Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Megane IV 2019 - problem sa klimom

Započeo tmule, 31.07.2020. - 19:34

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

krume

Pozdrav društvo, i ja imam isti problem, na otvorenom putu isparivač ledi  takođe i cela niskoprotisna cev. Bio kod servisa kaže manja količina gasa, napunjeno 660g, opet ledi. Promjenio je i TX ventil i opet ista priča, smanjio je količinu freona opet još brže ledi. Kaže da nezna u čemu je problem, i kaže da još probamo sa drugi kompresor. Vaše mišljenje molim ? Auto je Clio II iz2 003 godine 1.2 16V

alexsasa

Da nije mozda presostat?


Sent from my iPhone using Tapatalk

slavko_bgd

Filter klime - senzor temperature isparivača  - upravljačka ploča klimatizacije.
Iz nekog razloga se kompresor klime ne isključuje kada temperatura opadne do tačke mržnjenja isparivača.
Improvizacija je majka svih...sekiracija.

krume

#18
Kod moj auto ne postoji senzor temperature na isparivaču, majstor je gledao šemu a i pitao kolega i on potvrdio da nema taj senzor kod Clio II. Presostat je proveren radi sve, uključuje i prvu i drugu brzinu ventilatora na kondenzatoru.  :??:

EDIT: obrisan citat

slavko_bgd

U tom slučaju postoji problem sa izmenom toplote na isparivaču u kabini. Najčešći uzroci su unutrašnje zapušenje ili prljavština spolja na saću.
Što se tiče predloga za zamenu kompresora - da, samo ako mašina potvrdi da su HP i LP van zadatih odnosno normalnih vrednosti.
Improvizacija je majka svih...sekiracija.