, urade dijagnostiku i test dizni na povratna crjeva, kazu otisla druga dizna, skinu je i odrade sta su trebali, izbrisu gresku i to je to, vracajuci se kuci idem auto-putem i opet tacno pri brzini 126km na sat upali se upozorenje crvenim slovima i STOP, engine failure hazard, sra..e sta reci

Milenko_M

Citat: zubac poslato 05.07.2019. - 15:38
jutros otisao u bosch servis koji je stvarno na dobrom glasu, urade dijagnostiku i test dizni na povratna crjeva, kazu otisla druga dizna, skinu je i odrade sta su trebali, izbrisu gresku i to je to, vracajuci se kuci idem auto-putem i opet tacno pri brzini 126km na sat upali se upozorenje crvenim slovima i STOP, engine failure hazard, sra..e sta reci
Uglavnom se svi zaustave na ovome "engine hazard".Mora se tačno videti koja greška se prijavljuje.Pošto si već bio na popravci te dizne idi da opet provere .Koliko si tu popravku platio?
Ukoliko je dizna sada ispravna problem može biti na kontaktima ( kontakti na samoj dizni , na konektoru što ide na diznu ili dalje na konektoru što ide na motorni računar ).

zubac

 engine failure hazard    znaci po uputstvu knjige o meganu sljedece- pregrijan motor, slab pritisak ulja ili neispravnost ubrizgavanja goriva,ova oba servisa su rekli da je greska do ubrizgavanja goriva i da su uzrok tome lose dizne, oba su radili test dizni, reparacija jedne dizne kosta 100 eura, toliko sam ja platio jucer, ali sto je najzanimljive ova greska se pali samo na brzini vozila od 126km na sat,a pri tom auto ne gubi vucu, ni ti se osjeti bilo koja promjena u voznji.......

Sebastijan

Obogatiše se majstori na "lošim" diznama.
I šta sada, traži novac da ti vrate.
Gluvom priču pričati!

cika mili


Bistro

Oce   _ _ _ _ _       :spit:
    

zubac

danas opet otisao u servis na reklamaciju, opet napravise test dizni, sve ok, skinuse regulator pritiska goriva i on dobar i na kraju gledaju brojeve na diznama i na dijagnostici, nijedna se ne slaze, na kraju ustanovise da treba procesor resetovati i unijeti kodove dizni koje su na njemu, vjerovatno je neko nesta mutio sa procesorom. eto to je to...gdje ici ista dalje raditi???

Sebastijan

Već je bilo komentarisanja pre par godinama o diznama za dci motore renault.
Dizne iako su nove razlikuju se po svojim karakteristikama. Zato se posle proizvodnje uradi kalibracija, samoj dizni ništa se ne menja. Kalibracija se radi u više tačaka na posebnoj aparaturi gde se meri propustljivos i za određenoj količini odgovara dobijeni kalibracioni broj. Taj isti broj kada se ubaci u komp auta, po tom broju će dizna u motoru propustiti istu količinu goriva na kojoj je dobijen taj kalibracioni broj.
Dugim vremnom rada dizna može promeniti karakteristike pa ako je neophotno može se ponovo uraditi kalibracija, pri čemu se dizni ništa ne menja. Dizne nisu kodirane nego kalibrisane pa će raditi iako im sezamene mesta ali je lošiji rad motora.
Za odgovarajuću poziciju treba i kalibracioni brojevi da se unesu u komp motora dotične dizne.
Još samo naći servisera koji to zna i ima odgovarajuću opremu za kalibraciju dizni.
Gluvom priču pričati!

zubac

ovi u servisu su pokusali unijeti brojeve sa dizni (16 ili 18 brojeva) na dijagnostici, ali nije htio komp. da ih prihvati

mire

Ti brojevi više ništa ne znače. Oni su odgovarali parametrima novih dizni. Ako majstor to ne zna, onda...

Sledge

Motorni računar nije htio da ih prihvati jer je već konfigurisan sa određenom kalibracijom te nije moguće izvršiti unos novih kodova tako kako su oni zamislili.

Sebastijan

 Verovatno neznaju postupak, nema druge. Svaka dizna ima brojeve koji predstavljaju  sopstvanu krivulju osetljivosti po kojoj joj komp određuje trajanje impulsa i time količinu ubrizgavanja.
Gluvom priču pričati!

zubac

u blizini ima jedan automehanicar, ima covjek servis i radi sve, po njegovom nisu ni dizne ni pumpa, vec vuce zrak negdje od one rucne pumpice do bosch pumpe, ona plasticna crijeva su providna i stvarno se vide mjehurici kako prolaze, e sad je li to ili nije jbg.